Avatar użytkownika

Bohan | 波汉

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Bohan to wielowymiarowy projekt edukacyjny skupiający się na nauczaniu języka chińskiego i budowaniu polsko-chińskiego pomostu kulturowego. Wspierając nas, pomagasz w:
- tworzeniu największego polsko-chińskiego słownika
- tworzeniu animowanych lekcji chińskiego
- wydawaniu tradycyjnych słowników papierowych oraz podręczników

Bohan to wielowymiarowy projekt edukacyjny skupiający się na nauczaniu języka chińskiego i budowaniu polsko-chińskiego pomostu kulturowego. Projekt Bohan powstał w lutym 2010 roku i nieprzerwanie rozwija się przy zaangażowaniu pasjonatów pochodzących zarówno z Polski, jak i z Chin. Bohan to przede wszystkim największy i najszybciej rozwijający się chińsko-polski i polsko-chiński słownik online przeznaczony dla osób uczących się, uczących innych oraz pracujących z językami polskim i chińskim.  

 

Głównym założeniem Bohan jest promowanie języka chińskiego i pomoc w jego przyswajaniu. Dlatego też wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom własnym nakładem wydajemy książki! Wydane do tej pory pozycje obejmują m.in. Słownik chińsko-śląski Marka Jachymskiego, Zabawy z chińskim smokiem Anny Masnej, Wenjuan Xi i Dylana Guerrero oraz Chińsko-polski i polsko chiński słownik biznesowy Marleny Achinger i Antoniego Radziwiłła. W przygotowaniu są również kolejne pozycje słownikowe i pomoce edukacyjne, m.in. Słownik górniczy, Słownik HSK oraz gra planszowa!

 

Słownik Bohan stale rośnie dzięki zaangażowaniu sporej grupy studentów z kilkunastu(!) uniwersytetów w całej Polsce z kierunków sinologicznych i kulturoznawczych.

 

W kwietniu 2015 roku powstał najnowszy projekt Bohan.tv, który skupia się na nauczaniu języka chińskiego poprzez praktyczne poznawanie Chin i kultury chińskiej. Kanał edukacyjny online (na YouTube) cieszy się olbrzymią popularnością i rosnącą liczbą widzów. Treść prezentowanych filmów obejmuje m.in. dokładne objaśnienie części gramatycznych języka chińskiego z wykorzystaniem licznych przykładów, przedstawienie wybranych zabytków i ciekawych miejsc w całych Chinach, jak również aktywny udział w chińskich wydarzeniach kulturalnych i świętach narodowych. Wszystkie filmy opatrzone są napisami, które pomagają w przyswojeniu nowego słownictwa i utrwaleniu ciekawostek związanych z danym tematem.