ACCADEMIA WŁOSKIEGO KINA #3 / "Skutki miłości' Paolo Sorrentino

Darmowy!
8 miesięcy temu Brak komentarzy

Accademia Włoskiego Kina zaprasza na pierwsze spotkanie w języku włoskim - "Skutki miłości" / "Le conseguenze dell' amore" Paolo Sorrentina. 17 maja (poniedziałek), 19:00

 

Skutki miłości pozostają bez wątpienia jedną z najciekawszych i najbardziej udanych pozycji w artystycznym dorobku Sorrentina za sprawą tematycznej złożoności, która konsekwentnie współgra z warstwą formalną dzieła. Sprawnie i interesująco sportretowany na ekranie tragiczny los mafijnej marionetki przyniósł ponadto reżyserowi pierwszą w karierze prestiżową nagrodę David di Donatello (za scenariusz i reżyserię).

Od pierwszych ujęć reżyser eksponuje w swoim filmie przede wszystkim „lśniącą powierzchnię” i nie-miejsca (np. hotel), która koresponduje w pełni z nadbudowanymi wokół Titty Di Girolamo (w tej roli wspaniały Toni Servillo, stały współpracownik Sorrentino) pozorami. Zastosowana narracja stawia widza w roli badacza, który musi nieustannie kwestionować status wypowiadanych przez bohatera słów - co z nich jest prawdą, a co nie?

Na spotkaniu zastanowimy się nad filmowymi "konsekwencjami stylu" Sorrentina, jednego z najważniejszych współczesnych europejskich reżyserów.

Spotkanie odbędzie się na zamkniętym zoomie, zajęcia w języku włoskim, zaleca się obejrzenie filmu przed zajęciami. Jeśli dopiero uczysz się włoskiego, przyjdź po prostu posłuchać. A jeśli będziesz miał ochotę porozmawiać o Sorrentino i włoskim kinie - śmiało, bardzo mi zależy na interakcji.

Wydarzenie FB:
https://www.facebook.com/events/903808200407013?active_tab=about

Chętnych i chętne do wzięcia udziału w spotkaniu proszę o przesłanie zgłoszenia na adres: accademiawloskiegokina@gmail.com

Projekt objęli patronatem:
Filmawka (Patronat medialny)
Istituto Italiano di Cultura di Cracovia (Patronat honorowy)

 

Trwa ładowanie...