Avatar użytkownika

Redakcja Gameeit

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Pierwsza w Polsce redakcja o grach oparta na technologii blokchain.

Kim jesteśmy? 

Jesteśmy pierwszą w Polsce redakcją o grach, która oparta jest o technologię blokchain. Znajdziesz nas na www.gameeit.com.

Co to oznacza?

W bardzo dużym uproszczeniu - Założyliśmy naszą redakcję na blokchainie Steem. Ów blockchain umożliwia tworzenie przeróżnych materiałów, jest wolny od reklam, czy cenzury i w pełni zdecentralizowany. Każdy artykuł napisany na Steemit.com, film opublikowany w serwisie d.tube czy recenzja gry napisana na Gameeit.com może otrzymać tokeny SteemDollars, które da się wymienić na waluty tradycyjne dzięki giełdom kryptowalut. 

Czy zarabiamy?

Bolesne jest to, że pomimo wkładu pracy w recenzje, czy tłumaczenia tekstów, tak naprawdę nie mamy żadnego wpływu na zarobki. Kilka tokenów, jakie możemy otrzymać za artykuł to wartość dosłownie ok. $2. To i tak jest uzależnione od sytuacji na giełdzie kryptowalut, która nie jest zbyt wesoła. 

Mimo to...

Chcemy być redakcją równie rozpoznawalną, jak czołowe portale gamingowe w kraju przy dalszej egzystencji na blokchainie Steem. Uważamy, że daje nam możliwość pełnej wolności, niezależności i poczucia, że razem tworzymy unikalną społeczność. Chcemy mieć realny wpływ na słowo pisane o grach w naszym kraju i pozostać w pełni zdecentralizowanym magazynem. Bez cenzury i wpływu developerów na nasze opinie. Kolejną zaletą blockchainu jest fakt, iż raz zapisane tam słowo zostanie już w internecie do końca świata. Nikt nie zmusi nas do zmiany oceny w recenzji. Te cechy wyróżniają Gameeit na tle innych redakcji gamingowych i czyni go niezwykle innowacyjnym. 

Jak to się zaczęło

Zanim było nas kilku, byłem sam. Uwielbiam gry i technologie. Zawszę chciałem mieć swoją redakcję. Jednak założenie jej wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym, jak każdy własny biznes. Wpadłem na pomysł, że zrobię to na Steemit. Napisałem pierwszy numer magazynu Gameeit, który odniósł niespodziewany sukces. Przeczytało go całkiem sporo osób, nawet pomimo dosyć amatorskiej okładki.

 

Pierwszy numer przeczytasz tu: https://steemit.com/polish/@rolsonpatison/gameeit-pierwszt-steemitowy-magazyn-gamingowo-technologiczny-nr-1

Drugi numer: https://steemit.com/polish/@rolsonpatison/gameeit-pierwszy-steemitowy-magazyn-gamingowo-technologiczny-nr-2

okladka pdf-page-001.jpg

Trzeci numer: https://steemit.com/polish/@rolsonpatison/gameeit-pierwszy-steemitowy-magazyn-gamingowo-technologiczny-nr-3

Czwarty numer: https://steemit.com/polish/@rolsonpatison/gameeit-pierwszy-steemitowy-magazyn-gamingowo-technologiczny-nr-4

gameeit4okladka-page-001.jpg

Piąty numer: https://steemit.com/polish/@rolsonpatison/gameeit-pierwszy-steemitowy-magazyn-gamingowo-technologiczny-nr-5

 

dobraokladka-page-001.jpg

A potem...

Spotkałem na platformie Steemit ludzi, którzy zaproponowali, że wspólnymi siłami stworzymy pierwszą w pełni zdecentralizowaną redakcję o grach. I tak nasz Gameeit.com zaczął się rozkręcać. Artykuły są bardzo chętnie czytane, a czat pęka od kolejnych pomysłów! W mig znaleźli się ludzie do tłumaczeń tekstów i ich korekty. Nie byłem już sam, a nasza robota powoli stawała się coraz bardziej profesjonalna. Doszliśmy do wniosku, że poza technologią blockchain warto wyróżnić się czymś jeszcze. Dlatego, w dużej mierze zaczęliśmy pisać o grach indie oraz bardziej postawić na publicystykę gamingową, a nieco mniej na recenzję wielkich gier AAA, o których można przeczytać na każdym innym portalu.  

Na co zbieramy?

Co prawda Gameeit nie przynosi nam nawet ułamka dochodów, jakie otrzymują redaktorzy tradycyjnych branżowych pism. Sprzęt, gry i opłaty za witrynę internetową pokrywamy z naszych pensji, które otrzymujemy w typowej etatowej pracy. Teksty piszemy po godzinach. Z jednej strony czysto hobbystycznie, z drugiej wierzymy, że blockchain jest elementem internetowej rewolucji. Chcemy po prostu być wolni, a jednocześnie uczciwie odprowadzać podatki. Marzymy, aby w ciągu kilku lat uczciwie zarabiać na pisaniu naszych tekstów i dzieleniu się pasją takie kwoty, aby mogło to zastąpić etatową pracę. A raczej byłaby to praca, lecz w pełni zdecentralizowana. Bez szefa, bez budzika, bez stresu, a przede wszystkim z dużo większym poświęceniem czasu, co przełoży się na ilość contentu. Może teraz brzmi to jak bajka, ale spójrzmy na to inaczej. W czasach braci Wright, lot z Nowego Jorku do Tokio również wydawał się nierealny, a dziś nie stanowi to żadnego problemu. Jednak to my jesteśmy w dużo bardziej uprzywilejowanej pozycji. Mamy dużo bardziej solidne podstawy do rozwoju naszej idei, dużo większy zespół, oraz technologię, która pędzi w zawrotnym tempie. Przecież jeszcze 20 lat temu, telefon odblokowywany za pomocą odcisku palca wydawał się absurdem rodem z science-fiction…Dziś w podobnych kategoriach myślimy o wydaniu papierowej gazety. Zdajemy sobie, jednak sprawę z cyfryzacji magazynów, zatem na razie bądźmy po prostu dobrze rozwijającą się i w pełni niezależną redakcją. 

Co możemy zaoferować?

Realny wpływ na rozwój magazynu, realizację Waszych pomysłów, a w miarę możliwości recenzję wybranych przez Was gier. Oczywiście będziemy pamiętać w artykułach o Waszym ewentualnym wsparciu. Ponadto, dla tych co potrafią pisać, znajdzie się miejsce w naszych szeregach. Nie pogardzimy również YouTuberem, który pod naszym szyldem tworzyłby filmy, a przy okazji promował własną markę i czerpał profity z Gameeit. Nie chodzi jedynie o wsparcie finansowe. Będziemy wdzięczni za polubienie naszego profilu na Facebooku -> https://www.facebook.com/Gameeitcom-341907836554958/ oraz wszystkie sugestie na temat naszej redakcji oraz propozycje treści -> magazyngameeit@gmail.com. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do zapoznania się z serwisem www.gameeit.com oraz przeczytania numerów umieszczonych powyżej. Pozdrawiamy wszystkich entuzjastów gier i wolnego internetu, o który walczymy.