Trzy miesiące... co dalej?

Darmowy!
2 lata temu Brak komentarzy

Drodzy Patroni!

Rzadko tylko korzystamy z możliwości zamieszczania postów na Patronite, bo wszak cała nasza komunikacja odbywa się na YouTubie :). Jednakowoż, po upłynięciu pierwszych trzech miesięcy zbiórki, warto również tu zamieścić parę słów na temat tego gdzie jesteśmy, na czym stoimy, i co dalej?

Przede wszystkim, serdecznie dziękujemy raz jeszcze wszystkim którzy wpłacają lub wpłacali pieniądze na potrzeby Tuba Cordis. Te pieniądze - obecnie nieco ponad 1000 zł miesięcznie - stanowią ważne wsparcie dla ks. Prałata, zdejmując z niego przynajmniej część kosztów prowadzenia kanału. Między innymi, umożliwiło to nam chociażby konieczny zakup nowej kamery (poprzednia należała do parafii, więc w końcu trzeba było ją oddać). Wiąże się to również z zauważalnym skokiem jakościowym, bo teraz możemy prezentować nagrania w pełnym HD (1080P), a nawet 4K.

Natomiast nasza podstawowa sytuacja się nie zmieniła. Jak zapewnie wiecie, w dalszym ciągu ks. Prałat czeka na finalną odpowiedź z Watykanu odnośnie swojego odwołania od decyzji ks. Biskupa. Niedawno otrzymał następujący list: 

Krótko mówiąc - będziemy czekać kolejne dwa miesiące, i oczywiście nie da się wykluczyć że potem ks. Prałat otrzyma kolejny list odraczający decyzję po raz kolejny. O ile nic się nie zmieni, ks. Prałat w dalszym ciągu będzie miał trudności z utrzymaniem się ze swojej emerytury. Co baczniejsi nasi obserwatorzy mogli zauważyć że w ostatnich miesiącach, ks. Prałat kilka razy wybierał się na kolejne zdrowotne turnusy w sanatorium w Inowrocławiu. Rzecz jasna, każdy taki kolejny turnus odpowiednio kosztuje (skoro solanki, to można wręcz powiedzieć: słono kosztuje :) ), co oznacza że obecnie wydatki zdrowotne ks. Prałata mocno wgryzają się w jego oszczędności.

Dlatego, w dalszym ciągu serdecznie prosimy o datki wszystkich stałych słuchaczy naszego kanału! Tuba Cordis w ostatnich miesiącach nie tylko nadal działa, ale wręcz bujnie się rozwija, wrzucamy znacznie więcej materiałów, i mamy znacznie więcej obejrzeń. Chcemy robić wszystko aby tak było dalej - chcemy jeszcze więcej nagrywać, jeszcze więcej udostępniać, i docierać do jeszcze większej publiczności. To jednakowoż zależy też od Was, naszych Patronów.

Raz jeszcze - Bóg zapłać za dotychczasowe datki, oraz bezustannie do nas docierające zapewnienia o modlitwie w intencjach ks. Prałata!

Trwa ładowanie...