Strefa Patrona:

Warszawa
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
100

patronów

1285 zł

miesięcznie

32140 zł

łącznie

 

  Od 2009 roku piszę bloga poświęconego kulturze popularnej. Na Zwierzu codziennie można znaleźć notki o filmach, serialach, aktorach i ważnych wdarzeniach. Kiedy nie piszę bloga pracuję jako researcher i zajmuje się naukowo kinem w dwudziestoleciu międzywojennym

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
64 %
100%
osiągnięto 64%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 715 zł
BBC Retro
Cykl BBC Retro był poświęcony starym serialom BBC wartym uwagi. Zawiesiłam go głównie ze względu na brak kasy na kupowanie sobie starszych boxów z serialami. Jeśli jednak dojdę do tego progu wznowię cykl i raz na miesiąc będę pisać o starszych serialach BBC wartych uwagi
0%
32 %
100%
osiągnięto 32%
cel: 4000 zł miesięcznie
brakuje 2715 zł
Video od zwierza
Jeśli dojdę do tej sumy zbiorę się w sobie kupię dobry aparat, ogarnę jak się właściwie montuje materiały i zacznę co pewien czas wrzucać posty vlogowe na fajne tematy

O Autorze

Hej

 

Nazywam się Kasia Czajka i prowadzę bloga "Zwierz Popkulturalny". Od 2009 roku, niemal codziennie piszę o filmach, serialach, gwiazdach, fanach, książkach, skandalach i internetowych modach. Uwielbiam pisanie i choć ze względu na dysortografię przecinki rzadko pojawiają się na moim blogu, to pasji do tworzenia kolejnych notek mi nie brakuje.

Poza pisaniem zajmuje się mnóstwem różnych aktywności. Razem z Pawłem Opydo prowadzę podcast "Zombie vs Zwierz" gdzie rozmawiamy na przeróżne, nie tylko kulturalne tematy. Jestem jedną z autorek bloga "Seryjni" prowadzonego w ramach blogów przy tygodniku "Polityka". Przez ponad rok byłam związana z programem Onet Autorzy - który pozwalał mi publikować teksty na najpopularniejszym portalu w Polsce. Zdarzało mi się publikować teksty w Polityce czy w Filmowym Magazynie Gazety Wyborczej. Miałam nawet serię felietonów w czasopiśmie "Gallop. Koń i Jeździec" gdzie pisałam o koniach w popkulturze. A to tylko część moich licznych aktywności wśród których znalazły się występy w radio (głownie w RDC, Radiowej Trójce i Czwórce), telewizji (Śniadanie Mistrzów, programy Canal+) czy kanał na Youtube gdzie razem z Myszą polecamy popkulturalne gry i zabawy.

 

 

Kiedy nie zajmuję się tym wszystkim staram się znaleźć czas by napisać w końcu doktorat, dni spędzam w pracy czyli w dziale dokumentacji Tygodnika Polityka. Udało mi się też nawiązać współpracę z wydawnictwem Czwarta Strona, które już niedługo opublikuje moją pierwszą powieść. Do tego jako wykładowca udzielam się w Białołęckiej Akademii Wiedzy i RetroAkademii gdzie prowadzę wykłady dotyczące gwiazd kina w dwudziestoleciu międzywojennym. Jak widzicie zajęć mi nie brakuje. Spisuję je wszystkie, żebyście wiedzieli czym się zajmuje.

 

Pisanie o kulturze to specyficzna zabawa. Żeby robić to dobrze, trzeba sporo zainwestować, nie tylko czasu ale i pieniędzy - bilety do kina (albo abonament na cały miesiąc), kupowanie książek, filmów DVD, opłata za Netflixa, opłata za Amazon Prmie, bilety do teatru, opery, międzynarodowa prasa filmowa. Do tego wyjazdy, konwenty i bilety. Kiedy się to wszystko razem policzy, doda koszt hostingu, utrzymania domeny, zdjęć, to wychodzi całkiem okrągła suma. W tym momencie stać mnie by kombinując to tu to tam zebrać odpowiednie fundusze na tą szaloną działalność. Ale oznacza to, że muszę łapać sporo dodatkowych fuch, a odrzucenie propozycji która nie pasuje do profilu bloga, kłuje finansowo. 

 

 

Stąd mój pomysł by poprosić was o patronat. Dzięki waszemu wsparciu będę nie tylko mogła utrzymywać obecny poziom inwestycji w bloga, ale też spać spokojnie, że starszy mi na pisanie nawet wtedy kiedy będzie gorzej z pracą czy dodatkowymi fuchami. Nie traktuję waszego wsparcia jako opłaty za czytanie bloga ale raczej jako wsparcie tego szalonego przedsięwzięcia. Wsparcie które pozwoli mi trochę mniej myśleć o finansowym wymiarze blogowania i pozwoli się skupić tylko na tym co naprawdę ważne. Angielskich aktorach.

 

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 39
Niby mała rzecz a cieszy. 5 zł to nie jest wcale tak niewiele w świecie pisania o kulturze. Dwie pięciozłotówki i można bez zastanowienia kupić nowy numer Kina. Albo innego czasopisma poświęconego kulturze popularnej. Jeśli zdecydujecie się na taką wpłatę dostaniecie moje osobiste podziękowanie oraz zaproszenie na Dzień Patrona. Takie towarzyskie spotkanie zwierza z jego patronami (szczegóły spotkania, będą zależały od tego jak liczna będzie to grupa)
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 41
O Panie! Toż to cena bardzo przecenionego DVD wyłowionego z kosza w hipermarkecie, czasopismo filmowe albo bilet do jednego z kin studyjny we wtorek. Czyta rozpusta. Wszyscy którzy zdecydują się na takie wsparcie będą mogli nie tylko liczyć na podziękowanie zwierza i zaproszenie na Dzień Patrona, ale także dostaną okazję podsunięcia zwierzowi tematu wpisu który zwierz zobowiązuje się zrealizować w ciągu 2 miesięcy.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 14
No wchodzimy w świat konkretnych sum, które coś mogą zmienić. Zwierz już widzi jak wchodzi do księgarni niczym panisko i mając dwóch takich patronów kupuje książkę bez patrzenia na cenę. A co wy dostajecie? Poza podziękowaniami i zaproszeniem na Dzień Patrona możecie wybrać dla mnie dowolny program telewizyjny (Tak to może być Prawo Agaty) albo film, który chcecie żebym zobaczyła i zrecenzowała. Nie obiecuję, że recenzja pojawi się w postaci notki na blogu, ale może się pojawić w postaci omówienia na kanale Youtube. Omówienie będzie promowane podobnie jak post więc wszyscy poznają zdanie zwierza :)
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 4
Właśnie zasponsorowałeś zwierzowi kartę Cinema City Unlimited. Dołożyłeś też cegiełkę do zakupu przez zwierza profesjonalnego sprzętu do nagrywania filmików. To już musimy się poznać. A właściwie możemy się poznać, bo zwierz niczego nie narzuca. Ale możemy się spotkać na kawę a zwierz odpowie na wszystkie twoje pytania, i popiszczy nad tymi samymi ulubionymi aktorami. Poza tym jeśli podsuniesz zwierzowi ciekawe pytania to na blogu pojawi się twój wywiad ze zwierzem. No i oczywiście dostajesz zaproszenie na Dzień Patrona. Plus zwierz będzie ci dozgonnie wdzięczny.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 5

Kto wie, może zwierza czytają milionerzy, którzy mają tyle kasy żeby inwestować 100 zł miesięcznie w blogera. Zwierz na pewno chciałby cię poznać drogi tajemniczy darczyńco. Do tego możesz się spodziewać (o ile zechcesz) że zwierz poświęci ci sporo uwagi w czasie Dnia Patrona (dlaczego to zabrzmiało jak groźba) a także dostaniesz unikatową, przygotowaną specjalnie dla ciebie koszulkę, książkę zwierza, wpis na dowolny wybrany przez ciebie temat, a także dostęp do pewnego tajnego projektu, który zwierz właśnie realizuje.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni