Stowarzyszenie ZUPEŁNE DOBRO

W Patronite od 06.02.2018

Stowarzyszenie ZUPEŁNE DOBRO powstało z potrzeby wydobywania i dzielenia się dobrem, które jest w każdym z nas. Nasze działania skupiamy wokół pomocy osobom w kryzysie bezdomności m.in. poprzez projekt Zupa na Placu. Chcemy również szerzyć i rozwijać ideę foodsharingu.

O Autorze

"Nie wiesz co robić, rób dobro" - kierując się tą zasadą pewnego zimowego dnia zapragnęliśmy wyjść do bezdomnych. Najłatwiej to zrobić przekazując ciepło. Gotujemy więc zupę, którą się z nimi dzielimy. Zupa stała się pretekstem do wspólnych spotkań, rozmów, poznawania często bardzo trudnych historii. Plac Ofiar Getta w Rzeszowie, na którym się spotykamy jest miejscem, gdzie bezdomny jest tak samo ważny jak "domny", gdzie zacierają się podziały. Jak powiedział jeden pan przychodzący na Plac: " od kiedy zaczęła się Zupa, mam na co czekać - czekam na spotkanie z wami".  Wspólnie gramy w piłkę, śpiewamy przy dźwiękach gitary, zwyczajnie jesteśmy ze sobą.

Poznając potrzeby osób w kryzysie bezdomności otworzyliśmy Magazyn Ciepła, do którego każdy może przynieść ubrania, bieliznę, buty, środki czystości, a my przekazujemy je tym, którzy ich potrzebują.

By móc się rozwijać w lipcu 2017 roku założyliśmy Stowarzyszenie ZUPEŁNE DOBRO. Prowadzimy nie tylko działania mające na celu wsparcie osób pozostających w kryzysie bezdomności, ale też promujemy ideę dzielenia się żywnością, tj. foodsharing. Od sierpnia 2017 roku funkcjonuje lodówka, która ma posłużyć tym, którzy zamiast wyrzucić jedzenie, chcieliby podzielić się nim z innymi.

Obecnie wychodzimy również z posiłkiem i dobrym słowem w miejsca, w których żyją nasi bezdomni znajomi. Odwiedzamy ich pod wiaduktami, na dworcach i w pustostanach. Pomagamy załatwić formalności w urzędach, organizujemy wizyty u fryzjera, wozimy na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Staramy się pokazać, że nie ma bezdomności, tylko kryzys bezdomności, a więc stan, z którego można wyjść, że możliwe jest inne życie. Zależy nam, by zmienić choćby niewielką cząstkę świata na lepsze.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)