Teatr U Przyjaciół

Grupa pasjonatów, która od 2003 roku tworzy własne spektakle i doczekała się grona stałych widzów. Nasi duchowi ojcowie to Bruno Schulz, Stanisław I. Witkiewicz i Witold Gombrowicz, ale zobaczycie u nas na scenie również Sherlocka Holmesa czy nie całkiem przerażających krewnych hrabiego Draculi.

O Autorze

TEATR "U PRZYJACIÓŁ" powstał w 2003 roku w Kawiarni Literackiej U Przyjaciół. Zaczęliśmy wiosną, a nasz pierwszy spektakl nosił tytuł "Wiosna Schulza".  Od tego czasu mamy za sobą już 36 premier i grono wiernych widzów. 

Pierwsze spektakle graliśmy na dziedzińcu Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, który możecie podziwiać na poniższym filmie.

Później kilka lat gnieździliśmy się na strychu tejże instytucji. Wielu naszych widzów do dziś wspomina skrzypiącą podłogę i niesamowity klimat tego miejsca. Dziś gnieżdżą się na nim wampiry, dlatego postanowiliśmy przenieść się piętro niżej.

Teatr "U Przyjaciół" ma charakter społeczny, czyli cierpi na permanentny brak wsparcia finansowego. Dlatego, wybierając się na nasze spektakle, należy liczyć się z wszelkimi niewygodami. Dzięki temu oświadczeniu chcemy powstrzymać widza przed pochopnym wydaniem pieniędzy, których na pewno nie inwestujemy w komplet wygodnych foteli, ogrzewanie, windę, klimatyzację. Inwestujemy wyłącznie w realizację kolejnych spektakli. Część naszych dotychczasowych produkcji promuje poniższy film.

National Geographic napisał tutaj, że jesteśmy najsympatyczniejszym teatrem Poznania. Patrząc na poniższe zdjęcie, mamy jednak trochę wątpliwości ;) 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)