Uwaga Autorzy - duże ZMIANY w Tpay!

Darmowy!
3 lata temu Brak komentarzy

3 lata temu Brak komentarzy

Drodzy Autorzy!

Mamy dla Was dobrą wiadomość – jeszcze przed końcem 2018 roku wszyscy Twórcy, którzy mają Patronów opłacających subskrypcję za pomocą Tpay, otrzymają wypłatę środków za opłacone, przyszłe subskrypcje.

O co chodzi?

Do tej pory, gdy Patron opłacił subskrypcję na trzy miesiące za pomocą Tpay, Autor na początku otrzymywał kwotę za pierwszy miesiąc, po 30 dniach za drugi miesiąc, później za trzeci miesiąc. Załóżmy, że Patron opłacał próg 10 zł – przy podsumowaniu płaci 30 zł z góry, a przez trzy kolejne miesiące Autor otrzymywał po 10 zł każdego miesiąca ( w sumie – 30 zł)

Skąd taki model? Tworząc Patronite, baliśmy się nadużyć – wyobrażaliśmy sobie sytuację, w której  Autor obieca w progach złote góry, a następnie nie zrealizuje swoich obietnicy – stawiając swoich Patronów jak i Patronite w trudnej sytuacji.

Zatem – środki zgromadzone na kolejne transze subskrypcji były niejako gwarancją należytego wykonania obietnic z progów.

Okazuje się jednak, że na 3 lata działalności, kilku tysięcy Autorów i olbrzymiej rzeszy Patronów, mieliśmy jedynie kilka zgłoszeń, w których Patroni było niezadowoleni z wywiązywania się przez Was z obietnic zawartych w progach. Na dodatek wszystkie zostały załatwione polubownie lub okazały się pomyłkami. Patrząc na to wszystko oczywistym wydaje się, że Patroni są bardzo pozytywnie nastawieni do tego co robicie a Wy jesteście niezwykle uczciwi w stosunku do swoich Patronów - i chwała Wam za to!

Co dalej?

Biorąc pod uwagę całą historię Patronite i Waszych relacji z Patronami, postanowiliśmy zrezygnować ze skomplikowanego systemu rozliczeń i w ciągu następnych kliku dni przelejemy na Wasze konta pieniądze, przedpłacone na subskrypcje Tpay.

WAŻNE: przelew tych środków będzie niezależny od standardowych wypłat (realizowanych w każdym miesiącu)!

W zależności od liczby Patronów, mogą to być różne kwoty – ale przed końcem roku każdy Autor z aktywnymi Patronami, opłacającymi subskrypcję za pomocą przelewu, powinien otrzymać dodatkową kwotę na swoje konto.

W porządku, zapytacie, ale co z kolejnym rokiem (i kolejnymi subskrypcjami, przedpłaconymi za pomocą Tpay)?

Od początku roku, w każdej chwili będziecie mogli zobaczyć, jak dużo środków na przyszłe zobowiązania znajduje się na Waszym koncie i w każdej chwili je wypłacić.

Służyć temu będzie nowa sekcja w profilu Autora: https://patronite.pl/moj_profil/finance/prepaid/future-payments (zostanie wkrótce uruchomiona)

Design jeszcze ulegnie zmianie :)

Będziecie mogli sprawdzić:

- ile środków na przyszłe zobowiązania jest w tym momencie do wypłaty

- z czego składa się ta suma (pojedyncze wpłaty Patronów)


Zmieni się również sekcja Saldo: https://patronite.pl/moj_profil/finanse/wyplata

Trzeba pamiętać także o jednej rzeczy: wypłata pieniędzy, które Patron przelał z myślą o opłaceniu subskrypcji z góry będzie się wiązała z tym, że nie będzie mógł on zmienić jej wysokości. Oczywiście przedłużanie subskrypcji będzie działało bez zmian!

FAQ

1. Skoro środki przeznaczone na przyszłe wypłaty zostaną teraz wypłacone, czy to oznacza, że wypłaty pieniędzy od Patronów (opłaconych za pomocą Tpay) na moje konto bankowe będą od teraz mniejsze?

Tak, ta zmiana nie pomnaża pieniędzy :) ona tylko zmienia system rozliczania. Środki zostaną przekazane w skumulowanej, jednorazowej formie. To oznacza, że wszystkie przedpłacone środki Tpay, które do tej pory trafiały do Ciebie co miesiąc, zostaną wypłacone. Zatem - przez pewien czas możesz otrzymywać tylko wypłatę środków, wpływających na konto PayPal oraz środków za nowe subskrypcje Tpay, a także za przedłużenia istniejących subskrypcji. Jeśli tylko saldo dla Tpay w danym miesiącu przekroczy 100 zł,  otrzymasz oczywiście automatyczną wypłatę środków. (więcej o automatycznych wypłatach: https://patronite.freshdesk.com/support/solutions/articles/43000094636-w-jaki-spos%C3%B3b-pieni%C4%85dze-od-patrona-trafi%C4%85-na-moje-konto-)

2. Skoro automatycznie będzie generowana dodatkowa wypłata, czy dostanę za nią fakturę na prowizję Patronite (jak przy normalnej wypłacie)?

Tak, jasne. Wypłata zostanie doliczona do grudniowej faktury (będzie dostępna tradycyjnie po 5 stycznia): https://patronite.pl/moj_profil/faktury

3. Jeśli do końca przyszłego roku nie wypłacę przedpłaconych kwot z Tpay, czy w grudniu 2019 dostanę automatyczny przelew z tymi pieniędzmi?

Tak :)

4. Co z wypłatami PayPal, Mangopay - czy tu coś się zmienia?

Nie, zmiany w Tpay nie dotykają w żadnym stopniu pozostałych operatorów płatności.

5. Mam pytanie, potrzebuję pomocy...

Napisz proszę na kontakt@patronite.pl!

 

 

Trwa ładowanie...