Stowarzyszenie ZUPEŁNE DOBRO

W Patronite od 06.02.2018

Zupa na Placu

1 000 zł

miesięcznie

3%

osiągnięto

970 zł

brakuje

WHO zaleca, aby codziennie zjeść co najmniej jeden ciepły posiłek. Chcąc spełnić to kryterium, w każdy poniedziałek rozdajemy gorącą zupę na Placu Ofiar Getta w Rzeszowie osobom skrajnie ubogim oraz w kryzysie bezdomności. W 2017 roku rozdaliśmy 1600 litrów zupy, którą regularnie spożywa 50-60 osób. Jednak gorący posiłek to tylko pretekst. Podczas naszych spotkań również gramy w piłkę, śpiewamy, gramy na gitarze, rozmawiamy - po prostu jesteśmy razem.
Zbieramy fundusze, by mieć gdzie, co i jak gotować.

Foodsharing

2 100 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

2 070 zł

brakuje

Według badań Eurostatu (2015 r.) przeciętny Polak wyrzuca 52 kg żywności rocznie, a według badań GUS i Instytutu Praw i Spraw Socjalnych w skrajnym ubóstwie żyje co 15 obywatel naszego kraju. Chcąc zapobiegać marnowaniu żywności, w sierpniu 2017 r. otworzyliśmy pierwszą na Podkarpaciu lodówkę foodsharingową. Wszyscy, którzy posiadają nadwyżki żywności, mogą je przynosić do siedziby Stowarzyszenia. Następnie za naszym pośrednictwem trafiają one do osób potrzebujących. Miesięczny koszt utrzymania lodówki oraz miejsca, gdzie ona się znajduje, a także promowanie idei foodsharingu wynosi ok. 1100 zł.
Pomóż Podkarpaciu nie marnować.

Warsztaty #NieMarnujeDobra

3 300 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

3 270 zł

brakuje

#NieMarnujeDobra to warsztaty dotyczące sposobów pracy w grupie, odkrycia własnej roli w grupie, komunikacji interpersonalnej oraz prawidłowej postawy w pomaganiu innym i zaangażowaniu prospołecznym. Odkrycie swoich predyspozycji to często najważniejsze zadanie młodego człowieka wchodzącego w dorosłe życie, który musi dokonać życiowych wyborów. Jednocześnie w dobie wszechobecnych mediów uważność na drugiego człowieka i kształtowanie inteligencji emocjonalnej mogą być kluczowe w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

Aktywizacja osób w kryzysie bezdomności - warsztaty kreatywne

4 600 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

4 570 zł

brakuje

Jacek Kuroń mawiał, że żyć po ludzku - to tworzyć i kochać.
Wychodząc naprzeciw tym słowom, chcemy w naszym lokalu stworzyć przestrzeń tworzenia, w której każdy będzie mógł realizować swoje pasje i dzielić się nimi z innymi. W nasze działania chcemy włączyć osoby bezdomne, ponieważ wierzymy, że tylko tworząc można wygrać życie. Marzą nam się m.in. warsztaty stolarskie, krawieckie, decoupage, produkcji mydeł, kreatywnego recyklingu, wikliniarstwa, ceramiki i wiele innych! Do tego potrzebujemy różnorakich materiałów i narzędzi.

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)