Strefa Patrona:

Lublin
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
0

patronów

0 zł

miesięcznie

100 zł

łącznie

 

  Nietypowe małżeństwo z Lublina, które przełamuje wszelkie stereotypy na temat. niepełnosprawności i nie tylko... :)

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 44 zł miesięcznie
brakuje 44 zł
Utrzymanie strony
To koszt utrzymania naszej strony, czyli serwera oraz domeny. Bez tego nasza akcja, by nie istniała.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 850 zł miesięcznie
brakuje 850 zł
Wynajem mieszkania
Dokładnie tyle musimy płacić za najem mieszkania w którym rozkwitamy i dzielimy się z Wami historiami z naszego dnia codziennego.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 900 zł miesięcznie
brakuje 900 zł
Sprzęt foto-video
Tyle potrzebujemy, by kupić własny aparat cyfrowy do robienia zdjęć i filmów na bieżąco. Dzięki temu będziemy mogli przedstawić Wam bardziej obrazowo niż tekstowo momenty z naszego Życia. Po osiągnięciu celu zostanie usunięty.

O Autorze

Z tej strony kłania się w pas Łukasz i Ewelina – nietypowa para z Lublina, która chadzając po mieście wzbudza wielkie zainteresowanie, a nierzadko zmieszanie – pytając „to Twój brat?”. Jakież zakłopotanie musi być, gdy pada odpowiedź „Mąż”. 

 

Jaki jest cel akcji ParaSzukaMieszkania.pl


Pierwotnym celem naszej akcji było znalezienie mieszkania do wynajęcia, ponieważ z tym był duży problem. Cel  został osiągnięty! Obecnie wykorzystujemy naszą platformę do  przełamywania barier  społecznych oraz  mentalnych, szczególnie osób niepełnosprawnych - obudzić w nich wiarę i zmotywować do działania

 

Pragniemy także wspierać podobne związki do naszego, wbrew pozorom takich par / małżeństw jest naprawdę dużo. Nie każdy jednak  potrafi    się sam przełamać i opowiedzieć swoją historię - a te bywają niezwykłe.

 

Pokrótce się  Wam przedstawimy.


Ja, jestem rodowitym  Lubelakiem z mózgowym porażeniem i jak na mózgowca przystało jestem powyginany na wszystkie strony świata. Prawdę mówiąc, jedyne co mam sprawne to głowa. Nawet, pochwalę się, że dostałem się na Katolicki Uniwersytet Lubelski, kierunek – filozofia! Jednak po kilku wykładach uznałem, że studia stanowczo nie są dla mnie. Oddałem się w pełni mojej Pasji – programowaniu aplikacji na potrzeby Internetu, czyli temu co sprawia mi ogrom frajdy i od trzech lat dynamicznie rozwijam się w tej dziedzinie. Ponadto uwielbiam obdarzać innych dobrą energią i wierzę, że poprzez tą stronę jak i samą akcję uda nam się dać Wam wiele inspiracji.

 

Zapalony i napalony programista kochający doświadczać nowych wyzwań. Jego głowa jest wypełniona szalonymi pomysłami, które skrupulatnie wciela w życie. Kilka lat temu postanowił, że będzie kreował rzeczywistość wedle swoich pragnień. Zrozumiał także, że to żaden wstyd prosić innych o pomoc, głupotą jest o nią nie prosić – człowiek sam w sobie jest nikim, to Inni kształtują jego wartość.

 

Ona zaś jest z  Poznania, pasjonatka dzieci i wszystkiego, co z nimi związane. W wieku trzynastu lat, w  drodze do domu odebrała samodzielnie poród w Poznańskim autobusie – od tamtej pory kocha uczestniczyć w rozwoju dzieci i dokłada wszelkich starań, by dać im jak najwięcej. Laureatka akcji Ośmiu Wspaniałych – jak coś robi, to wkłada w to całe swoje serce. Obecnie kończy Terapię Zajęciową, która doskonale współgra z Jej charakterem.

 

Herszt Baba – w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Potrafi, jak mało kto iść z determinacją do celu, który sobie wyznaczyła. Krytykę innych filtruje tak, aby wyciągnąć z niej jak najwięcej. Widząc krzywdę – nie jest jej bierna, zawsze reaguje. Ma świadomość swoich wad i zalet.

 

Nasza historia zaczęła się ponad sześć lat temu, kiedy ta namolna Pyra znalazła mnie w sieci i nie dawała mi spokoju. Jednak o tym możecie przeczytać – tutaj.

Posty

Miłość w Podróży..
autor: paraszukamieszkania.pl
11 miesięcy temu
Tu Ewelina, dziś podzielę się z Wami historią, która przewróciła mój świat do góry.. kołami. Choruję na rdzeniowy zanik mięśni. Pokonuję przeszkody, które stawia na mojej drodze otaczający mnie Świat. Swoją historią chcę pokazać innym, że mimo choroby życie może być piękne. Trzeba tylko chcieć!
Darmowy!
Brak komentarzy
Jak Wyglądała Nasza Przysięga?
autor: paraszukamieszkania.pl
11 miesięcy temu
Choć od naszego Ślubu minęły już dziewięć miesięcy i mogłoby się wydawać, że będziemy teraz pisać o narodzinach nowego członka naszej Rodziny; jednak nie o tym będzie mowa – spokojnie, na to też przyjdzie czas. Do tej pory, nie wiele Wam zdradzaliśmy na temat tego jak właściwie wyglądały nasze Zaślubiny. Kilka osób na Facebooku poprosiło nas, żebyśmy opowiedzieli co nieco o naszej przysiędze. Mamy nadzieję, że ten wpis rozwieje obawy niektórych niepełnosprawnych zadających sobie pytania typu „jak ja, niemówiący wezmę Ślub?„.
Darmowy!
Brak komentarzy
Jak podróżujemy PKP
autor: paraszukamieszkania.pl
1 rok temu
Każdy, kto poznał nas bliżej wie, że uwielbiamy podróżować – zwłaszcza jedna połówka, ta męska! Bo czym jest Życie bez eksplorowania nowych, pięknych miejsc? – Nuda! Naszym głównym środkiem transportu są: autobusy, autokary, trajtki (Lubelacy wiedzą o co chodzi), tramwaje i pociągi. Powodem dla którego wybieramy publiczną komunikację to po prostu ekonomia.
Darmowy!
Brak komentarzy
Nowa odsłona, nowe cele.
autor: paraszukamieszkania.pl
1 rok temu
Nowa odsłona naszej strony i pierwszy wpis z audiodeskrypcją.
Darmowy!
Brak komentarzy