Fundacja Res Publica

W Patronite od 14.06.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 958

liczba Patronów: 1202

3 patronów
104 zł miesięcznie
4 286 zł łącznie

Internetowe wydanie Res Publiki Nowej

6 000 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

5 896 zł

brakuje

Tworzymy miejsce dialogu dla przedstawicieli różnych środowisk i odmiennych perspektyw. Do tej pory w działalności pomagały nam dotacje ministerialne, jednak w tym roku mimo wysokiej oceny merytorycznej i odwołania, nie otrzymaliśmy wsparcia finansowego. Oznacza to, że prawie 40-letnia tradycja wydawania “Res Publiki Nowej” może zostać zerwana. Obecna redakcja to już trzecie pokolenie, tworzące to czasopismo. Na jego łamach niezmiennie poruszamy ważne i aktualne tematy społeczne, polityczne oraz kulturowe, które przybliżają czytelnikom eksperci, praktycy i ludzie nauki.

Aktualnie stawiamy na tworzenie wydań internetowych magazynu. Osiągając comiesięczne wsparcie w tej wysokości, będziemy mogli opłacić honoraria redaktorów i autorów oraz utrzymać serwis publica.pl. Dla czytelników oznacza to regularne publikacje na niezmiennie wysokim poziomie, lecz łatwiej dostępne.

Nasz los jest w rękach prywatnych patronów i mecenasów kultury, dla których ważna jest przyszłość magazynów, od lata kształtujących polskie środowiska intelektualne. Dziękujemy za każdy gest pomocy.
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni