Podcast Historyczny

W Patronite od 16.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 89

Liczba Patronów: 62

Zostań Patronem
Kup na prezent
350 patronów
6 166 miesięcznie
Nazywam się Rafał Sadowski, jestem pasjonatem historii i tworzę Podcast Historyczny. Zawsze uważałem, że historia pisze najlepsze scenariusze - tym podcastem udowadniam, że tak właśnie jest. W każdym epizodzie wybieram temat, o którym sam chciałbym słuchać. Nie praktykuję dłużyzn i zalewania datami.

O Autorze

20 czerwca 2019. Dobrze pamiętam ten upalny, letni dzień. Wtedy to nagrałem mój pierwszy w życiu podcast. Cały pokój był prowizorycznie owinięty w koce, żeby wytłumić pogłosy, a ja długie godziny próbowałem uruchomić i skonfigurować mikrofon. Nie zrażałem się jednak, miałem wolę stworzyć coś, czego w Polsce nie było – podcast o historii, który będzie drobiazgowo, z pasją opowiadać prawdziwe, soczyste historie. 

Zawsze interesowałem się historią, od dziecka uwielbiałem czytać o przeszłych epizodach, a potem o nich opowiadać. Gdy więc skończyłem nagrania, a odcinek był gotowy, trudno mi było pogodzić się z tym, że najpewniej wysłuchają go tylko najbliżsi. Zapowiadało się wówczas, że Podcast Historyczny będzie tylko moim hobby, zajęciem którym mogłem zajmować się po pracy, ciekawą pasją, którą mógłbym pochwalić się bliskim.

Jakie więc było moje zaskoczenie, kiedy po kilku miesiącach przekonałem się, że są osoby takie jak Wy: które nie tylko chcą słuchać mojego podcastu, ale co więcej chcą nawet dorzucić cegiełkę do mojego pomysłu; pomysłu, by opowiadać o historii tak, jak ona na to naprawdę zasługuje!


Zawsze powtarzam, że Podcast Historyczny tworzymy wspólnie. Głęboko w to wierzę - to właśnie dzięki wsparciu Patronów mogłem kupić studyjnej jakości mikrofon czy nabyć profesjonalne wytłumienie pokoju.

To dzięki wsparciu Patronów mogłem ze spokojem zrezygnować ze wszystkich zajęć pobocznych i  skupiać się na tworzeniu każdego odcinka podcastu najlepiej, jak potrafię.

Ale jest jeszcze jeden wymiar Waszego wsparcia - dzięki Wam czuję, że warto. Od trzech lat nie miałem ani jednej chwili, bym pomyślał, że mi się nie chcę tworzyć podcastu. Wiedząc, że gdzieś tam jest wierny Słuchacz i Patron jak Wy, naprawdę chce się działać – mam motywację, by w każdej wolnej chwili, uzbrojony w litry yerby, siadać i tworzyć nowy odcinek.

W nadchodzącym czasie jeszcze bardziej chciałbym skupić się na Podcaście:

  • Aby zamiast wkładać w odcinki zwyczajowe 90-100 h, wkładać w nie nawet 200h;
  • Aby odcinki wychodziły częściej i były dłuższe (np podzielone na dwie części po 2h);
  • Aby być może stworzyć drugi podcast, historyczny ale luźniejszy. Z przemyśleniami i komentarzami.

Taki jest mój cel na najbliższe miesiące. I będę zaszczycony, jeśli razem, ja i Wy podejmiemy rękawicę temu wyzwaniu! 

Dziękuję!

Rafał


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Witold Styperek
Witold Styperek
Próg: 3 zł
Jejo
Jejo
Próg: 7 zł
szymon plewnia
szymon plewnia
Próg: 7 zł
Anna Łątka
Anna Łątka
Próg: 21 zł
Przemek Drone
Przemek Drone
Próg: 14 zł
Anonimowy patron
Próg: 14 zł