Marcin Jaglarz

W Patronite od 27.02.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1368

liczba Patronów: 1177

3 patronów
30 zł miesięcznie
50 zł łącznie
Od dziecka jestem pasjonatem muzyki elektronicznej a od nastoletnich czasów również jej kompozytorem. Muzyka jest cały czas ze mną na codzień, czy to jej słuchając - jak również spędzając czas na jej tworzeniu. Gdy dusza, głowa i ręcę grają, przekłada się na na pozytywne postrzeganie Świata.

O Autorze

Witam wszystkich odwiedzających mój profil na Patronite. Nazywam się Marcin Jaglarz.

Od nastoletnich czasów jestem miłośnikiem muzyki elektronicznej. Już od dziecka grałem na pianinie a następnie gdy miałem "naście" lat, rodzice kupili mi pierwszego keyboarda i rozpocząłem własną przygodę z muzyką.

Od tego czasu (z jedną dość dużą przerwą) zajmuje się komponowaniem i aranżowaniem muzyki.

Na początku lat 90, założyliśmy z kolegami z Wieliczki zespół Jauntix, który wydał 3 materiały.

Mieliśmy przyjemność w 1992 roku uczestniczyć w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu - na koncercie Debiuty oraz Gali Firm Fonograficznych.

Do tej pory, jedna moja kompozycja, do której tekst napisała koleżanka z liceum Gosia Krajewska, pt. Atlantyda, w dalszym ciągu jest znana szerszemu gronu miłośników muzyki lat 90.

W 2019 roku, Martyna, DJ jako VTSS, wykorzystała sampel wiodącej melodii z Atlantydy w swoim utworze techno pt. ..... "Atlantyda" :) , który od jesieni 2019 roku był grany na wielu scena klubowych techno na całym Świecie. Wykorzystano w nim część naszego teledysku oficjalnego z 1992 roku (video poniżej)

Co bardzo cieszy, ma wielu słuchaczy z młodego pokolenia (piosenka ma 28 lat), którzy mają zdecydowanie mniej lat niż sam utwór. 

Wszystkie 3 materiały audio Jauntix można znaleźć na platformach streamingowych (Spotify, Tidal, Deezer, Apple music, Google Music itp) jak i na Youtube.

Oficjalny teledysk Atlantydy z 1992 roku

  

W 2015 roku, za namową znajomych z zespołu Sexy Suicide, wróciłem do grania, komponowania i aranżowania. Wspólnie przygotowaliśmy nową wersję utworu 4U z 3 materiału Jauntix, który to utwór ukazał się na drugim albumie Sexy Suicide.

Ponieważ Jauntix był moim "dzieckiem", nazwa obecna nawiązuje do tamtych czasów - Project Jauntix

Dodatkowo, od niedawna publikując muzykę na Youtube, odkryłem fascynację przygotowaniem teledysków opartych na własnych lub udostępnionych do dowolnego wykorzystania, filmików.

Poniżej, dwa z ostatnich utworów opublikowanych.

 

Do tego poniższego życie napisało scenariusz na video. 

 

Muzyka, jej komponowanie, słuchanie (czy to w domu, samochodzie, samolocie itp) sprawia mi ogromną przyjemność a zarazem jest, jak to kiedyś zaśpiewano w jednym polskim utworze "lekiem na całe zło"

Moim marzeniem jest skompletować odpowiedniej jakość sprzęt (software i hardware), aby przygotować materiał na płytę (chcę ją sam wydać i dystrybuować - założenie firmy i witryny internetowej) oraz ponownie po latach wrócić do koncertów na żywo.

Wszystkie moje kompozycje udostępniam na swoim kanale na Youtube

https://www.youtube.com/channel/UC54y_bX3v58pxTRb-N2OnkA?view_as=subscriber

jak i na wszystkich platformach streamingowych.

Dodatkowo, prowadzę muzyczne profile Project Jauntix i Jauntix na na Facebooku  i Instagranie, do których linki możecie znaleźć poniżej:

https://www.facebook.com/projectjauntix/

https://www.instagram.com/marcin_jaglarz_project_jauntix/

https://www.facebook.com/Jauntix-188831931141808/

https://www.instagram.com/jauntix_official/

https://projectjauntix.bandcamp.com/

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni