Sprawiedliwość dla Dzieci

Jesteśmy stroną na Facebooku i Instagramie. Naszym celem jest edukowanie, zwiększanie świadomości dotyczącej sytuacji dzieci w Polsce i ich mam, które chcąc chronić je przed przemocą, są dyskryminowane. W konsekwencji, kobiety latami walczą o prawo do sprawiedliwego procesu dla swoich dzieci.

O Autorze

Jesteśmy stroną na Facebooku i Instagramie. Naszym celem jest edukowanie, zwiększanie świadomości oraz walka o prawa dzieci. Wspieramy w ten sposób mamy, ale też pokazujemy społeczeństwu, co tak naprawdę dzieje się w polskim wymiarze sprawiedliwości. Przyłączamy się do inicjatyw na rzecz realnych zmian legislacyjnych. Spotykamy się z posłami i mediami.  Pokazujemy skalę zjawiska jakim jest podważanie wiarygodności mam, które wychodzą z przemocowych związków i chcą chronić dziecko; pokazujemy, że dzieciom nikt nie chce uwierzyć. Demaskujemy mechanizmy działania wymiaru sprawiedliwości oraz organizacji, które pod hasłami "dobra dziecka" forsują wrogie kobietom i dzieciom zmiany w prawie. Przerwałyśmy milczenie wokół tych delikatnych kwestii.

 

Jesteśmy na Patronite dlatego, że obserwuje nas coraz więcej kobiet w trudnej sytuacji. Codziennie otrzymujemy wiadomości z prośbą o pomoc, z historiami do opublikowania. Jednocześnie chcemy dostarczać wartościowe treści, które otworzą ludziom oczy. Przygotowanie jednego takiego posta to sporo czasu.  Wasze wsparcie pozwoli nam spędzać go więcej na przygotowywaniu treści dla Was, jak również pozwoli nam wykupić dostęp do płatnych źródeł (np. zagraniczne publikacje naukowe) czy wzięcie udziału w płatnych konferencjach w Warszawie. Dostrzegamy też potrzebę założenia strony internetowej a docelowo również udzielania porad prawnych.

#wierzęofiarom #sprawiedliwość #prawadziecka 

Walczymy o sprawiedliwość dla naszych dzieci.

 

Alimenty

Każda mama chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Walczymy o alimenty bądź ich podwyższenie, bo wychowanie dziecka kosztuje a wysokość zasądzanych przez polskie sądy alimentów jest żenująca. Co więcej, problem niepłacenia alimentów dotyczy miliona dzieci (!) w Polsce.

Opieka naprzemienna

Jeśli oboje rodziców i dziecko zgadzają się na opiekę naprzemienną, rodzice mogą zawrzeć stosowane porozumienie. Jednak walka przez jedną ze stron o opiekę naprzemienną jest niczym innym jak zmuszaniem dziecka do nieustannej zmiany domu.

Przemoc i pedofilia

Składane przez mamy zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (przemoc, pedofilia) nie są próbą zdyskredytowania ojca lub alienacji dziecka. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak poważne są to zarzuty! Żądamy indywidualnej oceny każdej ze spraw.

Kary finansowe nakładane na matki

Grzywny za nierealizowanie kontaktów nakładane są na matki bez uwzględniania woli dziecka. Jeśli dziecko nie chce widywać się z ojcem, matka oskarżana jest o to, że nie umie zachęcić dziecka i karana grzywnami. Nikogo nie interesuje to, co najważniejsze – zdanie dziecka.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)

Najnowsi Patroni