Anna Cyklińska

W Patronite od 01.10.2020

Nazywam się Anna Cyklińska, jestem psycholożką, a @Psychoedu_ to instagramowa platforma o zdrowiu psychicznym i psychologii. Od października 2019 roku publikuję treści o charakterze psychoedukacyjnym - poruszające tematy zaburzeń psychicznych oraz zachęcające do dbania o higienę psychiczną.

O Autorze

 

@Psychoedu_  

Mój Instagram powstał z potrzeby dzielenia się wiedzą, ciekawostkami oraz przede wszystkim - szerzenia świadomości o zdrowiu psychicznym. Działalność rozpoczęłam w październiku 2019 r., kiedy pracowałam w korporacji, dopiero co rozpoczęłam szkołę psychoterapii i byłam bardzo spragniona kontaktu z psychologią. Denerwował mnie (i nadal denerwuje) stygmatyzujący język i bagatelizacja zaburzeń psychicznych, na które niejednokrotnie zwracałam uwagę. Działam po to, aby osoby przechodzące przez kryzys zdrowia psychicznego, w tym moi pacjenci, mogły czuć, że ich "choroba" jest prawdziwa, ważna, wymaga empatii i zapewnienia bezpieczeństwa.

 

Więcej niż Instagram

W ciągu niecałego roku zebrałam prawie 90 postów, opatrzonych ilustracjami polskich graficzek i rysowniczek. Dzieliłam się swoim doświadczeniem z czasów studiów psychologicznych, stażów, szkoły psychoterapii i pracy w zawodzie. Napisałam kilka artykułów dla portalu internetowego https://twojpsycholog.pl/, a także na blogi Hemp Juice oraz Your Kaya. Zrecenzowałam kilkanaście, a może kilkadziesiąt książek o tematyce psychologicznej. Linki do nich znajdziecie na mojej stronie, którą samodzielnie stworzyłam dzięki wsparciu Matron i Patronów - https://www.psychoedu.online/

To z czego jestem najbardziej dumna to wyjście poza aplikację w telefonie. Moje posty regularnie pojawiają się w cyfrowej formie, na ekranach JetLine w najwiekszych miastach w Polsce. Zorganizowałam własne warsztaty psychoedukacyjne w formie on-line i stacjonarnej, gdzie miałam okazję poznać społeczność i przełożyć psychoedukację na praktykę. Brałam udział w dyskusji w ramach festiwalu filmowego Millenium Docs Against Gravity. Poprowadziłam swój warsztat inteligencji emocjonalnej w ramach pierwszego Festiwalu Kręgi w Warszawie. Opowiadałam o zdrowiu psychicznym podczas Self-care weekend Vogue Polska, w artykule oraz podczas live na Instagramie. Wzięłam udział w kampanii społecznej #Porozmawiajmy, organizowanej przez Facebook Polska.

 

W ramach działań psychoedukacyjnych ruszyłyśmy wraz z Cleo Ćwiek z podcastem Można Zwariować, gdzie rozmawiamy szeroko o zdrowiu psychicznym, również z gościniami i gośćmi. Wystąpiłam też gościnnie w kilku innych podcastach i audycjach radiowych, między innymi Urbcast, Girls to the front w Radio Kapitał, w Radio Złote Przeboje, w radiowej Trójce, a także Czwórce . Udostępniłam również w formie podcastu medytacje, zaczerpnięte z naukowych podręczników i poradników. Moment uważności znajdziecie na Spotify i Apple Podcast.

 

Wzięłam również w kilku webinarach, gdzie miałam okazję opowiedzieć o wpływie pandemii na zdrowie psychiczne. Jednym z nich był organizowany przez Inkubator UW webinar "Jak zachować zdrowie psychiczne i fizyczne online?". Kolejny był przy współpracy TwojPsycholog.pl oraz TerapiaBezsennosci.pl - „Zdrowie psychiczne w dobie pandemii: jak radzić sobie ze stresem i zaburzeniami snu?".

 

Materiały, które tworzę są ogólnodostępne i bezpłatne. Pojawiając się w mediach, czy opowiadając o zdrowiu psychicznym na różnych kanałach zwykle nie dostaję za to wynagrodzenia. Dlatego to właśnie dzięki Waszemu wsparciu mogę dalej psychoedukować Polskę, w internecie i poza nim. Chcę żeby w temacie zdrowia psychicznego robiło się głośno, bo to problem nas wszystkich. Świat znacząco przyspieszył w ostatnich kilku dekadach, ale organizm człowieka jeszcze nie zdążył się przystosować do nowego tempa życia. Dlatego warto zrobić krok w tył, zwolnić, zadbać o siebie, świadomie i uważnie!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)