Strefa Patrona:

7

patronów

50 zł

miesięcznie

920 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
429
miesięczne wsparcie
275
liczba patronów

  Piotr Świderek, specjalista ds. śmiesznych rysunków na http://rysunki.me. Publikował m.in. w „Newsweeku”, „Przekroju”, „Bluszczu” i „Chimerze”.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

O Autorze

Piotr Świderek

Cześć, nazywam się Piotr Świderek, jestem autorem żartów rysunkowych, które od ponad 10 lat publikuję na moim blogu - rysunki.me. Moje rysunki ukazywały się też regularnie m.in. w „Newsweeku”, „Bluszczu” oraz „Chimerze”. Niestety tytuły te albo upadły albo zmienił się w nich naczelny, co pociągnęło za sobą wymianę rysowników. Aktualnie nie współpracuję z żadną komercyjną gazetą (taką, którą stać na płacenie honorarium), tak że na rysunkach właściwie nie zarabiam. Wrzucam je do Internetu, ale wszyscy są przyzwyczajeni, że w sieci wszystko jest za darmo.

 

Konieczność utrzymania się wyłącznie z pozarysunkowych zajęć odbija się negatywnie na liczbie i jakości rysunków – nie mam zbyt wiele czasu na ich wymyślanie ani szlifowanie kreski. Moim marzeniem jest chociaż częściowo móc zarabiać na życie robiąc to, co wychodzi mi najlepiej (a w każdym razie chyba nienajgorzej) i co daje mi najwięcej satysfakcji – tworząc dla Was żarty rysunkowe. Gdyby ci z Was, których bawi moja twórczość, zechcieli wesprzeć ją cykliczną mikrodarowizną – choćby 5 zł miesięcznie – to wszyscy razem moglibyście zatrudnić mnie w tym najfajniejszym ze wszystkich zawodów świata! :-)

 

A zatem, jeżeli lubisz moje rysunki i chciał(a)byś przyczynić się do powstawania kolejnych, dołącz proszę do grona moich Patronów. Właśnie dzięki Twojemu wsparciu będę mógł poświęcić więcej czasu na ich wymyślanie i rysowanie. Poza tym, nic tak nie motywuje do pracy, jak świadomość, że są ludzie, którzy ją doceniają.

 

Dziękuję!
Piotrek

Bez talentu rysować niepodobna

 

O mnie:

Piotr Świderek, rocznik 1982, ni pies, ni wydra. Urodził się i mieszka w Łodzi. Ukończył etnologię na UŁ. Od 2006 r. tworzy żarty rysunkowe, które publikuje na blogu rysunki.me. Jego rysunki ukazywały się również drukiem m.in. w „Newsweeku Polska”, „Przekroju”, „Bluszczu”, „Chimerze”, „Nowym Obywatelu” i „Mieście Ł”. Zarabia na chleb, a od niedawna również pieluchy, składając do druku gazety, książki itp. oraz robiąc ebooki i proste strony internetowe; wolałby rysując ;-) Psubrat, fan komiksów i koszykówki. Przemierza długie dystanse na longboardzie (w 2016 r. ponad 2000 km :-P ).

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook