Paweł Bartosik

W Patronite od 02.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1013

liczba Patronów: 1854

1 patron
100 zł miesięcznie
1 200 zł łącznie
Witaj! Nazywam się Paweł Bartosik. Jestem chrześcijaninem, mężem, tatą, pastorem. Jeśli jeszcze mnie nie znasz to wiedz, że lubię ludzi, teologię, książki, pisanie, muzykę (jako słuchacz i twórca). Interesuję się sportem (żużel, NBA, p. nożna). Zapraszam na blog pbartosik.pl

O Autorze

WITAJ

Nazywam się Paweł Bartosik. Mam cudowną żonę i trójkę dzieci. Od 2007 roku jestem pastorem Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku. Główny ciężar i odpowiedzialności mojej służby są lokalne. Należą do nich prowadzenie nabożeństw, nauczanie: na kazaniach, grupach biblijnych, podczas konferencji, w szkołach i na uczelniach, a także ewangelizacje, duszpasterstwo, uczniostwo, śpiew...

Kocham dzielić się treścią Bożego Słowa (Biblii), jego zastosowaniem w każdej sferze życia, takich jak rodzina, małżeństwo, edukacja, kultura, ekonomia, sztuka, polityka... 

Wierzę, że treść Ewangelii jest stała i niezmienna, zaś jej forma, język komunikacji powinny być współczesne i czytelne dla człowieka XXI wieku. Z treścią Bożego Słowa staram się docierać poprzez prowadzenie bloga, a więc pisanie, które kocham; poprzez słowo słuchane (podcast) oraz obraz (video oraz memy). Poniżej więcej na temat tego, co robię w tych obszarach. 

BLOG

Od 2009 roku prowadzę bloga "Żyjąc wiarą w REALNYM świecie" - pbartosik.pl  Jestem wdzięczny za wszelkie sygnały z różnych miejsc świata, że to, o czym piszę pomaga Wam w lepszym zrozumieniu Biblii i stanowi zachętę do praktycznego chrześcijaństwa. Jeśli jeszcze nie znasz bloga - zapraszam Cię do odwiedzenia. Znajdziesz na nim ok. 4 tys. wpisów pogrupowanych w 150 kategoriach tematycznych. 

VLOG

Jakiś czas temu ruszyłem ze służbą nagrywania krótkich filmów na kanale ReformacjaTV na youtube. Seria nosi tytuł "Kamieniem z procy". Bóg przynosi zwycięstwo kiedy jesteśmy wierni Jemu mając do dyspozycji choćby "procę" w starciu z olbrzymami - wyzwaniami dnia codziennego i pokusami. 

PODCASTY, WYKŁADY I KAZANIA AUDIO

Na Spotify i platformach audio publikuję swoje Podcasty oraz bieżące kazania z niedzielnych nabożeństw. Znajdziesz je wpisując "Pastor Paweł Bartosik". Wierzę, że są lub będą dla Ciebie źródłem zachęty do życia w pobożności i do dojrzałego chrześcijaństwa.

WYDAWNICTWO TRINITY

W 2018 roku wraz żoną ruszyliśmy z naszym niewielkim Wydawnictwem Trinity. W tłumaczeniach, składzie i projekcie graficznym pomagają nam nasi przyjaciele. Więcej na temat naszych tytułów znajdziesz na stronie: WydawnictwoTrinity.pl  Mamy ambitne plany wydawania średnio 6 książek rocznie. 

MEMY

A teraz ciekawostka  :) Na telefon, który otrzymałem w prezencie na Boże Narodzenie 2018 roku - zainstalowałem aplikację do robienia memów. Zrobiłem kilka pierwszych memów i... spodobało mi się. Efekty możesz obejrzeć na moim koncie na Instagramie oraz na otwartej grupie na Facebooku: Memy: Biblia, kościół, kultura. Memy to humorystyczny, często wyrafinowany lub cięty sposób komentowania pewnych postaw, sytuacji i zachowań. Lubię dystans do siebie dlatego lubię memy!  :-) 

ZESPÓŁ

W 2014 roku spełniłem jedno ze swoich młodzieńczych marzeń: nagrałem ze swoim zespołem Krótka Piłka płytę, która nosi tytuł "Mowa Miłości". Nawiązuje on do nowo-mowy politycznej poprawności. Na płycie znajduje się 13 utworów w stylistyce rockowej z udziałem sekcji dętej :) Kilka piosenek możesz posłuchać w internecie. 

ZOSTAŃ PATRONEM

Serdecznie dziękuję za każdy rodzaj zachęty. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, której potrzebuję jest modlitwa. Powołanie do dzielenia się Słowem Bożym (poprzez powyższe narzędzia) jest przywilejem, zaszczytem, ale i duchową walką. 

Jeśli to, co robię uważasz za budujące, inspirujące do życia z Bogiem każdego dnia, możesz dołączyć do grona Patronów w dziele szerzenia Dobrej Nowiny i życia nią. Praca, którą wykonuję ma charakter szerszy aniżeli lokalny, dlatego bez względu na miejsce twojego zamieszkania - chciałbym, abyś miał możliwość współuczestniczenia w naszej pracy jako Patron w dobrym dziele. 

Pismo Święte mówi: "(...) kto sieje obficie, obficie też żąć będzie. Każdy, tak jak sobie postanowił w sercu, nie z żalem albo z przymusu; gdyż ochotnego dawcę Bóg miłuje. A władny jest Bóg udzielić wam obficie wszelkiej łaski, abyście, mając zawsze wszystkiego pod dostatkiem, mogli hojnie łożyć na wszelką dobrą sprawę, jak napisano: Szczodrze rozdaje, udziela ubogim, Sprawiedliwość jego trwa na wieki". - 2 List do Koryntian 9:6-9. 

Jeśli uznasz, że finansowe wsparcie naszej służby jest godne tego by "łożyć na wszelką dobrą sprawę" - będę Ci bardzo wdzięczny. 

CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ?

Polecaj, linkuj i udostępniaj treści, które publikuję jeśli pomagają ci w kształtowaniu chrześcijańskiego światopoglądu i praktycznego uczniostwa. Jeśli w jakikolwiek sposób możesz mi coś podpowiedzieć, udzielić rady co mogę zrobić lepiej, zachęty - daj proszę znać pisząc na mój e-mail: bartosik7@gmail.com. Jeśli masz jakieś intencje do modlitwy, pytania dotyczące wiary, praktycznych i osobistych wyzwań - nie obawiaj się skontaktować. Po to jestem. 

Niech Ci Bóg błogosławi! 

Pastor Paweł Bartosik

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni