stare-kino.pl

W Patronite od 13.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
135 łącznie
Jesteśmy grupą miłośników przedwojennej kinematografii – zarówno tej polskiej jak i światowej. Zbieramy pamiątki, rozmawiamy ze świadkami epoki, tworzymy wydarzenia dedykowane starym filmom, ich artystom i twórcom. Naszym patronem instytucjonalnym jest FINA.

O Autorze

 

Klub Retro gromadzi pasjonatów przedwojennego filmu, piosenki, rewii, kabaretu i literatury. Odkrywamy to co jeszcze nie odkryte, poznajemy powojenne losy naszych ulubionych artystów z lat 30-tych XX wieku, przyglądamy się rekonstrukcji przedwojennych filmów i staramy się odkrywać te, które uznane są dotąd za zaginione.

Nasza grupa to dziesięć osób, które łączy miłość do przedwojennego filmu, rewii, szlagierów i kabaretów! Nasze towarzystwo nazwaliśmy Klubem Retro, które w jest pełni odpowiedzialne za funkcjonowanie portalu stare-kino.pl i wszystkich powiązanych z nim profili społecznościowych.

W naszym gronie są autorzy biografii gwiazd dwudziestolecia międzywojennego (Grzegorz Rogowski, Olga Gaertner) oraz publicyści (Mirela Tomczyk, Michał Pieńkowski). Współpracujemy również z popularnymi i lubianymi znawcami kina przedwojennego m.in. ze Stanisławem Janickim i Anną Mieszkowską.

 Od 2014 roku własnym sumptem finansowaliśmy wszystkie nasze przedsięwzięcia, m.in.: renowację grobu Marii i Aleksandra Żabczyńskich na warszawskich Powązkach Wojskowych, odświeżenie mogiły Kazimierza Junoszy-Stępowskiego na Starych Powązkach w Warszawie oraz redakcję i druk periodyku "Stare Kino". Udzielamy się aktywnie w przestrzeni wirtualnej, w audycjach radiowych i w niemal każdym wydarzeniu dotyczącym przedwojennego filmu.

 Aktualnie chcemy poszerzyć nasze działanie, aby nieustannie dostarczać wszystkim miłośnikom starego kina nowych informacji odnośnie naszych ulubieńców z tamtej epoki. Jest jeszcze wiele tajemnic do odkrycia! Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na dołączenie do społeczności Patronite. Wierzymy w to, że możliwość wsparcia naszych działań jeszcze bardziej zbliży zespół stare-kino.pl z naszymi Patronami.

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Janusz Lachowski
Janusz Lachowski
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł