Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

W Patronite od 09.01.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 309

Liczba Patronów: 424

Zostań Patronem
Kup na prezent
40 patronów
1 670 miesięcznie
136 860 łącznie
Nasz cel? Bez względu na to czy jest to mały króliczek, czy dostojny niedźwiedź, ratujemy, leczymy i wypuszczamy na wolność lub oddajemy w ręce kochających właścicieli każdą skrzywdzoną istotę. Nie patrząc na to jak beznadziejnie by nie było walczymy do końca i robimy WSZYSTKO by się udało!

O Autorze

Fundacja Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych zajmuje się niesieniem pomocy chorym, dzikim, osieroconym i bezdomnym zwierzętom. W Ośrodku na schronienie może liczyć każde potrzebujące zwierzę. Fundacja ma na celu zapewnienie leczenia, rehabilitację
i pomoc w powrocie na łono natury lub znalezieniu domu adopcyjnego.

Jako jedyna taka placówka na podkarpaciu Fundacja przyjmuje zwierzęta z całego województwa jak i województw sąsiednich, a nierzadko również z dalszych rejonów naszego kraju. Podstawowa działalność Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych obejmuje:

✔  tworzenie zaplecza do ratowania, leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt,

✔  niesienie pomocy bezdomnym zwierzętom głównie psom skrzywdzonym przez los,

✔  rozbudowę zaplecza ośrodka pod kątem trafiających do niego wielu gatunków zwierząt,

✔  szkolenie Wolontariuszy i dzieci mające na celu przekazanie im informacji na temat fizjologii życia i behawioru zwierząt,

✔  propagowanie właściwych zachowań względem fauny Polskiej wśród społeczeństwa,

✔  gromadzenie funduszy na konkretne przedsięwzięcia związane z ratowaniem dzikich zwierząt.

Jesteśmy jedyną placówką w województwie podkarpackim, która udziela pomocy dzikim zwierzętom. Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego non-profit.

Rocznie do naszego ośrodka trafia ponad 500 rannych osobników głównie zwierząt chronionych - i to nie tylko z województwa podkarpackiego, a również z wielu innych regionów kraju. Na przyjęcie o dowolnej porze dnia i nocy, a następnie na całodobową opiekę może u nas liczyć każde dzikie zwierzę, które znajdzie się w potrzebie. Około 55-60 procent z pośród naszych podopiecznych udaje nam się przywrócić naturze. Średni czas pobytu u nas jednego osobnika do jego całkowitego wyleczenia to (w zależności od rodzaju i ciężkości obrażeń) ok. 30-150 dni. Zwierzęta-inwalidzi, które ze względu na obrażenia, jakich doznały, nie są w stanie przeżyć samodzielnie na wolności, zostają dożywotnio w naszym Ośrodku.

Zwierzęta dzikie, domowe, gospodarskie, chronione, łowne, porzucone, maltretowane, nowo narodzone wszystkie znajdują u nas bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę. Stąd też podejmujemy działania, które mają na celu stworzenie odpowiednio dostosowanego zaplecza dla potrzebujących zwierząt:

  ✦Centrum Adopcyjne, które staje na wysokości zadania

  ✦Pogotowie dla Niedźwiedzi, mamy projekt - zbieramy fundusze

  ✦Psia Wioska - małymi kroczkami rośnie w siłę

  ✦Pogotowie dla Saren - obecnie przebywa tutaj 9 pięknych sarenek

  ✦Bociania Szkółka Latania - od lat szkoli młodych adeptów latania

  ✦Pogotowie dla Rysi - z ogrodzonym wybiegiem

Jesteśmy rozpoznawani w kraju jak i na świecie, wielokrotnie nasze poczynania i sukcesy odbijały się echem w programach telewizyjnych, odwiedzały nas również znane osobistości.

Plany? Mamy zapełniony grafik do emerytury.