Piotr Bednarek

W Patronite od 15.07.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 737

liczba Patronów: 497

16 patronów
207 zł miesięcznie
497 zł łącznie
Przyrodnik, hydrolog, youtuber i fotograf. Nagrywam vloga, prowadzę stowarzyszenie Wolne Rzeki, działam na rzecz ochrony i renaturyzacji rzek w Polsce.

O Autorze

Cześć!

Nazywam się Piotr Bednarek. Z wykształcenia jestem hydrologiem, z pasji przyrodnikiem, fotografem, a od niedawna także youtuberem. Od 4 lat prowadzę na facebooku stronę Wolne Rzeki, dwa lata temu założyłem wraz z przyjaciółmi stowarzyszenie o tej samej nazwie.

Celem moich działań od zawsze była ochrona przyrody i szeroko pojęta edukacja przyrodnicza. Bardzo lubię pracę z ludźmi, edukację w terenie, prowadzenie spotkań i warsztatów. Pandemia koronawirusa wiosną tego roku zmusiła mnie jednak do przeniesienia jeszcze większej części aktywności do internetu: zacząłem nagrywać filmy i podcasty.

Nagrywanie filmów, prowadzenie strony na facebooku i instagrama okazuje się całkiem czasochłonne. Wy, moi widzowie i komentatorzy, piszecie, że to co robię ma wielki sens, przekazujecie moje materiały dalej, podzielacie moją wiarę w to, że o polską przyrodę, o nasze rzeki warto walczyć, warto głośno mówić o środowiskowych problemach.

Chciałbym robić to w dalszym ciągu - nagrywać coraz doskonalsze filmy, aktywnie działać na rzecz renaturyzacji rzek i ochrony przyrody pracując w stowarzyszeniach. Taki tryb życia wymaga jednak dużego poświęcenia - cytując rapera L.U.C. "szacunkiem w środowisku nie wykarmię rodziny, prędzej zawisnę [...] jak woda w Wiśle skisnę". Mogę wrócić do pracy jako gisowiec, mogę poszukać innego pełnego etatu - ale po 8 godzinach "normalnej" pracy zostaje sporo mniej czasu i energii na wolontariat i tworzenie.

Piotr Bednarek

Wierzę w siłę społeczności. Dzięki crowdfundingowi mogłem przeprowadzić badania fragmentacji rzek w Kotlinie Sandomierskiej takie, jakich nie prowadził jeszcze nikt w Polsce. Dzięki tym badaniom wiem dokładnie, co należy zrobić by migrujące ryby znów zagościły w Tanwi, Sannie i Bukowej. Postaram się przekuć tę wiedzę w realne rozwiązania.

Jeśli chcesz, bym mógł działać dla dobra rzek i ryb, jeśli chcesz oglądać kolejne filmy mojego autorstwa - możesz mi w tym pomóc. Będę niezwykle wdzięczny za zostanie patronem, podobnie jak jestem wdzięczny za każdy miły komentarz i udostępnienie!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!