Wachlarz

Od 2013 roku rozwijamy Wachlarz - który ma pomaga odkrywać i rozumieć świat. Organizujemy festiwal, spotkania i warsztaty, tworząc przestrzeń dla podróżników, reporterów, fotografów i twórców. Teraz chcemy dać Wam jeszcze więcej dobrych treści o świecie, łącząc potencjał Wachlarza i Outriders.

O Autorze

Wachlarz to miejsce, które w sposób angażujący i niespotykany na mapie polskich festiwali podróżniczych - opowiada świat. Każdego roku zapraszamy 16 osób, by zmierzyły się z tematem edycji. By na swoje podróże, wyprawy, odkrycia popatrzyły innym okiem - tak by dać Wam zupełnie inne i różne punkty widzenia. 

Tworzymy Wachlarz od 2013 roku. Zaczynaliśmy od małych spotkań, by dojść do pełnoprawnego festiwalu, który na trwałe zagościł na mapie wydarzeń. Oprócz tego organizujemy spotkania, warsztaty a po ostatniej edycji chcemy również uruchomić audycję - tak byście pomiędzy wydarzeniami mogli słuchać o świecie i podróżach. 

Naszą mantrą jest to, by Wachlarz był najlepszym a nie największym festiwalem. Co roku najwięcej pracy pochłaniają nam "detale" - długa praca z prelegentami nad prezentacjami, miejsce, dobry dobór partnerów, oprawa wizualna - tak by stworzyć dla Ciebie całą opowieść. 

15 i 16 czerwca 2019 r. odbędzie się kolejna edycja. Jednak nie zbieramy środków na niego. Chcielibyśmy stworzyć dla Ciebie dwie rzeczy:

  • audycję w formie podcastu - dla ludzi drogi, którzy mają więcej czasu na słuchanie niż oglądanie. A całość w pionierskiej formule. 
  • spotkania i warsztaty w wybranych przez Was miejscach

W ciągu tych 5 lat - gościliśmy ponad 100 prelegentów, odwiedziliśmy wszystkie kontynenty podczas prezentacji, dotarliśmy do podróżników na całym świecie za pomocą transmisji. Chcemy tworzyć przestrzeń, która jest inkluzywna i daje Tobie różne pomysły, idee i sposoby na odkrywanie świata. Nie narzuca jeden konkretny. Stąd i nazwa - Wachlarz. 

Zobacz jak wyglądały dwie ostatnie edycje 2017 i 2018. 

2018

W 2018 roku tematem edycji była "Esencja".  Naszym celem było spojrzenie na podróże od nowa, od zera - tak by odciąć się zupełnie od technologii i zmian, trendów, ego i turystyki. Tylko zastanowić się co jest esencją podróżowania i odkrywania świata. 

 

2017

W 2017 roku tematem edycji było hasło "W przyszłości". Trudne i prowokujące, bo opowieści z drogi opowiadają o tym jak jest lub jak było. Tymczasem poprosiliśmy prelegentów, by spojrzeli na swoje doświadczenia i zastanowili się dokąd ich zdaniem - świat podróży i eksploracji zmierza. 

 

Jeszcze wcześniejsze edycje

Wszystkie wydarzenia, które organizujemy są nagrywane i a ich archiwum udostępniane bezpłatnie. Zależy nam, by wiedza i inspiracje, którymi dzielą się prelegenci była dostępna możliwie dla wszystkich. 

Zobacz więcej prezentacji >

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)