Spa dla mam. Stowarzyszenie Mudita

W Patronite od 12.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 282

Liczba Patronów: 387

Zostań Patronem
36 patronów
1 399 miesięcznie
9 365 łącznie
Naszą misją jest zatroszczenie się o tych, którzy na co dzień bez przerwy dbają o innych. O mamy i opiekunki osób z niepełnosprawnościami. Bo każdy zasługuje na relaks.

O Autorze

WIZYTÓWKA 

Nasz pomysł narodził się jako oddolna, lokalna inicjatywa wsparcia mam dzieci z niepełnosprawnościami. W tej chwili działamy w ramach Stowarzyszenia Mudita. 

O co nam chodzi? O prawo do odpoczynku. 

Rodzice i asystenci osób z niepełnosprawnościami często całymi miesiącami czy latami nie mogą pozwolić sobie na wytchnienie. Przez całą dobę ich energia i uwaga skupia się na opiece nad bliskimi. Chcemy pokazać, że ich widzimy, dać im chwilę dla siebie. Bo każdy ma prawo do relaksu.

Co robimy? 

1. SPA LATAJĄCE: docieramy z masażem, sesją oddechową, fryzjerem lub inną usługą kosmetyczną, a czasem z obiadem do mam i innych opiekunek, którym trudno wyjść z domu ze względu na opiekę nad dzieckiem .ub dorosłą osobą z niepełnosprawnością. W razie potrzeby zapewniamy opiekę nad bliskimi.

2. SPA W OGRODZIE / WYTCHNIENIOWNIA: tworzymy strefy relaksu, gdzie mamy mogą odpocząć, wypić ciepłą kawę, porozmawiać, skorzystać z masażu lub innych zabiegów pielęgnacyjnych. W tym czasie dzieciom organizujemy ciekawe zajęcia i profesjonalną opiekę. 

3. LINIA WSPARCIA: Prowadzimy bezpłatny telefon zaufania dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami, pod którym dyżurują psycholożki lub psychoterapeutki. 

4. WOLONTARIAT WYTCHNIENIOWY: łączymy wolontariuszy z rodzinami, które potrzebują wsparcia w codziennych obowiązkach domowych albo w opiece nad dzieckiem.

5. WSPIERAMY – NIE MARNUJEMY: dowozimy uratowane przed zmarnowaniem produkty żywnościowe do rodzin, które z powodu niepełnosprawności swojej lub członka rodziny mają problemy z mobilnością i robieniem zakupów.

6. MAMY KONTAKT: pomagamy znaleźć specjalistów z różnych dziedzin, staramy się odpowiedzieć na różne pytania i pomóc rozwiązać nawet nietypowe problemy.

7. MAMY PRAWO: udzielamy informacji w kwestiach formalnych i prawnych związanych z opieką nad osobą z niepełnosprawnością, pomagamy np. w uzyskaniu świadczenia pielęgnacyjnego czy ulgi rehabilitacyjnej.

6. TEATRZYK POWSINOGA: organizujemy integracyjne obozy teatralne, podczas których rodziny z dziećmi sprawnymi oraz posiadającymi niepełnosprawność wspólnie tworzą spektakl dla społeczności lokalnej.

Działania prowadzimy od maja 2019 roku. Przez ten czas udało nam się dotrzeć z różnego rodzaju wsparciem do około 300 mam i innych opiekunek osób z niepełnosprawnością.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem