baza wiedzy

Dlaczego dostałem dwie wypłaty tPay?! [ZMIANY W ROZLICZENIACH]

Darmowy!

Dlaczego dostałem dwie wypłaty tPay?! [ZMIANY W ROZLICZENIACH]


1 rok temu Patronite 1 rok temu Brak komentarzy Brak komentarzy Tagi:  dla autorów,  finanse

Drodzy Autorzy!

W ciągu kilku dni (do 31.12.18) duża część z Was może otrzymać dwie wypłaty tPay na konto bankowe  - nie musicie się martwić, to planowana operacja!

Jej celem jest przekazanie Wam środków, wpłaconych przez Patronów (niezależnie od kwoty). Kierujemy się prostą ideą "Oddaj Autorom to, co należy do Autorów" -  chcemy by środki, które należą do Was, mogły trafić na Wasze konta (zamiast leżeć u Operatora).

Jednak - skąd wzięły się te dwie wypłaty?

1. Jednorazowe zniesienie limitu wypłat tPay

Do tej pory automatyczne zgłaszanie środków do wypłaty (tPay, PayPal) zawsze ograniczone były jakimś limitem - trzeba było zgromadzić co najmniej 100 czy 200 zł środków z tPay (lub PayPal), żeby wypłata została zlecona i zrealizowana.

⚠️ Idąc za koncepcją "Oddaj Autorom to, co należy do Autorów" stwierdziliśmy, że należy wypłacić jednorazowo środki z tPay wszystkim Autorom, bez względu na kwotę. Stąd niektórzy mogli dostać np. wypłatę w wysokości 10 zł!

Dla większości Autorów to była po prostu "normalna" wypłata, realizowana standardowo dwa razy w miesiącu. Ale część osób mogło się zdziwić - bo np. nie dostawali wypłat od kilku miesięcy i nagle na ich konto trafiło 50 zł :)

Czasem na Waszych kontach Patronie zalegały niewypłacone środki (bo np. zawiesiliście profil na kilka miesięcy, a na saldzie konta Patronite widniało np. kilkadziesiąt zł). Zdecydowaliśmy się przekazać te fundusze na Wasze konta - skoro formalnie należą do Was, dlaczego mają "leżeć" na kontach Operatora?

2. Wypłata środków przedpłaconych w ramach tPay

Do tej pory, gdy Patron opłacał dany próg z góry za pomocą tPay, Autor otrzymywał fragmenty wpłaconej kwoty przez kolejne miesiące trwania subskrypcji. Załóżmy, że Patron opłacił próg 10 zł na trzy miesiące - płacił zatem 30 zł z góry.

Autor już w momencie płatności jest "właścicielem" danej kwoty (30 zł) i należy ona do niego, ale ze względu na konstrukcję systemu wypłat, cała kwota była "wydzielana" co miesiąc w ramach 10 złotowych subskrypcji.

Co się z tym wiązało? Że na kontach rozliczeniowych tPay zamrożone były środki, które należą do Autorów (czekając na przyszłe wypłaty) - naszym zdaniem Wasze pieniądze powinny jak najszybciej trafić na Wasze konta, w końcu to Wy jesteście ich właścicielami!

⚠️  Dlatego zleciliśmy wypłatę przedpłaconych środków, które były zgromadzone w tPay w ramach jednorazowej wypłaty - cała suma składa się wyłącznie z środków, które czekały na wypłacenie w ramach subskrypcji tPay.

-> Czytaj więcej:  https://patronite.pl/post/5897/uwaga-autorzy-duze-zmiany-w-tpay

Było to również potrzebne do uruchomienia nowej funkcji - od dziś, w każdym momencie Autor będzie mógł wypłacić całą kwotę przedpłaconych subskrypcji tPay, gdy tylko będzie potrzebował finansowego "boostu". Wszystkie szczegóły opisaliśmy w artykule, podlinkowanym powyżej!

UWAGA!

Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z dotychczasowego systemu. Przelanie tych pieniędzy nie oznacza braku comiesięcznych wypłat - PayPal pozostaje bez zmian, wypłaty MangoPay również, nowe wpłaty/przedłużenia tPay również będą wypłacane comiesięcznie!

Podwójna wypłata środków tPay miała na celu:

1. przekazanie Autorom środków, które do nich należą

2. zbudowanie systemu, w którym to Autor decyduje, jak zarządzać środkami wpłaconymi za pomocą tPay

I jeszcze jedna sprawa - docelowo chcemy stworzyć zupełnie nowy system, który zlikwiduje automatyczne wypłaty. To Autorzy samodzielnie będą decydowali, kiedy i w jakich kwotach wypłacać środki, zgromadzone na kontach - nieco podobnie, jak w tym momencie dzieje się przy wpłatach MangoPay.

Jeśli macie pytania, wątpliwości - piszcie na kontakt@patronite.pl!

 

 

Trwa ładowanie...