Spa dla mam. Wspieramy mamy

W Patronite od 12.03.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 545

liczba Patronów: 469

15 patronów
297 zł miesięcznie
569 zł łącznie
Naszą misją jest zatroszczenie się o tych, którzy na co dzień bez przerwy dbają o innych. O mamy i opiekunki osób z niepełnosprawnościami. Bo każdy zasługuje na relaks.

O Autorze

Nasz pomysł narodził się rok temu jako oddolna, lokalna inicjatywa wsparcia mam dzieci z niepełnosprawnościami. O co nam chodzi? O prawo do odpoczynku. Takie opiekunki, czasami całymi miesiącami nie mogą pozwolić sobie na chwilę dla siebie, na relaks. Często przez całą dobę ich energia i uwaga skupia się na opiece nad bliskimi.

W ciągu roku projekt bardzo się rozwinął, dołączają do nas kolejne miasta. W tym momencie prowadzimy następujące projekty:

1. SPA W OGRODZIE: tworzymy strefy relaksu (z masażami, zabiegami pielęgnacyjnymi, kosmetycznymi oraz rozmaitymi przyjemnościami dla ciała i ducha) dla mam osób z niepełnosprawnością. 

2. SPA LATAJĄCE: docieramy z masażem, sesją oddechową lub innym zaopiekowaniem ciała, obiadem lub opieką do dziecka albo niepełnosprawnej osoby dorosłej) do osób, którzy są unieruchomieni w domu, bo ich bliski wymaga całodobowej opieki.
Z zabiegami pielęgnacyjnymi i kosmetycznymi odwiedzamy również kobiety w Domu Pomocy Społecznej czy w Domu Samotnej Matki.

3. NIECH SIĘ NIE MARNUJE: co tydzień dowozimy przekazane przez bazary, sklepy, piekarnie produkty żywnościowe uratowane przed zmarnowaniem, a także posiłki przygotowane przez naszych wolontariuszy, do rodzin, które z powodu niepełnosprawności swojej lub członka rodziny mają problemy z mobilnością.

4. NIE SAMA MAMA: zaczynamy tworzyć grupy wsparcia dla mam osób z niepełnosprawnością. W Warszawie planujemy ruszyć ze spotkaniami z seksuolożką dla rodziców dorastającej młodzieży niepełnosprawnej, w Łodzi - ze szkoleniem na temat wnioskowania o pomoc do instytucji publicznych, a w Krakowie z warsztatami z psychodietetyki.

5. MAMY KONTAKT: Pomagamy rodzicom i opiekunom w znalezieniu specjalistów z różnych dziedzin i skorzystaniu z pomocy ekspertów: prawników, psychologów, doradców zawodowych itp.

6. TEATRZYK POWSINOGA: organizujemy letnie obozy teatralne, podczas których rodziny z dziećmi sprawnymi oraz posiadającymi niepełnosprawność wspólnie tworzą spektakl dla społeczności lokalnej. Tworzymy strefy relaksu (z masażami, zabiegami pielęgnacyjnymi i rozmaitymi przyjemnościami dla ciała i ducha) dla bliskich osób z niepełnosprawnością.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!