Przedsiębiorcy z Wyboru

W Patronite od 17.03.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
143 łącznie
Podcast dla naznaczonych biznesem - porady, studium przypadków, nowinki, analizy, dyskusje, rozmowy, opinie. Dużo czarnego humoru i (nie)wybrednych komentarzy do newsów . Na szczęście są goście, którzy merytorycznie wymiatają.

O Autorze

Co by nie pozostawiać złudzeń - zacznijmy od siebie...

Mówili, że połączenie biznesu i humoru nie może się udać. I mieli rację. No ale my wiemy, że mamy rację (bo moja racja jest najmojsza) i dalej próbujemy. Często jest tak sucho, że bez butelki wody to nie podchodź do słuchania. Czasem jest tak refleksyjnie, że sami siebie nie podejrzewamy o takie przemyślenia. 

Odcinki mają zazwyczaj 2,5 części. Pierwsza to nasze wesołe udawanie, że przygotowaliśmy się do odcinka i w przerwie od poprzedniego nagrania czytaliśmy dużo newsów i wybraliśmy dla Was te najlepsze. Druga to rozmowa z gościem. Ta część broni się merytorycznie, bo więcej mówi gość, niż my. I tak dobrze wiemy, że czytasz dalej, by dowiedzieć się, o co chodzi z tą połówką. Obrzydliwa plotka mówi, że to ilość pewnej substancji, po której z pewnością są prowadzący odcinek. Prawda jest taka, że to bloopersy, czyli nasze wpadki z odcinka, które zawsze znajdziesz w ostatnich minutach :)

Z nieznanych dla nas przyczyn, zaproszenie do podcastu przyjmują naprawdę mega eksperci. Serio. Obczaj to:


W naszych odcinkach byli m.in:

 • Marta Niedźwiecka z podcastu “O Zmierzchu” - terapeutka od seksu, związków i ciała. 
 • Marek Jankowski - Mała, Wielka Firma - ojciec polskich podcasterów
 • Artur Jabłoński - doradza i realizuje kampanie dla firm i instytucji różnego typu
 • Kamil Kozieł - prowadzi szkolenia, warsztaty i wykłady z zakresu storytellingu oraz prezentacji.
 • Lech Kaniuk - CEO Sunroof, najbardziej znany starupowiec w Polsce
 • Jakub Biel - wówczas szef marketingu w x-kom
 • oraz wielu, wielu innych znakomitych osobowości, których tak naprawdę nie chciało nam się już tu wymieniać.

 Czekamy na potwierdzenie przybycia następujących gości…

 • Jerzy Owsiak
 • Jeff Bezos
 • Emanuel Olisadebe.


Gdzie można nas posłuchać?

Wszędzie. Naprawdę wszędzie. Miliony fanów na całym świecie nagrywają nasze odcinki na płyty CD i dystrybuują na giełdach elektroniki. Tru stroy. Oprócz tego jesteśmy m.in. na:

 

Ostatnie, ale również istotne… w 2019 roku otrzymaliśmy nagrodę Best Stream Awords w kategorii podcast Biznesowy, bankietu nie było… kopert dla prowadzących też nie, a statuetka przyszła potrzaskana. Za to blask i chwała pozostają na zawsze :D 

 

Kto tworzy Podcast Przedsiębiorcy z Wyboru:

Radca prawny, a w niektórych kręgach nawet i adwokat. W swoim zwyczaju lubi przerywać, nie tylko gościom… Jego wielkim atutem jest poczucie humoru. Ze swoich żartów najczęściej śmieje się sam…do siebie. Kocha muzykę AC/DC prawie tak mocno jak zarabianie pieniędzy. Przed Państwem nie kto inny tylko Piooootr Łysko! 

Człowiek, który potrafi się z każdym pokłócić i to na każdy temat – w dodatku merytorycznie. Kocha wszelkiej maści wydarzenia pod warunkiem … że sam je organizuje. Za młodu był komunistą, dziś twierdzi, że już nim nie jest i ma rację – tylko tak twierdzi. Człowiek, który pociąga za wszystkie sznurki podczas nagrań i który naciska tam gdzie trzeba, nawet wtedy kiedy nie trzeba, chodząca radość ratująca średnią długość włosów wszystkich trzech prowadzących -  Michał Kucharski

Napędzany zieloną energią z kosmosu, przed Wami elektromobilny Mateusz Maik! Jak nikt inny potrafi negocjować zniżki na nowego Pasata. Niespełniony organizator grubych melanży, piekarz, konserwator mebli i kawiarz. Częściej jednak tłumaczy ludziom na szkoleniach i doradztwach, dlaczego jego pomysł na ich biznes jest lepszy od ich pomysłu. I najgorsze jest to, że ma w tym racje. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Łukasz Piskozub
Łukasz Piskozub
Próg: 13 zł
Justyna Buchalik
Justyna Buchalik
Próg: 12 zł
Dominika Mazur
Dominika Mazur
Próg: 14 zł