Freegańsko

W Patronite od 04.08.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1798

Liczba Patronów: 1476

Zostań Patronem
5 patronów
65 miesięcznie
160 łącznie
Hej! Jestem Monika i jestem freeganką. Pokazuję ogromne ilości marnowanego jedzenia w Polsce oraz uczę jak minimalizować marnowanie. Możesz mnie znaleźć w całym internecie, ale najwiecej czasu spędzam na Instagramie.

O Autorze

Hej! Z tej strony Maciąga! :)

Jestem freeganką i freelancerką.

W 2020 roku zostałam freeganką i robię rzeczy w internecie. Działam głównie na Instagramie pokazując Wam ilość jedzenia wyrzucanego jedzenia. Normalizuje i popularyzuje jedzenie ze śmietnika, czyli freeganizm. Pokazuję też jak nie marnować jedzenia i wykorzystywać produkt w 100%. 

Co robię w życiu?

 • Prowadzę profil na Instagramie,
 • Prowadzę kanał na Youtubie,
 • Prowadzę profil na Tiktoku,
 • Wydałam eBooka o freeganizmie,
 • Mam własną markę z akcesoriami dla zwierząt- Puppytail
 • Mam własną markę z odzieżą z drugiej ręki- Nobasic

Dlaczego tu jestem?

Prowadzenie własnej działalności, nawet tak dywersyfikowanej jak moja, generuje ogromne koszty. Wsparcie, jakie od Was dostanę pozwoli mi na kontynuowanie działań w internecie bez konieczności podejmowania kolejnej pracy. Będę mogła dalej skupiać się na przekazywaniu Wam wiedzy i tworzenie nowych treści. Wasze wsparcie pozwoli mi na poczucie bezpieczeństwa, spokoju i niezależności. 

Wydałam już jednego eBooka o freeganizmie. Jest to kompendium wiedzy- podręcznik, który pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące freeganizmu. Co? Gdzie? Kiedy? Jak?

Kolejny eBook.

Aktualnie rozpoczęłam pracę nad kolejnym eBookiem, a właściwie to FoodBookiem, czyli książką kucharską w stylu zero-waste. Znajdziecie tam przepisy na dania z "resztek" znajdujących się w lodówce oraz "nadwyżek" ze skipa lub sklepu. Każdy produkt będzie miał swój własny rozdział w eBooku, żeby móc otworzyć książkę i od razu wiedzieć co z nim robić.

& FreeVanlife

Moim dalekim planem jest FreeVanlife. Chciałabym kupić vana i zbudować w środku moje małe mieszkanie. Chciałabym objechać nim Polskę oraz Świat, aby pokazać Wam jak się mają śmietniki na całym świecie.

Wiecie, że "Według szacunków Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa na świecie każdego roku marnuje się około 1,3 miliarda ton żywności nadającej się do spożycia.". To musi być hardkor i to chciałabym Wam pokazać. 

Jeśli chcesz, wesprzyj mnie używając któregoś z progów. W każdym z nich napisałam co musisz znaleźć w śmietniku, aby Twoje wsparcie Ci się zwróciło. :D

 

Sprawdź mojego Youtuba:


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Zuze Samson
Zuze Samson
Próg: 10 zł
Magda Supinska
Magda Supinska
Próg: 10 zł
Anna Jarczyńska
Anna Jarczyńska
Próg: 20 zł
Ewa Kwiatkowska
Ewa Kwiatkowska
Próg: 5 zł
Marlena Wardęga
Marlena Wardęga
Próg: 20 zł