Wycieczkomania.pl

W Patronite od 08.06.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie
Pragnienie podróżowania tkwiło we mnie głęboko odkąd pamiętam. Chłonęłam książki podróżnicze i gromadziłam wycinki z gazet. Obecnie mieszkam na Malcie. Pracuję tutaj, piszę bloga, nagrywam filmy, piszę książkę i planuję budowę kampera, którym mogłabym się wraz z mężem wybrać w podróż dookoła świata.

O Autorze

Cześć, nazywam się Agnieszka Haremza. Czy mogę siebie już nazwać podróżniczką? Myślę, że tak, ponieważ uważam, że każda podróż zaczyna się już za rogiem. 

Moja podróż rozpoczęła się nad polskim morzem. To pierwsze wspomnienie z wyjazdu, które pamiętam - siedzę w dmuchanej łódeczce na plaży i wyciągam ręce do łabędzi.
Jako dziecko oglądałam zdjęcia w gazetach i chłonęłam książki podróżnicze. Postanowiłam wtedy - jak dorosnę, będę podróżować!

Dorosłam I od tej pory staram się poświęcić każdą wolną chwilę i każdy grosz na podróżowanie. Podróżuję budżetowo. Sypiam w tanich hotelach, na biwakach, w samochodzie... jadam w malutkich knajpkach pełnych tubylców - uważam, że wtedy da się bardziej poczuć lokalne życie, wtopić w społeczność danego kraju, zrozumieć jego kulturę i obyczaje. Trzeba być z tymi ludźmi, a nie koło nich.

Obecnie mieszkam wraz z mężem na Malcie. Tutaj, poza etatem, pracuję również nad swoją książką, piszę bloga...

https://www.wycieczkomania.pl

 ...stawiam pierwsze kroki w nagrywaniu filmów na YouTube....

...i marzę. Marzę o budowie kampera, którym moglibyśmy pojechać w podróż po świecie. A tę podróż mogłabym opisać w kolejnej książce. To by było jak spełnienie marzeń. A marzenia są po to, by je spełniać, prawda?

Dlaczego kamper? Tak jest najtaniej (w dłuższej perspektywie czasu), to daje wolność niespiesznego podróżowania, bez zamartwiania się o lokum do spania. To daje czas niezbędny na zrozumienie danego miejsca, na poznanie ludzi, na wąchanie, smakowanie, rozmawianie i chłonięcie tej codzienności całą piersią. Bez tego napisanie dobrej książki nie byłoby możliwe. Chciałabym, aby to była książka o życiu, a nie o samych miejscach. Chciałabym, aby to była książka pełna epitetów, barw, emocji, a nie suche opisywanie tego, co można wyczytać w każdym przewodniku. Chciałabym w końcu, aby to była książka pisana z serca, wzbogacona zdjęciami mojego autorstwa.

 

Wiem, że to jest perspektywa długookresowa, ale od czegoś trzeba zacząć. Zaczęłam od marzeń. Powoli zaczęłam je urzeczywistniać podróżując to tu, to tam, w końcu przeprowadzając się na Maltę, gdzie w chwili obecnej znalazłam swój dom i natchnienie. Teraz czas posunąć się o krok dalej. 

Tymczasem piszę o mniejszych podróżach oraz o życiu na Malcie. 
Momentami brakuje mi czasu, ponieważ praca w pełnym wymiarze pochłania większą część dnia, a ten nie chce się rozciągnąć, jednak nie poddaję się. To sprawia mi przyjemność, a komplementy czytelników oraz widzów są dla mnie największą nagrodą. Chciałabym, aby mój blog i kanał się rozwijał, to dodaje skrzydeł! Chciałabym jak najwięcej zobaczyć, opisać i doświadczyć, zanim wyruszę w podróż życia!

Marzenia i wytrwałość w ich realizacji to klucz do sukcesu. Czy pomożecie mi otworzyć nim zamek?

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem