Stowarzyszenie ZUPEŁNE DOBRO

W Patronite od 06.02.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1019

liczba Patronów: 1193

3 patronów
80 zł miesięcznie
2 345 zł łącznie
Stowarzyszenie ZUPEŁNE DOBRO powstało z potrzeby wydobywania i dzielenia się dobrem, które jest w każdym z nas. Nasze działania skupiamy wokół pomocy osobom w kryzysie bezdomności m.in. poprzez projekt Zupa na Placu. Chcemy również szerzyć i rozwijać ideę foodsharingu.

O Autorze

"Nie wiesz co robić, rób dobro" - kierując się tą zasadą pewnego zimowego dnia zapragnęliśmy wyjść do bezdomnych. Najłatwiej to zrobić przekazując ciepło. Gotujemy więc zupę, którą się z nimi dzielimy. Zupa stała się pretekstem do wspólnych spotkań, rozmów, poznawania często bardzo trudnych historii. Plac Ofiar Getta w Rzeszowie, na którym się spotykamy jest miejscem, gdzie bezdomny jest tak samo ważny jak "domny", gdzie zacierają się podziały. Jak powiedział jeden pan przychodzący na Plac: " od kiedy zaczęła się Zupa, mam na co czekać - czekam na spotkanie z wami".  Wspólnie gramy w piłkę, śpiewamy przy dźwiękach gitary, zwyczajnie jesteśmy ze sobą.

Poznając potrzeby osób w kryzysie bezdomności otworzyliśmy Magazyn Ciepła, do którego każdy może przynieść ubrania, bieliznę, buty, środki czystości, a my przekazujemy je tym, którzy ich potrzebują.

By móc się rozwijać w lipcu 2017 roku założyliśmy Stowarzyszenie ZUPEŁNE DOBRO. Prowadzimy nie tylko działania mające na celu wsparcie osób pozostających w kryzysie bezdomności, ale też promujemy ideę dzielenia się żywnością, tj. foodsharing. Od sierpnia 2017 roku funkcjonuje lodówka, która ma posłużyć tym, którzy zamiast wyrzucić jedzenie, chcieliby podzielić się nim z innymi.

Obecnie wychodzimy również z posiłkiem i dobrym słowem w miejsca, w których żyją nasi bezdomni znajomi. Odwiedzamy ich pod wiaduktami, na dworcach i w pustostanach. Pomagamy załatwić formalności w urzędach, organizujemy wizyty u fryzjera, wozimy na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Staramy się pokazać, że nie ma bezdomności, tylko kryzys bezdomności, a więc stan, z którego można wyjść, że możliwe jest inne życie. Zależy nam, by zmienić choćby niewielką cząstkę świata na lepsze.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni