Paweł Bartosik

W Patronite od 02.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 573

liczba Patronów: 1196

2 patronów
200 zł miesięcznie
700 zł łącznie
Witaj! Nazywam się Paweł Bartosik. Jestem chrześcijaninem, mężem, tatą, pastorem. Jeśli jeszcze mnie nie znasz to wiedz, że lubię ludzi, teologię, książki, pisanie, muzykę (jako słuchacz i twórca). Interesuję się sportem (żużel, NBA, p. nożna). Zapraszam na blog pbartosik.pl

O Autorze

WITAJ

Nazywam się Paweł Bartosik. Mam cudowną żonę i trójkę dzieci. Od 2007 roku jestem pastorem Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku. Główny ciężar i odpowiedzialności mojej służby są lokalne. Należą do nich prowadzenie nabożeństw, nauczanie: na kazaniach, grupach biblijnych, podczas konferencji, w szkołach i na uczelniach, a także ewangelizacje, duszpasterstwo, uczniostwo, śpiew...

Kocham dzielić się treścią Bożego Słowa (Biblii), jego zastosowaniem w każdej sferze życia, takich jak rodzina, małżeństwo, edukacja, kultura, ekonomia, sztuka, polityka... 

Wierzę, że treść Ewangelii jest stała i niezmienna, zaś jej forma, język komunikacji powinny być współczesne i czytelne dla człowieka XXI wieku. Z treścią Bożego Słowa staram się docierać poprzez prowadzenie bloga, a więc pisanie, które kocham; poprzez słowo słuchane (podcast) oraz obraz (video oraz memy). Poniżej więcej na temat tego, co robię w tych obszarach. 

BLOG

Od 2009 roku prowadzę bloga "Żyjąc wiarą w REALNYM świecie" - pbartosik.pl  Jestem wdzięczny za wszelkie sygnały z różnych miejsc świata, że to, o czym piszę pomaga Wam w lepszym zrozumieniu Biblii i stanowi zachętę do praktycznego chrześcijaństwa. Jeśli jeszcze nie znasz bloga - zapraszam Cię do odwiedzenia. Znajdziesz na nim ok. 4 tys. wpisów pogrupowanych w 150 kategoriach tematycznych. 

VLOG

Jakiś czas temu ruszyłem ze służbą nagrywania krótkich filmów na kanale ReformacjaTV na youtube. Seria nosi tytuł "Kamieniem z procy". Bóg przynosi zwycięstwo kiedy jesteśmy wierni Jemu mając do dyspozycji choćby "procę" w starciu z olbrzymami - wyzwaniami dnia codziennego i pokusami. 

PODCASTY, WYKŁADY I KAZANIA AUDIO

Na Spotify i platformach audio publikuję swoje Podcasty oraz bieżące kazania z niedzielnych nabożeństw. Znajdziesz je wpisując "Pastor Paweł Bartosik". Wierzę, że są lub będą dla Ciebie źródłem zachęty do życia w pobożności i do dojrzałego chrześcijaństwa.

WYDAWNICTWO TRINITY

W 2018 roku wraz żoną ruszyliśmy z naszym niewielkim Wydawnictwem Trinity. W tłumaczeniach, składzie i projekcie graficznym pomagają nam nasi przyjaciele. Więcej na temat naszych tytułów znajdziesz na stronie: WydawnictwoTrinity.pl  Mamy ambitne plany wydawania średnio 6 książek rocznie. 

MEMY

A teraz ciekawostka  :) Na telefon, który otrzymałem w prezencie na Boże Narodzenie 2018 roku - zainstalowałem aplikację do robienia memów. Zrobiłem kilka pierwszych memów i... spodobało mi się. Efekty możesz obejrzeć na moim koncie na Instagramie oraz na otwartej grupie na Facebooku: Memy: Biblia, kościół, kultura. Memy to humorystyczny, często wyrafinowany lub cięty sposób komentowania pewnych postaw, sytuacji i zachowań. Lubię dystans do siebie dlatego lubię memy!  :-) 

ZESPÓŁ

W 2014 roku spełniłem jedno ze swoich młodzieńczych marzeń: nagrałem ze swoim zespołem Krótka Piłka płytę, która nosi tytuł "Mowa Miłości". Nawiązuje on do nowo-mowy politycznej poprawności. Na płycie znajduje się 13 utworów w stylistyce rockowej z udziałem sekcji dętej :) Kilka piosenek możesz posłuchać w internecie. 

ZOSTAŃ PATRONEM

Serdecznie dziękuję za każdy rodzaj zachęty. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, której potrzebuję jest modlitwa. Powołanie do dzielenia się Słowem Bożym (poprzez powyższe narzędzia) jest przywilejem, zaszczytem, ale i duchową walką. 

Jeśli to, co robię uważasz za budujące, inspirujące do życia z Bogiem każdego dnia, możesz dołączyć do grona Patronów w dziele szerzenia Dobrej Nowiny i życia nią. Praca, którą wykonuję ma charakter szerszy aniżeli lokalny, dlatego bez względu na miejsce twojego zamieszkania - chciałbym, abyś miał możliwość współuczestniczenia w naszej pracy jako Patron w dobrym dziele. 

Pismo Święte mówi: "(...) kto sieje obficie, obficie też żąć będzie. Każdy, tak jak sobie postanowił w sercu, nie z żalem albo z przymusu; gdyż ochotnego dawcę Bóg miłuje. A władny jest Bóg udzielić wam obficie wszelkiej łaski, abyście, mając zawsze wszystkiego pod dostatkiem, mogli hojnie łożyć na wszelką dobrą sprawę, jak napisano: Szczodrze rozdaje, udziela ubogim, Sprawiedliwość jego trwa na wieki". - 2 List do Koryntian 9:6-9. 

Jeśli uznasz, że finansowe wsparcie naszej służby jest godne tego by "łożyć na wszelką dobrą sprawę" - będę Ci bardzo wdzięczny. 

CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ?

Polecaj, linkuj i udostępniaj treści, które publikuję jeśli pomagają ci w kształtowaniu chrześcijańskiego światopoglądu i praktycznego uczniostwa. Jeśli w jakikolwiek sposób możesz mi coś podpowiedzieć, udzielić rady co mogę zrobić lepiej, zachęty - daj proszę znać pisząc na mój e-mail: bartosik7@gmail.com. Jeśli masz jakieś intencje do modlitwy, pytania dotyczące wiary, praktycznych i osobistych wyzwań - nie obawiaj się skontaktować. Po to jestem. 

Niech Ci Bóg błogosławi! 

Pastor Paweł Bartosik

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni