W Patronite od 29.07.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1276

liczba Patronów: 1774

1 patron
50 zł miesięcznie
100 zł łącznie
Pegazy Zarazy - Kryzysowa Gazeta Domowa. Redagowana i wydawana w Szczecinie we współpracy z rodziną i przyjaciółmi z całej Polski i Europy. Wymyślona podczas kryzysu epidemicznego w marcu 2020 przez Marię Sztark, Alicję Sztark i Łukasza Kowalskiego.

O Autorze

Pegazy Zarazy

Kryzysowa Gazeta Domowa

Unikalne zjawisko publicystyki społecznej. 

Amatorskie czasopismo bazujące na dobrych relacjach międzyludzkich w oparciu o najlepsze tradycje wysokiej jakości prasy drukowanej.

Redagowana i wydawana w Szczecinie we współpracy z rodziną i przyjaciółmi z całej Polski i Europy.

Wymyślona podczas kryzysu epidemicznego w marcu 2020 przez Marię Sztark, Alicję Sztark i Łukasza Kowalskiego.
 

Wszystkie wydania dostępne online:

Nr 1(1)2020: https://adobe.ly/2WzbGhp

Nr 2(2)2020: https://adobe.ly/2SiABDL

Nr 3(3)2020: https://adobe.ly/3h2SNvI

Nr 4(4)2020: w przygotowaniu.

Pegazy Zarazy to publicystyczno-artystyczna inicjatywa trójki przyjaciół, spędzających czas pandemii w mieszkaniu przy ulicy Małkowskiego w Szczecinie. Gdy w połowie marca 2020 dowiedzieli się, że przedsięwzięcia przy których pracowali, zostały wstrzymane i przechodzą na pracę zdalną w ograniczonym zakresie, wpadli na pomysł wydania gazetki domowej, zredagowanej własnymi siłami, bez budżetu, z myślą o rodzinie i znajomych, którzy znaleźli się w identycznej sytuacji. Plan stworzenia pisma wzbudził w otoczeniu tak silny ferment twórczy, że niedługo potem to, co miało być jednorazową zabawą w redakcję, stało się ponad 40-stronicową publikacją z bogatym materiałem prasowym, autorami z całej Polski, przemyślaną szatą graficzną i poważną perspektywą kolejnych numerów. 

Na łamach Pegazów Zarazy nieoczekiwanie zaroiło się od działaczy, wolnych strzelców, marzycieli; słowem tytułowych pegazów, zmagających się z tym, co niesie zaraza; niespodziewanym zastygnięciem niemal wszystkich aspektów ich życia, odwołaniem projektów, planów i wysokich lotów. 

Pegazy Zarazy, choć początkowo miały być zabawą w redakcję, stały się publikacją wysokich lotów. Wzbudziliśmy zainteresowanie lokalnych mediów, a co najważniejsze - twórcze zaangażowanie rodziny, przyjaciół i znajomych, którzy dzięki Pegazowej platformie wzmacniają osłabione izolacją relacje międzyludzkie oraz kreatywne potencjały.

Do tej pory udało nam się wydać trzy pełnowymiarowe numery pisma. Czwarty numer jest w przygotowaniu. Pismo zostało zarejestrowane jako tytuł prasowy w Sądzie Okręgowym w Szczecinie, obecnie przygotowywana jest procedura nadania numeru ISSN przez Bibliotekę Narodową. 

W planach redakcji:

- rozszerzenie działalności wydawniczej o publikacje literackie;

- opracowanie metody animacyjno-edukacyjnej w dziedzinie wydawnictw społecznych / amatorskich / sublokalnych;

- wydanie publikacji branżowej z zakresu społecznej publicystyki subloklanej / środowiskowej

- promowanie publicystki rodzinnej / sąsiedzkiej / środowiskowej

Piszą o nas: 

- reportaż Polskiego Radia Szczecin (Katarzyna Wolnik-Sayna): https://radioszczecin.pl/276,8813,pegazy-zarazy-reportaz-katarzyny-wolnik-sayny

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni