Ranko Ukulele

W Patronite od 17.10.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 351

liczba Patronów: 364

13 patronów
370 zł miesięcznie
740 zł łącznie
Hej, jestem Ranko, piszę proste i wesołe piosenki na ukulele, które publikuję na kanale Ranko Ukulele na youtubie. Jeśli kiedykolwiek przyszło Ci do głowy, że tak naprawdę jesteś kluską, to jest duża szansa, że moje piosenki przemówią prosto do Twojej duszy.

O Autorze

Z wykształcenia jestem lingwistyką i właśnie wróciłam do kraju po kilku latach mieszkania w Kambodży. Znalazłam się w takim momencie życia, że zupełnie nie wiem co dalej ze sobą począć, i aż z ogólnej konsternacji założyłam Patronite. 

Granko i śpiewanko

Piszę piosenki, które wrzucam na YouTube. Zaczęłam pisać jako wokalistka poznańskiego zespołu Bakłażan. Po przeprowadzeniu się za granicę z samotności nauczyłam się grać na ukulele, by móc tworzyć melodie do wszystkich mniej lub bardziej absurdalnych pomysłów, które przychodzą mi do głowy. Na początku wrzucałam tylko khmerskie i japońskie covery, a z czasem zaczęłam publikować autorskie piosenki i zachęcona ich pozytywnym odbiorem,  rysować bazgrołkowe teledyski. Założyłam też fanpejdża na Facebooku, Instagrama, i teraz ogólnie panoszę się gdzie popadnie. Jak jestem w Polsce, to i koncerciki małe grywam. 

Żaden temat nie jest zbyt trywialny żeby napisać o nim piosenkę, inspiracją może być nawet brak nadzienia w pączku lub chuda koleżanka, która oznajmia że dziś czuje się tłusto. Moje dwie najpopularniejsze piosenki to Kluska i Żaklin. Harcerze i alpaki bardzo je lubią. Za swoje największe osiągnięcia uważam każdy komentarz w którym ktoś napisał, że moje piosenki były inspiracją, by uczyć się grać na ukulele lub samemu zacząć pisać. 

I co teraz?

Co do planów na przyszłość, to chciałabym móc więcej pisać i nagrywać w lepszej jakości. Jakby dzika forsa była, to może dopaść jakieś studio i studyjne nagrania zrobić. Może machnąć kiedyś jakiś teledysk, który nie byłby tylko tekstem z bazgrołkami. Może przejąć władzę nad światem. Takie tam.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!