W Patronite od 05.02.2021

Z pasji: tworzę. Z potrzeby: piszę. Z zawodu: rozmawiam. W 2020 założyłam firmę Paulasthetic, która łączy w sobie to, co z pozoru sprzeczne i nieoczywiste.

O Autorze

KIM JESTEM?

 

Mam na imię Paula - i tak, jak możesz przeczytać na mojej stronie: jestem tu, ponieważ bierne czekanie na rozwój wydarzeń nie jest w moim stylu.

Na co dzień pracuję jako psycholog. Współpracuję z Therapify,  Sensly i TwójPsycholog. Udzielałam konsultacji w ramach współpracy z Terapia Bezsenności.pl

W 2021 w miałam okazję uczestniczyć w akcji zorganizowanej przez TwójPsycholog.pl X Natura Cold Press X Your KAYA, w ramach której prowadziłam darmowe konsultacje psychologiczne.

 Ale przede wszystkim jestem człowiekiem - i we mnie też grają skrajności.​ Kocham neurobiologię, a w ramach hobby publikuję, gdzie się da: piszę o psychologii, psychosomatyce i psychoterapii.

Po godzinach lubię sobie pobazgrać po papierze.

A to ja, tutaj na dole, w swoim naturalnym środowisku. Cześć.

 


Stworzyłam Paulasthetic© - miejsce, w którym spotykają się sprzeczności. Naukowa psychologia i szeroko pojęta estetyka. 


Po polsku i po angielsku.

 

OD CZEGO SIĘ ZACZĘŁO?

 

Jak to zwykle u mnie bywa - od sprzeciwu. Sprzeciwu wobec treści, które szerzą dezinformację i zamiast pomagać, powodują jeszcze więcej zamieszania (zarówno w sieci, jak i w głowie). I tak oto moje swobodne profile w social media przerodziły się w profile psychoedukacyjne, łączące moje dwie największe pasje: naukę i sztukę.

W końcu udało mi się założyć swoje własne miejsce w sieci: www.paulasthetic.com

 

 

PO CO ZAŁOŻYŁAM PATRONITE?

 

Mój mózg jest głodny wiedzy - i nie lubi niedopowiedzeń. Dlatego staram się pisać o takich tematach, które są ważne, potrzebne i poparte rzetelną, naukową wiedzą. 

Wierzę w to, że każdy zasługuje na indywidualne traktowanie - zależy mi jednak na tym, by moja praca nie była poparta jedynie dobrymi chęciami i intuicją, dlatego uczestniczę w szkoleniach i stale się kształcę, by móc udzielać profesjonalnej pomocy w oparciu o sprawdzone techniki i metody.

Obecnie jestem w trakcie certyfikacji w ramach szkoły Psychoterapii Uzależnień. Ukończyłam szkolenie Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno - Behawioralnej (DBT Comprehensive). Mam też za sobą kilka szkoleń z ACT i Dialogu Motywującego oraz setki godzin spędzonych na czytaniu fachowej literatury. 

Wracając do tematu - zdaję sobie sprawę z tego, że terapia jest kosztowna i nie każdy jest w stanie z marszu zainwestować swój czas, wysiłek i finanse na współpracę ze specjalistą nie wiedząc, na co się pisze.

Chcę stworzyć narzędzie, które mogłoby pomóc osobom zarówno w terapii, jak i poza nią - narzędzie dedykowane osobom z diagnozą, jak i tym, którzy po prostu chcą się dowiedzieć o sobie trochę więcej i zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Nie chcę jednak zamieniać swojej strony w kopalnię reklam i angażować się we współprace nie mające nic wspólnego z tym, co robię w życiu.

I tak powstał pomysł na Patronite.

Wiem, że proces tworzenia tego narzędzia nie będzie szybki i łatwy.

Ale chcę to zrobić dobrze. Rzetelnie. Jak w badaniach naukowych.

Bez wciskania kitu.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)