baza wiedzy

Jak włączyć płatność kartą? PRZEWODNIK DLA AUTORÓW

Darmowy!

Jak włączyć płatność kartą? PRZEWODNIK DLA AUTORÓW


1 rok temu Patronite 1 rok temu Brak komentarzy Brak komentarzy Tagi:  dla autorów,  funkcje profilu,  ważne

Autorko, Autorze!

Uruchomiliśmy nowy kanał płatności, umożliwiający Patronom opłacenie progów za pomocą karty płatniczej. Żeby móc korzystać z tej formy płatności, każdy z Autorów musi przejść indywidualną weryfikację - to jednak szybki i bezproblemowy proces.

Dlaczego warto uruchomić płatność kartą?

1. Pozyskaj wsparcie ze wszystkich krajów świata - Patroni z USA, Niemiec, Włoch,  Kambodży czy Nowej Zelandii mogą Cię wspierać używając kart w lokalnych walutach. Przewalutowanie na złotówki nastąpi automatycznie!

2. Zwiększ liczbę Patronów, którzy będą Cię wspierać - każda dodatkowa metoda płatności, zwiększa liczbę Patronów (nie każdemu odpowiada PayPal czy tPay)

3. Wykorzystaj włączenie kart do przypomnienia Twojej społeczności, że Twój Patronite istnieje - najczęstszym problemem Twórców nie jest wcale źle skonstruowany profil, ale rzadka/kiepska/nieprzemyślana komunikacja. Wykorzystaj włączenie kart, by upewnić się, że co najmniej 3/4 Twojej społeczności wie, że Twój profil istnieje!

---WAŻNE!--- Nie zapomnij wysłać wiadomości do Patronów, którzy kiedyś Cię wspierali - dzięki nowej metodzie płatności mogą wrócić! Listę nieaktywnych Patronów możesz pobrać tu: https://patronite.pl/moj_profil/patroni

4. Zmniejsz liczbę subskrypcji, które "odpadają" po trzech miesiącach - przy płatności karta subskrypcja przedłużana jest automatycznie co miesiąc, nie wygasa po trzech (lub kilku) miesiącach jak w przypadku tPay. Patroni nie muszą pamiętać, by ją przedłużać!

Uruchomienie płatności kartą

Aby  włączyć  kanał  płatności  kartą,  każdy  z  Autorów  musi  przejść weryfikację tożsamości (jako firma lub osoba prywatna) u naszego partnera płatności. Całość  procesu  jest  obsługiwana  z  poziomu  Twojego  konta  Autora  na  Patronite, jednocześnie dane osobowe nie są przechowywane przez Patronite.   

Zapoznaj się z poniższymi krokami, postaraj się je wdrożyć – jeśli napotkasz problemy, pamiętaj, żeby zapisać wszystkie uwagi i przekazać je nam (mailowo, na facebooku lub jakąkolwiek inną formą!)

1. ZGŁOSZENIE MAILOWE

Zanim rozpoczniesz proces weryfikacji, musisz zgłosić nam chęć uruchomienia płatności kartą na swoim profilu:

 • wyślij wiadomość, zatytułowaną "Włączenie kart" na adres kontakt@patronite.pl
 • w treści wklej link do profilu (pamiętaj, żeby pisać z adresu mailowego, przypisanego do konta Patronite!)
 • poczekaj na naszą odpowiedź
   

2. WERYFIKACJA

1. Po włączeniu modułu kart przez naszego administatora, w menu Patronite znajdziesz nową zakładkę "Płatności Kartą” - https://patronite.pl/moj_profil/finanse/mangopay/ustawienia
 

2. Aby aktywować płatności kartą, musisz przejść krótki proces weryfikacji u naszego operatora. Postępuj wg. instrukcji – cały proces realizowany jest po stronie Patronite. Użytkownik nie wychodzi poza serwis, nie ma konieczności przelogowywania się etc.

 • Standardowo jako element weryfikacji należy przesłać skan swojego dokumentu tożsamości (prawo jazdy, dowód osobisty, paszport). Pamiętaj, że należy uwzględnić dwie strony dokumentu! Po wysłaniu plików nastąpi weryfikacja po stronie operatora (może potrwać nawet do 24 godzin)

3. Po weryfikacji konieczne będzie uzupełnienie informacji o koncie, na które przekazywane będą środki z płatności kartą

 • Gdy uda się przejść kroki 2 i 3, możliwe będzie włączenie usługi (przesuń suwak, widoczny w sekcji Płatności Kartą) – i wszystko powinno już działać poprawnie!

UWAGA przedsiębiorcy!

Jeśli chcesz rozliczać się jako firma (nie jako osoba prywatna) konieczna będzie dodatkowa weryfikacja - musisz uploadować wyciąg z rejestru (KRS lub CEIDG) i dodatkowe dokumenty. Pełną listę znajdziesz tu (dostępne po zalogowaniu: https://patronite.pl/moj_profil/finanse/mangopay/konto-firmowe/kyc)

Zwróć proszę uwagę na wszystkie elementy, które są niejasne lub wymagają poprawy – zapisz je i daj nam znać!

Komunikacja

Pamiętaj, żeby wykorzystać włączenie kart do komunikacji ze swoją społecznością!

 • przypomnij swojej społeczności, że Twój profil na Patronite istnieje - i widzowie/czytelnicy/fani mogą Cię wspierać!
 • napisz do nieaktywnych Patronów, spora część może odnowić subskrypcję
 • poproś o feedback dot. progów, nagród - może włączenie kart będzie okazją do odświeżenia profilu?
 • jeśli masz widzów/czytelników/fanów z zagranicy - postaraj się dotrzeć do nich z informacją o uruchomieniu kart!

Jak Patroni mogą opłacić subskrypcję kartą?

Po poprawnej weryfikacji i włączeniu usługi, Patroni będą mieli do wyboru trzecią opcję płatności – płatność za pomocą karty płatniczej.  Proces płatności jest bardzo prosty - opisaliśmy go szczegółowo w tym artykule (podlinkuj go, gdy będziesz komunikował/a włączenie kart!)

FAQ

1. Jak wypłacane są fundusze, zebrane przez MangoPay (karty)?

Wypłatę zleca samodzielnie Autor (w swoim profilu) - jeśli tylko suma wpłat przekroczy 500 zł. MangoPay (niestety!) pobiera 2,5 euro za każdą wypłatę, nie chcemy przerzucać tej kwoty na Autorów, więc zastanawiamy się jeszcze nad podniesieniem progu wypłat. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by kumulować środki z kart – nie będą one automatycznie wypłacane (jak fundusze z tPay i PayPal)

2. Jaką prowizję pobiera operator kart?

Wszystkie informacje o aktualnej wysokości prowizji operatorów możecie znaleźć tu: https://patronite.pl/regulamin/tabela-prowizji

3. Dlaczego kartą można opłacić tylko progi od 9 zł w górę?

Ze względu na wysokość prowizji (2.5% + 1.1 zł) – w przypadku niskich progów, zbyt duży procent kwoty konsumowany byłby przez prowizję.

4. Czy Patron może zmienić sposób opłacania subskrypcji (np. z PayPal na kartę)?

Tak, ale będzie się to wiązało z anulowaniem aktywnej subskrypcji.
 

Jeśli masz pytania, pisz śmiało na adres kontakt@patronite.pl 

Trwa ładowanie...