Opole z Sercem

W Patronite od 02.06.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie
Opole z Sercem to największy blog o historii Opola. Już ponad 150 opublikowanych artykułów, które zabierają w podróż po fascynującej historii jednego z najstarszych miast w Polsce.

O Autorze

Witaj w krainie ludzi, którzy kochają Opole. Dołączysz do nas?

„Opole z Sercem” to miejsce gdzie możecie odkryć miasto, które was otacza. Chcecie wybrać się w tą podróż razem z nami? Każdą historię należy opowiadać od początku. Tak więc i o naszej historii chcemy powiedzieć słów kilka.Usiądźcie wygodnie i zapraszamy.
 

Na początku był chaos...
W lipcu 2012 roku ni stąd ni zowąd narodził się pomysł na zrobienie czegoś, czego jeszcze nie było. Po kilku telefonach i dyskusjach, bez chwili wahania założyliśmy stronę internetową, która zabierać miała w podróż przez fascynującą historię Opola. Nie chcieliśmy jednak, by nasza pasja była jedynie suchymi faktami historycznymi. W trakcie rozwoju naszej strony, wielokrotnie zwracaliśmy uwagę nie tylko na to co było, ale na to co jest i co będzie. Interweniowaliśmy w momentach kiedy zapominano o świadkach historii naszego Opola.

 

Krok za krokiem rozwijamy swoją pasję!
Owocnie współpracujemy z innymi projektami realizowanymi w Opolu. Razem z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Opolu zostaliśmy partnerami największego konkursu fotograficznego na świecie - Wiki Lubi Zabytki. W lipcu 2013 roku zorganizowaliśmy konkurs "Wiersz dla Opola". W trakcie głosowania oddano prawie 2 tysiące głosów! A już kilka tygodniu później zrealizowaliśmy konkurs fotograficzny "Serce Opola", w którym to wspólnie z opolanami, szukaliśmy prawdziwego serca naszego miasta! W październiku 2013 roku byliśmy gośćmi 2. edycji "Żarłostacji" (bo przez żołądek do serca, prawda?).

 

Na początku 2014 roku wraz z Muzeum Śląska Opolskiego zorganizowaliśmy, cieszący się dużym zainteresowaniem, konkurs "Muzeum z Sercem”, dzięki któremu 30 opolan mogło poznać muzeum z do tej pory nieznanej im strony. W kwietniu 2014 roku zapoczątkowaliśmy akcję "Pamiętajmy o zabytkach", której jednym z elementów była petycja do władz miasta wskazująca i przypominająca niszczejących świadków opolskiej historii.  Dla nas jednak największym sukcesem jest to, że w maju 2014 roku na półkach księgarń znalazła miejsce publikacja – „Dawno temu w Opolu… Książka prezentuje w przyjemny, łatwy w odbiorze sposób najciekawsze fakty, miejsca i osoby z historii Opola, które nie znalazły swoich miejsc w popularnych przewodnikach.

 

W lutym 2015 roku odbyły się nasze pierwsze warsztaty "Opowieści Wieży Piastowskiej", których tematyką były legendy z Opola. W tym samym roku, przygotowany przez nas spacer "Opole lat '20." stał się częścią obchodów Dni Opola.

 

W 2017 roku mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w ogólnopolskim projekcie "Przewodniki Netii", gdzie we współpracy z magazynem F5 oraz firmą Netia przygotowaliśmy przewodnik po nietypowych atrakcjach Opola. Zwieńczeniem opolskiej części projektu była konferencja, na której mieliśmy okazję wygłosić prelekcje o historii Opola i jego zabytkach. 6 listopada 2017 roku ukazało się wydanie opolskiego magazynu "Opole i kropka", w którym znalazł się nasz artykuł "Awantury w dawnym Opolu".

 

W kwietniu 2018 roku nasz blog osiągnął zawrotną dla nas sumę miliona odwiedzin! Rok 2018 zakończyliśmy kolejnym wspólnym spacerem po historii naszego miasta. Tym razem opolan przenieśliśmy do przedwojennego Opola w okresie przygotowań do świąt bożego narodzenia. 

 

W czerwcu 2019 roku złożyliśmy petycję do Prezydenta Miasta Opola w sprawie nadania dotychczasowej ulicy Wodnej imienia ostatniego antyhitlerowskiego starosty opolskiego Michaela Grafa von Matuschki. W listopadzie 2019 roku wnioskowaliśmy o upamiętnienie pisarki Elisabeth Grabowski, czyniąc ją patronką miejskiego skweru przy ul.Waryńskiego. W styczniu 2020 roku, nasz blog osiągnął 3 500 000 wyświetleń.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!