Pełnia życia | Maciej Pasowicz

Jestem psychologiem, wykładowcą akademickim oraz life coachem. Chcę, aby osoby z niepełnosprawnością mogły korzystać z life coachingu, ponieważ wierzę, że praca nad wzmacnianiem wiary w siebie i w swoje możliwości jest dokładnie tym, czego potrzebują.

O Autorze

Cześć,

mam na imię Maciek. Jestem psychologiem, wykładowcą akademickim oraz life coachem. Prowadzę badania doktorskie na Uniwersytecie Jagiellońskim na temat wykorzystania life coachingu w rehabilitacji psychologicznej osób z fizyczną niepełnosprawnością. Mieszkam i pracuję w Krakowie.

Sam posiadam fizyczną niepełnosprawność (orzeczenie o stopniu znacznym) i wiem, co to oznacza - z jakimi trudnościami borykają się osoby z niepełnosprawnością i jak wiele przeszkód w sobie i na zewnątrz muszą nieraz pokonać, aby osiągnąć to, co dla innych jest całkiem naturalne i oczywiste. Mimo swojej niepełnosprawności jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem i mam świetne życie. Chcę tego także dla innych osób z niepełnosprawnością!

W czasie studiów poznałem coaching i pomyślałem: "To jest dokładnie to, czego ludzie z niepełnosprawnością potrzebują!". Dlaczego? Ponieważ coach pomaga dostrzec w sobie wszystko to, co dobre i zachęca do tego, aby stawiać sobie cele i konsekwentnie dążyć do ich realizacji, mimo przeszkód. A my - niepełnosprawni - często myślimy o tym, czego nam brakuje i że jesteśmy gorsi od osób dookoła, a przeszkody i ograniczenia, których nieraz jest w naszym życiu mnóstwo, powodują, że ręce nam opadają i wpadamy w poczucie bezradności. Do tego często zostajemy z tym wszystkim sami, bo profesjonalne wsparcie w tym zakresie to ciągle w Polsce luksus, a nie standard.

Dlatego chcę, aby osoby z niepełnosprawnością mogły skorzystać u mnie z life coachingu zupełnie za darmo. Dzięki Twojemu wsparciu może się to udać.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)