Foto Łowy/Piotr Welcz

W Patronite od 21.12.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Cześć. Nazywam się Piotr Welcz. Od najmłodszych lat obserwuję przyrodę. Od 2007 r. moją pasją jest fotografia dzikiej przyrody. Dzielę się moimi fotografiami, by oglądający galerie mogli zobaczyć to co widzę, gdy "zanurzam" się w ekscytującym i pełnym magii, intymnym świecie dzikiej przyrody.

O Autorze

Mieszkam i pracuję w „krainie dzikiej przyrody" jaką jest Podkarpacie. Piesze wędrówki do najdzikszych zakątków mojej okolicy są dla mnie najlepszą formą odpoczynku. Korzystając więc z każdej wolnej chwili wyłączam telefon, pakuję plecak i uciekam na łono natury. Bardzo cenię te momenty w życiu, kiedy mam okazję siedzieć wśród pól, obserwować majestatycznie krążące ptaki, wpatrywać się w leniwy nurt rzeki i zwyczajnie pozachwycać się światem. Od roku 2007, podczas moich wędrówek i obserwacji, towarzyszy mi aparat fotograficzny, który pozwala zachować piękno otaczającej nas przyrody oraz podzielić się nim z innymi. Chciałbym więc, aby moje zdjęcia przyczyniły się do lepszego poznania zwierząt, z których bliskości często nie zdajemy sobie sprawy, a także do zrozumienia potrzeby ich ochrony.


Fotografia przyrodnicza to jedna z najbardziej wymagających dziedzin fotografii. Każdy, kto decyduje się na fotografowanie przyrody, powinien liczyć się z przeszkodami, które potrafią zniechęcić. Wypady w plener to rzadko miły spacerek, z którego przynosimy sporo udanych kadrów, zdecydowanie częściej jest to wielogodzinne przesiadywanie w ukryciu i powrót bez zdjęć, za to z licznymi ugryzieniami.


Co potrzeba ?

       Co zatem jest ważne i powoduje, że z naszych łowów wracamy ze świetnymi ujęciami? Moim zdaniem najważniejsze jest to coś, bez czego nawet najlepszy kamuflaż i profesjonalny sprzęt zdadzą się na nic. Krótko mówiąc są to: pasja, cierpliwość, wytrwałość.
       Zakładając, że już spełniamy pierwszy warunek, drugą bardzo ważną rzeczą jest umiejętne maskowanie się oraz znajomość terenu pod kątem występowania poszczególnych gatunków. Ja najczęściej korzystam z siatki maskującej lub namiotu myśliwskiego,
 buduję również czatownie.
       Dopiero na trzecim miejscu wyliczyłbym sprzęt, zgodnie z powiedzeniem nie aparat robi zdjęcie, lecz człowiek. Nie znaczy to, że sprzęt nie ma znaczenia, ma on bowiem spory wpływ na jakość fotografii, a także na komfort pracy w terenie. Często jednak ludzie zbyt dużą uwagę przywiązują do narzędzi zamiast umiejętności i ukrycia. W tej dziedzinie stosuje się przeważnie długoogniskowe jasne teleobiektywy, które niestety kosztują krocie. Każdy, kto zechce na poważnie zająć się fotografią przyrodniczą, musi liczyć się ze sporymi wydatkami i dźwiganiem ciężkiego „balastu” w nierzadko trudnym terenie. Ja korzystam w tej chwili z "pełnoklatkowego" aparatu oraz obiektywów marki Nikon.


Pomożecie... ?? 

Fotografia dzikiej przyrody jest wspaniała i fascynująca, niestety wiąże się z kosztami eksploatacji sprzętu, materiałów potrzebnych do budowy ukryć, "czatowni", zakupu budek lęgowych oraz karmy dla zwierząt, w szczególności ptaków w okresie zimowego dokarmiania. Zapraszam wszystkich, którzy kochają przyrodę. W tej kwestii liczę na Państwa zainteresowanie i pomoc. Razem zdziałamy więcej !

Moje zdjęcia są ogólnie dostępne, każdy może podziwiać piękno naszej przyrody ale dla patronów, przewidziałem bonusy :)

 

 

Prawa autorskie do zdjęć i tekstów zamieszczonych na tej stronie są zastrzeżone i chronione polskim prawem. Fotografie są własnością Piotra Welcza i nie mogą być wykorzystywane bez jego zgody.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem