Projekt Kobiety

PROJEKT KOBIETY VOL. 6 "IKONY"

60 000 zł

0%

osiągnięto

60 000 zł

brakuje

Projekt Kobiety to cykl, w którym Maksymilian fotografią portretową opowiada o kobietach. Artysta zawsze starał się uchwycić zmienność i skrajność kobiecej natury, dlatego nie zaskakuje temat jego najbardziej znanego projektu artystycznego: Projektu Kobiety. Cykl wysunął się na pozycje jednego z najbardziej prestiżowych projektów fotograficznych w kraju. Doczekał się pięciu części oraz ekspozycji w kraju i za granicą: w tym trzy lata z rzędu w Muzeum Narodowym. Na każdą część składa się trzydzieści oryginalnych portretów kobiet w stylizacjach inspirowanych wybraną tematyką.

Zaplanowana na 2021 rok, szósta część Projektu to próba zagłębienia się w życiorysy najbardziej znanych i legendarnych kobiet. Kim były? Dlaczego nie możemy o nich zapomnieć? A co najważniejsze - czy były szczęśliwe?

Fotograf, uzbrojony w aparat odwiedzi salony i sypialnie takich postaci jak Gebrielle Chanel, Dalida czy Anna Jantar i Agnieszka Osiecka.

Na co potrzebujemy środków? Stworzenie jednej części Projektu to całoroczna, ogromnie ciężka praca, w którą zaangażowane jest mnóstwo ludzi. Środki potrzebne są między innymi na takie drobne rzeczy jak wypożyczenia, scenografię, wynajem studio czy rekwizyty po produkcyjne, takie jak wydrukowanie całej wystawy, albumów wystawowych, opisów, produkcja filmowa zapowiedzi etc.

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)