Trzy Szóstki

W Patronite od 17.12.2018

Trzy Szóstki to istniejący od ponad 5 lat quasi-muzyczny fanpage. Od września 2017 to również wydawnictwo zajmujące się głównie muzyką podziemną. Profil na Patronite pomaga w wydawaniu (fizycznie) płyt i - rzadziej - kaset.

O Autorze

Cześć,

Od ponad czterech lat prowadzę quasi-muzyczny fanpage Trzy Szóstki (fb.com/3szostki), gdzie staram się niemal regularnie dostarczać nowe rekomendacje i zajawki, głównie z mniej popularnych muzycznych rejonów. Przez ten okres udało się stworzyć bardzo zaangażowaną i wierną społeczność. To spory sukces, jeśli weźmiemy pod uwagę, czym Trzy Szóstki się zajmują. W międzyczasie przygotowuję również playlisty (chyba na wszystkie możliwe tematy), zestawienia czy podsumowania.

W lutym 2017 założyłem stronę 3szostki.pl, a pół roku później także muzyczne wydawnictwo, które pierwotnie miało działać tylko w internecie. Przestało już mi wystarczać samo pisanie - chciałem promować dobrą muzykę także jako wydawca. Ze zbiegiem czasu coraz częściej zacząłem zerkać w stronę fizycznych wersji wydawanej muzyki (cd i kaset). Pojawiło się kilka takich wydawnictw, w nakładach do 100 sztuk.

(na powyższym zdjęciu widać płyty CD i kasety, w tle torba z logiem z 36)

Ważnym (kluczowym?) elementem jest logo idealnie współgrające z samą nazwą:

(autor: facebook.com/zrzedliwepitupitu)

Trzy Szóstki różnią się od innych labeli głównie w dwóch aspektach. Pierwszy - bardzo częste publikacje (nawet dwie premiery w miesiącu). Drugi - zupełny brak ograniczeń gatunkowych. Przez ten czas pojawiły się nagrania z wielu różnych stylistycznych miejsc: od muzyki głośnej, trudnej, zaszumionej aż do muzyki klarownej i czystej (aczkolwiek dalej niezależnej). Z oficyną współpracowało i dalej współpracuje niemałe grono osób. Niektórzy dopiero zaczynają nagrywać, inni od lat są znani na przeróżnych scenach.

Możecie sami sprawdzić:

profil na Bandcampie:

https://trzyszostki.bandcamp.com

profil na YT:

https://www.youtube.com/user/trzyszostki36

Albo po prostu przesłuchajcie youtube'ową składankę:

bądź wystarczy sprawdzić składankę na Spotify "trzy szóstki records", gdzie znajdują się prawie wszystkie wydawnictwa ➡ ➡ ➡https://open.spotify.com/playlist/2WKcXicxoE9eFutM0YyE1k?si=PzQdO65rS3yIUyYO050cnw

Stylistyczny rozgardiasz sprawia, że każde nowe nagranie może spotkać się z aprobatą różnych publik.

O płytach z Trzech Szóstek pisało wiele stron i branżowych pism. Na przykład:

➡ (recenzja płyty "1984 [+24]" Surowej Kary Za Grzechy - Onet.pl, Maciek Kaczmarski)

https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/slalom-plytowy-24-bodyhead-hifiklub-and-lee-ranaldo-surowa-kara-za-grzechy-underworld/hx65fsv

➡(recenzja płyty "Bubblegum New Age" Jakuba Lemiszewskiego  - blog Polifonia,  Bartek Chaciński)

https://polifonia.blog.polityka.pl/2018/01/25/niepospolita-polska/

Fragment:

➡ (recenzje "1984 [+24]" Surowej Kary Za Grzechy, "Odpoczynek" Duy Geborda i "Marzenia" Krwi - nowamuzyka.pl, Jarek Szczęsny)

http://www.nowamuzyka.pl/2018/07/31/trzy-z-trzech-szostek/

Fragment:

➡ (artykuł o formacji Panowie i solowych wydawnictwach DAVICIIEGO i Adonisa - dwutygodnik.pl, Michał Wieczorek)

https://www.dwutygodnik.com/artykul/8280-wspomnienia-wspomnien.html

Fragment:

➡  w Dwutygodniku ukazał się także wywiad, gdzie co nieco opowiedziałem o Trzech Szóstkach:

https://www.dwutygodnik.com/artykul/8303-nie-wiem-czy-pomoglem.html

➡  portal soundrive.pl uznał Trzy Szóstki najlepszym labelem  w 2018 roku:

https://www.soundrive.pl/page/14/doki

W ciągu 10 miesięcy miesięcy na patronite.pl udało się zebrać zawrotną sumę, dzięki której w 2019 powstało kilkanaście płyt i kaset z logiem Trzech Szóstek.

Bardzo dziękuję za zaufanie!

Jednak szkoda byłoby zatrzymać się. Podstawowy budżet cały czas istnieje, niemniej to trochę za mało, aby dotrzeć do kolejnych osób. Fanpage ma ok. 13500 obserwatorów, profil na YouTube 3000, Instagram 27900, Twitter 820.

Dlatego akcja z Patronite musi trwać nadal. Byłoby wspaniale, gdybyś chciał/a dołączyć do grupy Patronów.

Jako osoba, która niemal non-stop słucha muzyki, będę mógł osobiście każdemu Patronowi doradzić w kwestii muzycznych rekomendacji.  Dla zachęty wstawiam profil Spotify, gdzie już teraz funkcjonuje ponad 100 playlist. Najpopularniejsza playlista, industrial techno, liczy prawie 5000 obserwatorów.

 https://open.spotify.com/user/trzyszostki?si=m4kSD8N5QYCqJo4Ary9IIA

Na życzenie mogę stworzyć indywidualną playlistę. Każdy z Patronów od drugiego progu dostaje ode mnie co 2-3 tygodnie spis najważniejszych premier - w związku z tym funkcjonuje tajna playlista, gdzie już teraz znajduje się kilkaset pozycji.

Wybierając najwyższą opcję w zasadzie gwarantujecie sobie regularną darmową dostawę nowych wydawnictw Trzech Szóstek. Tym samym stajecie się głównymi Patronami i chciałbym z Wami w przyszłości konsultować najważniejsze decyzje.

Dzięki!

PS: przy okazji zapraszam na facebookową grupę związana z labelem ➡ https://www.facebook.com/groups/1245872485518931/

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)