Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki Thorn

W Patronite od 19.11.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
2 240 zł łącznie
Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki Thorn organizuje eventy o tematyce fantastycznej, popkulturalnej i popularnonaukowej o prowadzi działania dla społeczności geekowskiej Torunia i okolic, m.in. regularne spotkania przy grach planszowych, bitewnych, czy dla miłośników mangi i anime.

O Autorze

Cześć!

Nazywamy się “Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki “Thorn””. Tak, długie. Wiemy. W skrócie Thorn. Mogłeś o nas słyszeć przy okazji wielu projektów. To my organizujemy Festiwal Fantastyki “Copernicon” (http://www.copernicon.pl, https://www.facebook.com/copernicon.torun), czy współtworzymy Dzień Gier Planszowych “GRAwitacja” https://www.facebook.com/events/1991499931132000/. Mogliście o nas słyszeć też z dziesiątek mniejszych wydarzeń które tworzymy lub współtworzymy.

Jednak od ponad roku bardzo ważnym, jeżeli nie najważniejszym, dla nas projektem jest nasza siedziba, czy “Erebor” jak go nazywamy. Na Erebor obecnie składają się 4 pomieszczenia (Sala Wielka (70m2), Sala Mała (15m2), Biuro (15m2) oraz Magazyn (10m2). Jest to miejsce, w którym organizujemy dziesiątki wydarzeń związanych z grami, i szeroko pojętą fantastyką i popkulturą:

  • Wtorki z planszówkami (w każdy wtorek!);
  • Piątkowe (i kilka razy w roku całoweekendowe) turnieje gry karcianej Magic: the Gathering;
  • całonocne LAN party;
  • Spotkania miłośników gier bitewnych “BeerHammer”;
  • Spotkania miłośników kultury dalekiego wschodu, mangi i anime;
  • Gramy w gry RPG;
  • Organizujemy seanse filmów i seriale z użyciem projektora full HD, a osiągane 110" obrazu robi wrażenie ;) (Tylko sobie nie myśl inaczej - legalnie. Mamy wykupiony parasol licencyjny i kupujemy legalne nośniki);
  • oraz robimy dziesiątki innych rzeczy.


O naszej bieżącej działalności możecie dowiadywać na - aktualne informacje znajdziecie na facebooku: https://www.facebook.com/StowarzyszenieThorn/;

Historia wydarzeń naszego fanpage'a powiedziała nam, że od listopada 2016 do , kiedy wprowadziliśmy się do Ereboru współtworzyliśmy ponad 230 mniejszych i większych wydarzeń. To niemal event co 3 dni!

Odwiedzający Erebor mają również dostęp do naszych zbiorów (w nawiasach linki do spisów dostępnych pozycji):

Kolekcja z miesiąca na miesiąc się powiększa dzięki działalności Stowarzyszenia, życzliwości naszych partnerów i darowiznom od osób dzielących nasze idee.

Erebor jest miejscem, które prowadzimy za darmo dla każdego, kto chce spędzić ciekawie czas wśród podobnych hobbystów.

Nasze spotkania są otwarte i bezpłatne. I chcemy, żeby tak zostało. To 110m2, które służy integracji pasjonatów na ścisłej starówce Torunia.CEL

Niestety - nasze Stowarzyszenie nie jest w stanie na długo utrzymać takiego miejsca bez negatywnego wpływu na inne nasze projekty. Jesteśmy na rozstajach - albo znajdziemy alternatywną metodę pozyskania środków, albo zamkniemy Erebor wraz z końcem roku.

W związku z tym pomyśleliśmy, że  chcielibyśmy udostępnić Erebor w szerszym zakresie niż dotychczas. Nie byłby otwierany wyłącznie na organizowane przez nas wydarzenia, ale byłby dostępny dla każdego kto zechce dorzucić się do jego funkcjonowania, o każdej porze dnia i nocy.

Wykupując jeden z opisanych progów przybliżasz nas to osiągnięcia powyższych celów.

Dziękujemy za każde wsparcie!

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem