Strefa Patrona:

5

patronów

80 zł

miesięcznie

1420 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
359
miesięczne wsparcie
315
liczba patronów

  Cafe Księgarnia Tajne Komplety to prawdziwa, niezależna księgarnia, a nie sklep z książkami. Selekcja księgozbioru już została dokonana - nie ma tu książek z przypadku. W Tajnych Kompletach znajdziesz tylko dobrą literaturę, świetną atmosferę i masę wydarzeń kulturalnych. I kawę prima sort.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
80 %
100%
osiągnięto 80%
cel: 100 zł miesięcznie
brakuje 20 zł
Cegiełka
Prawdziwa księgarnia, a nie sklep z książkami - to hasło przyświeca od początku działalności Tajnych Kompletów. 100 zł miesięcznie to zastrzyk środków, który może okazać się bardzo ważny do utrzymania tego hasła w życiu. W kupie siła!
0%
16 %
100%
osiągnięto 16%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 420 zł
Pomocna dłoń
Kiedy w 2010 r. zakładaliśmy Tajne Komplety, wiele osób nie wierzyło, że niezależna księgarnia o starannie wyselekcjonowanym księgozbiorze i z niszowymi, wartościowymi tytułami może się utrzymać. Od 7 lat udaje nam się utrzymać na powierzchni również dzięki wsparciu stałych klientów i rzeszy sympatyków, którzy doceniają nasze starania.

500 zł miesięcznie to pomocna dłoń, bezcenna przy naszych bieżących działaniach i rosnących kosztach utrzymania. Pomożecie?
0%
100%
osiągnięto 8%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 920 zł
Mała stabilizacja
Rynek małych, niezależnych księgarń z prawdziwego zdarzenia to przeszłość. Obecnie dominują duże sieci. Czy musi tak być? Nie musi. Dzięki Waszemu wsparciu możemy funkcjonować i rozwijać się na zasadach non-profit nie tylko jako niezależna księgarnia, ale również jako fundacja realizująca szereg projektów na rzecz czytelnictwa i edukacji społecznej.

Za 1000 zł miesięcznie możemy opłacić część rachunków (np. za energię elektryczną) i chwilę odetchnąć, skupiając się na tym, co dla nas najważniejsze - na kulturotwórczej roli księgarni. Dobra energia to podstawa!
0%
100%
osiągnięto 3%
cel: 2500 zł miesięcznie
brakuje 2420 zł
Grunt pod nogami
Za 2500 zł możemy skupić się na ofercie książkowej godnej konesera z prawdziwego zdarzenia. Żadnych poradników i bestsellerów z Biedronki. 100% dobrej literatury na regałach: beletrystyka, filozofia, nauki społeczne, sztuka i design, porządnie wydane bajki dla najmłodszych, literatura światowa i krajowa po angielsku dla gości zagranicznych. Do tego wysokiej jakości kawa od 5 zł. Właśnie o to chodzi! Do tego wysokiej jakości kawa od 5 zł. Właśnie o to chodzi!
Dzięki Wam opłaciliśmy już w zasadzie wszystkie media: prąd, woda, ogrzewanie, śmieci, ochrona.
0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4920 zł
Myślimy do przodu
Łoł! Wsparcie na tym poziomie i większym daje nam szerokie pole do działania. Możemy myśleć o kolejnych niekomercyjnych projektach wydawniczych, działaniach animujących czytelnictwo, użyczać przestrzeń Tajnych Kompletów na różnego rodzaju wydarzenia, zapraszać autorów, organizować warsztaty dla dzieci. Wydarzeniami pochwalimy się w internetach w postaci publikacji fotograficznych i relacji filmowych. Pozwoli nam to również na produkcję gratisowych zakładek do książek, toreb, broszur i plakatów informacyjnych. Możemy działać pełną parą, oferując klientom najlepszy dostęp do wyjątkowych książek, kapitalny personel, świetną atmosferę i rozwijać nasze dotychczasowe projekty.
Jesteście wspaniali!

O Autorze

 

Księgarnia Tajne Komplety działa od 2010 r. jako jeden z projektów Fundacji na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza. Znajdujemy się w samym sercu Wrocławia - na Rynku przy ul. Przejście Garncarskie 2. 

 

Posiadamy starannie wyselekcjonowany księgozbiór. Znajdziesz tylko dobrą literaturę w dobrej cenie, beletrystykę, sztukę, nauki społeczne, humanistykę, audiobooki, płyty z muzyką współczesną czy nowatorskie książeczki dla dzieci (łącznie ok. 13.000 tytułów). 

 

Księgarnia i działania animacyjne wokół czytelnictwa to nasze przeznaczenie. Od 2010 roku dzielnie mocujemy się z trudną materią rynku książki w Polsce. Traktujemy naszą księgarnię jak dom kultury,  organizujemy szereg działań o charakterze niekomercyjnym: debaty społeczne, spotkania autorskie, panele dyskusyjne, wykłady, warsztaty, koncerty (ok. 100 wydarzeń rocznie). Dzięki Waszemu wsparciu moglibyśmy zdziałać więcej!

 

 

 

Oprócz prowadzenia wyjątkowej księgarni, wydajemy książki, głównie z poezją współczesną, jak również Magazyn Materiałów Literackich "Cegła" łączący literature i design, który  czasami przybiera bardzo dziwne formy (np. paszportu, magnesu na auta lub pokoju hotelowego). 

 

 

 

Nasze publikacje są doceniane przez krytyków i jurorów literackich konkursów. Autorzy rok w rok nominowani są do najważniejszych nagród literackich.

 

Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza to również szereg działań na polu literackim. Nasze flagowe projekty, oprócz Cafe Księgarni Tajne Komplety (i księgarni filmowej w kinie Nowe Horyzonty)  to podróżujący Festiwal Literacki preTEXTY, portal gromadzący dziedzictwo kulturowe Dolnego Śląska - Dolnośląskość.pl,  oraz portal literacki Fundacja-karpowicz.org pełniący rownież funkcję informacyjne fundacji.

 

Na koniec my, czyli Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza: Grzegorz Czekański, Karol Pęcherz 

 

  • Grzegorz Czekański - główny dowodzący księgarnią Tajne Komplety we Wrocławiu, redaktor, krytyk literacki i filmowy, absolwent filologii polskiej (specjalność krytyczna) na Uniwersytecie Wrocławskim. Publikował w wielu czasopismach literackich. Dwukrotnie nominowany do nagrody "Gazety Wyborczej" Warto.  Współzałożyciel Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza. Współredaktor antologii "Rozkład jazdy. 20 lat literatury Dolnego Śląska po 1989 roku". Pomysłodawca i redaktor prowadzący projektów Dolnośląskość.pl oraz Dolny Sląsk. Pamiętam Powódź.
  • Karol Pęcherz – magister socjologii i filozofii UWr, absolwent filologii polskiej Kolegium Karkonoskiego. Współzałożyciel i redaktor naczelny Magazynu Materiałów Literackich "Cegła", autor muzyki i wideo do recytacji poetyckich Eugeniusza Tkaczyszyna Dyckiego, Andrzeja Sosnowskiego (Chain Smokers & Andrzej Sosnowski) a także klipów wideo i prezentacji multimedialnych.  Animator kultury i promotor dobrej literatury. Współorganizator festiwali literackich i dziesiątek wydarzeń literacko-artystycznych. Prezes Fundacji Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, przy której organizuje od 2010 r. Festiwal LiterackoArtystyczny preTEXTY. Człowiek orkiestra.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 3
Limit: 500
Wielkie dzięki! Przybijamy piąteczkę!
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 200
Wielkie dzięki! W nagrodę otrzymujesz komplet Pocztówek na różne okazje zaprojektowane przez Antka Wajdę.
Jesteś z Wrocławia? Zapraszamy do nas, napijemy się kawy, zaparzymy czekoladę.
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 200
Bardzo dziękujemy za wsparcie. Otrzymujesz nagrody z poprzedniego progu, a dodatkowo wyślemy Ci Kalendarz Chaosu 2017 z rysunkami Antka Wajdy naszej produkcji.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 200
Bardzo dziękujemy za wsparcie. Otrzymujesz nagrody z poprzednich progów, a dodatkowo wyślemy Ci najnowszy nr Magazynu Materiałów Literackich "Cegła".
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 200
Łoł! Jest odpowiedzialność społeczna, brawo. Odwdzięczamy się nagrodami z poprzednich progów, a dodatkowo wyślemy Ci pakiet książek naszego wydawnictwa.
Zostań patronem
250 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Otrzymujesz status Brązowego Patrona. Specjalne podziękowania na naszej ściance w postaci imiennej lub logotypu. Co miesiąc wyślemy Ci kapitalne nowości książkowe, bonusy z autografami autorów. Działają oczywiście wszystkie nagrody z poprzednich progów.
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Otrzymujesz status Srebrnego Patrona. Specjalne podziękowania na naszej ściance w postaci imiennej lub logotypu. Co miesiąc wyślemy Ci kapitalne nowości książkowe, bonusy z autografami autorów. Działają oczywiście wszystkie nagrody z poprzednich progów.
Zostań patronem
2500 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 1
Otrzymujesz status Złotego Patrona. Możemy wpisać Cię do naszego logotypu księgarni oraz na witrynie księgarni. Informacja w postaci podziękowań lub logotypu firmy umieścimy na naszych materiałach promocyjnych, wydawnictwach, publikacjach papierowych i cyfrowych. Traktujemy Cię jako naszego partnera strategicznego. Specjalne podziękowania na naszej ściance w postaci imiennej lub logotypu. Co miesiąc wyślemy Ci kapitalne nowości książkowe, bonusy z autografami autorów. Działają oczywiście wszystkie nagrody z poprzednich progów. Zapraszamy do ścisłej współpracy.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni