Strefa Patrona:

103

patronów

1310 zł

miesięcznie

36175 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
50
miesięczne wsparcie
25
liczba patronów

  Zwierz Popkulturalny to blog na którym znajdziecie niemal codziennie - recenzje filmów, seriali, rozważania o popkulturze, biografie aktorów i wiele innych - kulturalnych treści. Blog został założony w 2009 roku i od tego czasu tworzę wokół niego społeczność ludzi, którzy lubią kulturę.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 87%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 190 zł
Ultimate Marvel
Jeśli uda mi się dobić do 1500 zł to poświęcę czas by kupić i obejrzeć wszystkie dostępne filmy z MCU - wydane w Polsce z dodatkami i napisze recenzje nie tylko wrażenia z ponownego oglądania samych filmów w nowej jakości ale także - zrecenzuje dostępne na nich materiały dodatkowe i powiem wam czy warto wydać pieniądze na takie wydanie. Biorąc pod uwagę, że MCU ma już na swoim koncie parę filmów ( a właściwie paręnaście) to nie będzie to jeden czy dwa wpisy ale cały cykl poświęcony tylko temu jakie wydanie filmów Marvela warto mieć w domu.

Na co potrzebne mi są fundusze? Przede wszystkim na zakup filmów. Obecnie w poszerzonym wydaniu mam tylko 1 (!) film Marvela (Doktor Strange !) a to trochę za mało by zrobić taki cykl.

Co będzie z tego dla was? Poza cyklem recenzji i omówień mam zamiar pod koniec urządzić konkurs gdzie będzie można wygrać część zakupionych przeze mnie filmów - bo nie mam możliwości przechować ich wszystkich w domu.
0%
100%
osiągnięto 87%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 190 zł
Ultimate Disney
Zwierz co pewien czas publikuje recenzje starszych filmów Disneya. To wielka radocha dla czytelników (Zwierz widzi, że cieszą się popularnością) stąd mam zamiar zrecenzować WSZYSTKIE filmy Disneya. Problemem jest dostęp filmów. Tzn. trudno w legalny sposób dotrzeć do wszystkich produkcji. Dotychczas korzystałam z własnych zbiorów i zasobów np. Netflix ale jeśli chciałabym obejrzeć wszystkie produkcje - powinnam je kupić, w tym te starsze (Królewna Śnieżka bez przedwojennego polskiego dubbingu to coś o czym chciałabym napisać!). Stąd potrzebne mi są nieco większe fundusze.

Na co wydam pieniądze? Na kupienie wielu filmów Disneya na DVD tak by móc je obejrzeć w dobrej jakości i zrecenzować.

Co z tego dla was? Oprócz wpisów na temat kolejnych produkcji - pod koniec cyklu Zwierz zorganizuje konkurs w którym będzie można wygrać zakupione filmy - bo nie mam miejsca w domu, w którym mogłabym je przechowywać. Poza tym to fajny sposób by oddać coś społeczności.
0%
65 %
100%
osiągnięto 65%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 690 zł
BBC Retro
Cykl BBC Retro był poświęcony starym serialom BBC wartym uwagi. Zawiesiłam go głównie ze względu na brak kasy na kupowanie sobie starszych boxów z serialami. Jeśli doszłabym do tego progu wznowiłabym cykl w którym omawiam - często nie znane wam albo zupełnie zapomniane starsze seriale brytyjskie, które często zasługują na naszą uwagę. Niestety - większość z nich można kupić wyłącznie przez angielski Amazon co oznacza wysokie koszty, nawet przy zakupie stosunkowo tanich seriali.

Co będzie z tego dla was? Możliwość zapoznania się z produkcjami których jeszcze nie znacie, a które moglibyście pokochać. Jednocześnie czasem zdarzają się rzeczy koszmarne więc zapowiada się też dużo śmiechu. Stąd na pewno na tym nie stracicie.
0%
43 %
100%
osiągnięto 43%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 1690 zł
Kamera dla Zwierza
Jeśli dojdę do takiej sumy jednorazowej subskrypcji to po prostu kupię nowy telefon z lepszym aparatem fotograficznym a może po prostu aparat fotograficzny do robienia lepszych zdjęć na bloga. Zdaję sobie sprawę, że dotychczas większość zdjęć na moim blogu była robiona Ziemniakiem co wpływa nie tylko na poziom estetyczny bloga ale też - np. na to jak często pojawiają się wpisy ilustrowane robionymi przeze mnie zdjęciami. Muszę bowiem przyznać, że po zdjęcia stockowe sięgam głównie dlatego, że nie mam możliwości (o podszkolenie umiejętności już zadbałam - tzn. znalazłam kogoś kto mnie nauczy) robienia lepszych zdjęć.

Co z tego będzie dla was? Cóż więcej robionych przeze mnie zdjęć na blogu, plus zdecydowanie wyższy poziom estetyczny Instagrama - jeśli podążacie za Zwierzem też na tej platformie to pewnie wiecie, że mogłoby być lepiej. Oczywiście to nie tylko kwestia sprzętu ale dobry sprzęt pomaga.

Jest to cel jednorazowy, który jeśli osiągnę będzie dla mnie zaskoczeniem i miłą niespodzianką.
0%
21 %
100%
osiągnięto 21%
cel: 6000 zł miesięcznie
brakuje 4690 zł
Wielka Wyprawa Zwierza
To ostatni próg. Gdyby udało mi się osiągnąć ten próg wpłat to zaplanowałabym wycieczkę do Anglii. Już nie tylko do Londynu ale podróż po Wyspach śladami moich ukochanych filmów i seriali brytyjskich. Oczywiście wszystko zostałoby przeze mnie opisane i znalazło by swoje miejsca na blogu - w postaci zdjęć, relacji i wpisów poświęconych konkretnym miejscom w popkulturze.

Dlaczego Zwierz potrzebuje pieniędzy? Bo po prostu w tym momencie nie mam takich dodatkowych funduszy które pozwoliłby mi na wyjazd. Podróżowanie po Wielkiej Brytanii jest drogie. Wiele rzeczy mogę oczywiście pokryć z własnych oszczędności ale bez zastrzyku finansowego trudno byłoby mi się udać w podróż marzeń.

Co wy z tego macie? Relacje z wyprawy, w których Zwierz jest dobry - zapewne prowadzone wszędzie gdzie się da od Facebooka, przez Instagrama po blog. Do tego otrzymacie jedyny w swoim rodzaju przewodnik po Wielkiej Brytanii pisany z perspektywy kogoś kto naprawdę kocha brytyjską popkulturę.

O Autorze

Hej

 

Nazywam się Kasia Czajka -Kominiarczuk i prowadzę bloga "Zwierz Popkulturalny". Od 2009 roku, niemal codziennie piszę o filmach, serialach, gwiazdach, fanach, książkach, skandalach i internetowych modach. Uwielbiam pisanie i choć ze względu na dysortografię przecinki rzadko pojawiają się na moim blogu, to pasji do tworzenia kolejnych notek mi nie brakuje.

Poza pisaniem zajmuje się mnóstwem różnych aktywności. Razem z Pawłem Opydo prowadzę podcast "Zombie vs Zwierz" gdzie rozmawiamy na przeróżne, nie tylko kulturalne tematy. Od niedawna współprowadzę też podcast "Czytu-Czytu" poświęcony literaturze. Oba podcasty znajdziecie w sieci Podsłuchane.pl. Dla portali Noizz i Polityka.pl piszę co pewien czas teksty publicystyczne - niekoniecznie związane z kulturą. Przez ponad rok byłam związana z programem Onet Autorzy - który pozwalał mi publikować teksty na najpopularniejszym portalu w Polsce. Zdarzało mi się publikować teksty w Polityce czy w Filmowym Magazynie Gazety Wyborczej. Miałam nawet serię felietonów w czasopiśmie "Gallop. Koń i Jeździec" gdzie pisałam o koniach w popkulturze. A to tylko część moich licznych aktywności wśród których znalazły się występy w radio (głównie w RDC, Radiowej Trójce i Czwórce), telewizji (Śniadanie Mistrzów, programy Canal+ np. Kino Mówi).

 

Kiedy nie zajmuję się tym wszystkim staram się znaleźć czas by napisać w końcu doktorat, dni spędzam w pracy czyli w dziale dokumentacji Tygodnika Polityka. W 2016 roku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się moja pierwsza powieść "Dwóch Panów z Branży". Książka opowiadała o dwóch właścicielach kina w Warszawie w dwudziestoleciu międzywojennym. Obecnie pracuję nad książką związaną z tematyką bloga. Do tego jako wykładowczyni udzielam się w Białołęckiej Akademii Wiedzy i RetroAkademii gdzie prowadzę wykłady dotyczące gwiazd kina w dwudziestoleciu międzywojennym. Jak widzicie zajęć mi nie brakuje. Spisuję je wszystkie, żebyście wiedzieli czym się zajmuje.

 

Pisanie o kulturze to specyficzna zabawa. Żeby robić to dobrze, trzeba sporo zainwestować, nie tylko czasu ale i pieniędzy - bilety do kina (albo abonament na cały miesiąc), kupowanie książek, filmów DVD, opłata za Netflixa, opłata za Amazon Prime, bilety do teatru, opery, międzynarodowa prasa filmowa. Do tego wyjazdy, konwenty i bilety. Kiedy się to wszystko razem policzy, doda koszt hostingu, utrzymania domeny, zdjęć, to wychodzi całkiem okrągła suma. W tym momencie stać mnie by kombinując to tu to tam zebrać odpowiednie fundusze na tą szaloną działalność. Ale oznacza to, że muszę łapać sporo dodatkowych fuch, a odrzucenie propozycji która nie pasuje do profilu bloga, kłuje finansowo. 

 

 

 

Stąd mój pomysł by poprosić was o patronat. Dzięki waszemu wsparciu będę nie tylko mogła utrzymywać obecny poziom inwestycji w bloga, ale też spać spokojnie, że starszy mi na pisanie nawet wtedy kiedy będzie gorzej z pracą czy dodatkowymi fuchami. Nie traktuję waszego wsparcia jako opłaty za czytanie bloga ale raczej jako wsparcie tego szalonego przedsięwzięcia. Wsparcie które pozwoli mi trochę mniej myśleć o finansowym wymiarze blogowania i pozwoli się skupić tylko na tym co naprawdę ważne. Angielskich aktorach.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 40
Niby mała rzecz a cieszy. 5 zł to nie jest wcale tak niewiele w świecie pisania o kulturze. Dwie pięciozłotówki i można bez zastanowienia kupić nowy numer Kina. Albo innego czasopisma poświęconego kulturze popularnej. Jeśli zdecydujecie się na taką wpłatę dostaniecie moje osobiste podziękowanie oraz zaproszenie na Dzień Patrona. Takie towarzyskie spotkanie zwierza z jego patronami (szczegóły spotkania, będą zależały od tego jak liczna będzie to grupa)
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 40
O Panie! Toż to cena bardzo przecenionego DVD wyłowionego z kosza w hipermarkecie, czasopismo filmowe albo bilet do jednego z kin studyjny we wtorek. Czyta rozpusta. Wszyscy którzy zdecydują się na takie wsparcie będą mogli nie tylko liczyć na podziękowanie zwierza i zaproszenie na Dzień Patrona, ale także dostaną okazję podsunięcia zwierzowi tematu wpisu który zwierz zobowiązuje się zrealizować w ciągu 2 miesięcy.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 18
No wchodzimy w świat konkretnych sum, które coś mogą zmienić. Zwierz już widzi jak wchodzi do księgarni niczym panisko i mając dwóch takich patronów kupuje książkę bez patrzenia na cenę. A co wy dostajecie? Poza podziękowaniami i zaproszeniem na Dzień Patrona możecie wybrać dla mnie dowolny program telewizyjny (Tak to może być Prawo Agaty) albo film, który chcecie żebym zobaczyła i zrecenzowała. Nie obiecuję, że recenzja pojawi się w postaci notki na blogu, ale może się pojawić w postaci omówienia na kanale Youtube. Omówienie będzie promowane podobnie jak post więc wszyscy poznają zdanie zwierza :)
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 3
Właśnie zasponsorowałeś zwierzowi kartę Cinema City Unlimited. Dołożyłeś też cegiełkę do zakupu przez zwierza profesjonalnego sprzętu do nagrywania filmików. To już musimy się poznać. A właściwie możemy się poznać, bo zwierz niczego nie narzuca. Ale możemy się spotkać na kawę a zwierz odpowie na wszystkie twoje pytania, i popiszczy nad tymi samymi ulubionymi aktorami. Poza tym jeśli podsuniesz zwierzowi ciekawe pytania to na blogu pojawi się twój wywiad ze zwierzem. No i oczywiście dostajesz zaproszenie na Dzień Patrona. Plus zwierz będzie ci dozgonnie wdzięczny.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 5

Kto wie, może zwierza czytają milionerzy, którzy mają tyle kasy żeby inwestować 100 zł miesięcznie w blogera. Zwierz na pewno chciałby cię poznać drogi tajemniczy darczyńco. Do tego możesz się spodziewać (o ile zechcesz) że zwierz poświęci ci sporo uwagi w czasie Dnia Patrona (dlaczego to zabrzmiało jak groźba) a także dostaniesz unikatową, przygotowaną specjalnie dla ciebie koszulkę, książkę zwierza, wpis na dowolny wybrany przez ciebie temat, a także dostęp do pewnego tajnego projektu, który zwierz właśnie realizuje.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni