Avatar użytkownika

Łowcy Przygód TV

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Cykl reportaży o profilu sensacyjno-przygodowo-turystycznym, przedstawiający historyczne tajemnice, ciekawe miejsca, zapomniane szlaki, mroczne legendy, fascynujące budowle i wiele więcej. Ideą serii jest promocja turystyki alternatywnej, która przeciętnemu Kowalskiemu udowodni, że przygoda czai się już za zakrętem!

Cześć,

na imię mamy Asia i Marcin, a działamy jako "Łowcy Przygód TV"! Od trzech lat społecznie tworzymy niezależne reportaże przedstawiające historyczne tajemnice, ciekawe miejsca, zapomniane szlaki, mroczne legendy, fascynujące budowle i wiele więcej. 

 

Zadaniem cyklu "Łowcy Przygód" jest prezentowanie czytelnikom i widzom miejsc niezwykłych na mapie Polski – miejsc, o których zapominają przewodniki. Odkrywamy historię, uczymy szacunku do niej, ratujemy zabytki, zachęcamy do aktywności turystycznej i odkrywania mało znanych atrakcji – nie tylko historycznych, ale i przyrodniczych. Nasze materiały przekazujemy mediom zawsze nieodpłatnie, bo wierzymy w ideę bezinteresownego dzielenia się wiedzą. 

 

 

Oto, co udało się nam do tej pory osiągnąć. :)

  • Oceny pozytywne na łamach Youtube na poziomie 96,8%!
  • Wysoki poziom interakcji z Widzami (codzienna korespondencja, wspólne wyjazdy!).
  • Współpraca z trzema największymi polskimi portalami (onet.pl, wp.pl, gazeta.pl).
  • Osiągnięcie oglądalności powyżej 300 tysięcy odsłon na odcinek (suma wyświetleń jednego odcinka na łamach wymienionych portali).
  • Incydentalna współpraca z telewizjami kablowymi.
  • Miejsce w finale I edycji Grand Video Awards.
  • Nominacja do tytułu Ambasadora Crowdfundingu w Polsce.
  • Zaproszenie do poprowadzenia specjalnego odcinka Teleranka (odmówiliśmy:)).
  • Zainteresowanie mediów ogólnopolskich (prospołeczne działania Łowców akcentowane były w TVP, TVN, Polsacie i Polskim Radiu).
  • Udana akcja ratunkowa zrujnowanego kościoła wybudowanego na gruzach piastowskiego zamku.
  • Udana współpraca z instytucjami samorządowymi i właścicielami obiektów zabytkowych (Grodków, Walim, zamek Grodno, zamek Międzylesie, stowarzyszenie Świątynia Artystów etc.).
  • Kreacja ogólnopolskiej rozpoznawalności cyklu.
  • Zmiana interwału czasowego (nowy odcinek co miesiąc, nie co kwartał).
Łowcy Przygód na żywo w TVP3. Zamek Książ. Łowcy Przygód na żywo w TVP3.

Oto, czego nie udało się nam osiągnąć. :(

  • Stała współpraca ze stacjami TV naziemnej i satelitarnej.
  • Utrzymanie współpracy z portalami. Na skutek zmian w TVP wielu zwolnionych dziennikarzy trafiło na łamy portali, które zdecydowały się zakończyć współpracę z youtuberami, a w to miejsce rozwinąć własne produkty wideo z udziałem znanych twarzy.
  • Zainteresowanie samorządów wojewódzkich promocyjnym potencjałem naszego cyklu.
  • Pozyskanie mecenasów, sponsorów, reklamodawców celem uzyskania zwrotu kosztów produkcji.
  • Monetyzacja cyklu, która pozwoliłaby nam na utrzymanie się z produkcji (obecnie, siłą rzeczy, Łowcy pozostają cyklem tworzonym po godzinach, często nocami i w weekendy).
Orange Video Fest. Prezentacja na zaproszenie Youtube!
TVP2 o naszej akcji ratowania zabytkowego kościoła.
Polsat ma pewne problemy z pisownią nazwisk... ;)
TVN24 wyemitował dwa materiały o naszej akcji.

 

Lista niepowodzeń postawiła pod znakiem zapytania przyszłość cyklu. Chcemy Łowców kontynuować, ale wiąże się to z drenowaniem własnej, prywatnej kieszeni, która jest już pusta... Ten cykl to nasza pasja i, zgodnie z jego nazwą, przygoda. Przykro nam jednak, że seria, której prace kilkukrotnie wykorzystane zostały w ogólnopolskich stacjach TV, której tematy wielokrotnie były kopiowane i która doczekała się nawet własnego plagiatu w jednej ze stacji regionalnych (sic!), nie stała się fundamentem współpracy z producentami, którzy otworzyliby przed nią nowe możliwości.

 

Kiedy podzieliliśmy się naszymi wątpliwościami z Widzami,

otrzymaliśmy jedną odpowiedź: PATRONITE!

 

Co jest największym atutem Łowców? Widownia! Fani, widzowie, czytelnicy kontaktują się z nami co dzień, wspierają nas ciekawymi pomysłami, pomagają nam uwierzyć w sens naszej działalności i dopingują do dalszych wysiłków. Piszą do nas całe rodziny, które postanowiły ruszyć śladem naszych wypraw, podróżujący motocykliści, którzy dziękują nam za wskazanie miejsc wartych odwiedzenia, a także właściciele zamków i pałaców, którzy zapraszają nas z kamerą.

 

Bez widzów, bez Was, nie byłoby "Łowców Przygód"!

I dlatego gorąco prosimy Was o pomoc i wsparcie!

 

Każda złotówka Waszego wsparcia przekazana zostanie na produkcję cyklu. Chcemy go nie tylko utrzymać, ale i rozwinąć, bo tak wiele jeszcze tematów czeka na dobrą opowieść! Zjeżdżamy dla Was pod ziemię, ale chcemy też wznieść się w powietrze, dlatego planujemy zakup drona. Chcemy móc dojeżdżać w każdy zakątek kraju, na co teraz nas nie stać. Chcemy polepszyć jakość techniczną, by widz miał komfort obcowania z profesjonalnie nagranymi materiałami, a to wiąże się z potrzebą zakupu lepszego sprzętu, mikrofonów bezprzewodowych i innych urządzeń, którymi obecnie nie dysponujemy.

 

Najważniejszą kwestią jest jednak odpowiedź na pytanie, co możecie zyskać dzięki naszej współpracy. Przygotowaliśmy dla Was pakiety profesjonalnie wykonanych, porządnych gatunkowo prezentów, takich jak kubki, koszulki, bluzy czy płyty z naszymi filmami. Ale, co najważniejsze, ponieważ to współpraca partnerska, będziecie mieli wpływ na treść przygotowywanych przez nas materiałów! To Wy będziecie wybierać tematy, sugerować miejsca warte odwiedzenia, decydować, w którym kierunku mamy wyruszyć, a nawet wystąpić w naszych programach! Będziemy też w stałym kontakcie – nie tylko mailowym, bowiem specjalnie dla Was będziemy prowadzić transmisje live, podczas których będziemy odpowiadać na Wasze pytania!

 

 

 

Twórzmy cykl Łowców razem, bo razem można więcej!