Zastanawiasz się czy Patronite jest dla Ciebie?

Obserwując historie sukcesów Langusty na Palmie, Radia Nowy Świat, Grupy Filmowej Darwin czy Krzysztofa Gonciarza, pewnie przeszło Ci przez myśl, że takie osiągnięcie jest poza Twoim zasięgiem. Musisz jednak pamiętać
każda wielka podróż, zaczyna się od pierwszego kroku

Dlaczego warto dołączyć do Patronite?

Cykliczne wsparcie

Patronite to nie jednorazowa zrzutka, tylko sposób na regularne, comiesięczne wsparcie od Twojej społeczności!

Wyjątkowe relacje

Zbuduj niesamowitą, zaangażowaną społeczność Patronów, opartą na gronie Twoich najwierniejszych fanów

Pełna niezależność

Koniec uzależnienia od AdSensa czy współprac reklamowych — zbuduj całkowicie niezależne źródło finansowania!

Stabilność wsparcia

Pozwól się wspierać przez wiele miesięcy — niektórzy Autorzy otrzymują comiesięczną pensję już od 5 lat (!)

Wolność działania

Rozwijaj swoją pasję na własnych zasadach - i wspólnie ze społecznością Patronów twórz niesamowite projekty!

Nowe możliwości

Zyskaj szansę na wsparcie od Mecenasów, korzystaj z wiedzy innych twórców, wykorzystuj wyjątkowe narzędzia!

Wolność i stabilność

Z powyższych rozwiązań wynika jedna z głównych zalet Patronite — nie musisz się martwić o nagłą utratę środków do życia i rozwijania swojej pasji. Rdzeń wsparcia stanowią małe wpłaty od wielu Patronów — dzięki nim, ani negatywna koniunktura ani kaprys bogatego impresario nie sprawią, że Twórca będzie musiał się przebranżowić, czy ot, choćby sadzić... znaczy... marchew. Co więcej, taki model zapewnia Ci twórczą wolność. Na Patronite nie ma limitów, które określają od kiedy możliwa jest wypłata środków — możesz wypłacić nawet pierwszą, pozyskaną złotówkę!

„Patronite uratował nam tyłek — pomógł utrzymać się na powierzchni.”
Rafał Gębura z kanału 7 metrów pod Ziemią
Dołącz do Patronite

Naszą siłą jest społeczność

Twoi nowi "szefowie" to osoby, które znają i uwielbiają zarówno Ciebie, jak i Twoją twórczość. Za pośrednictwem Patronite, każdy Twórca może (a wręcz powinien) pogłębić więź ze swoimi obserwatorami! Naszym chlubnym wyróżnikiem jest właśnie nacisk na budowanie relacji między Autorami a ich Patronami — co zapewnia nie tylko długotrwałe i stabilne finansowanie, ale pozwala Ci też znacznie lepiej poznać Twoją społeczność!

„Bez Patronite kanał G.F. Darwin pewnie już by nie istniał.”
Jan Jurkowski z kanału G.F. Darwin
Dołącz do Patronite

To nie jest żadna zrzutka!

Społeczny model finansowania twórczości zakłada długoterminowe wsparcie — dzięki temu, Patroni wspierają cały zakres Twojej działalności, a nie tylko konkretne inicjatywy czy projekty. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jasno komunikować fanom, które działania współfinansują i w jaki sposób przyczyniają się one do rozwoju Twojej działalności. Warto też pamiętać, że kluczem do sukcesu na Patronite nie jest pozyskanie dużych kwot w krótkim czasie, ale stopniowe budowanie stabilnego wsparcia.

„Dziś żyję i pracuję dzięki pensji fundowanej przez Patronów!”
Michał Bańka z kanału Baniak Baniaka
Dołącz do Patronite
Dariusz Rosiak na Patronite
85 tys.
miesięcznie
Dariusz Rosiak na YT
12,1 tys.
subskrybentów

Jakość, a nie ilość

Na Patronite sukces osiągają przede wszystkim osoby, które tworzą naprawdę wartościowy content i są blisko swojej (choćby niewielkiej!) społeczności. „Mały” Autor z zaangażowaną społecznością osiągnie na Patronite znacznie więcej, niż duży Twórca, którego obserwatorzy nie wykazują większej aktywności i przywiązania!

Dariusz Rosiak miał zaledwie kilka tysięcy subskrypcji na swoim youtubowym kanale — ale w ekspresowym tempie zdobył naprawdę duże wsparcie i wraz z nami robi to, co kocha.

Dołącz do Patronite

Zobacz co powyżsi twórcy sądzą o Patronite

„Kiedy „7 metrów pod ziemią” zdobywało pierwsze subskrypcje, Patronite uratował nam tyłek — pomógł utrzymać się na powierzchni. Wspólnie z widzami kanału udało nam się udowodnić, że YouTube to odpowiednie miejsce również dla tych nieco bardziej ambitnych i wartościowych treści. Dziś Patronite pozwala nam robić rzeczy, które jeszcze jakiś czas temu wydawały się absolutnie niemożliwe!”

Rafał Gębura z kanału 7 metrów pod Ziemią

„Szczerze? Bez Patronite kanał G.F. Darwin pewnie już by nie istniał. Patroni przekazali nam łącznie ponad PÓŁ MILIONA złotych — dzięki nim stworzyliśmy już 23 filmy, a kolejne przed nami… Bez wsparcia nie byłoby na to szans!”

Jan Jurkowski z kanału Grupa Filmowa Darwin

„Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że gdyby nie Patronite, film Tylko Nie Mów Nikomu nigdy by nie powstał. Żaden inny crowdfunding nie gwarantował bowiem — w zasadzie natychmiastowego — dostępu do środków finansowych, a tym samym możliwości tworzenia filmu już w momencie rozpoczęcia na niego zbiórki. Jestem przekonany, że gdyby nie było tej możliwości, szukalibyśmy innego zajęcia, a pomysł na film o pedofilii w polskim Kościele pozostałby w sferze planów.”

Tomasz Siekielski z kanału Sekielski Brothers Studio

„Do zmiany mojego życia zawodowego potrzebowałem dwóch rzeczy: Patronite i przemyślanej decyzji, by z niego skorzystać. Jestem najlepszym przykładem, że poważne podejście do tej świetnej machiny wspierającej może odmienić wszystko.
Dziś żyję i pracuję dzięki pensji fundowanej przez Patronów!

Michał Bańka z kanału Baniak Baniaka

Zobacz co bracia Sekielscy sądzą o Patronite

„Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że gdyby nie Patronite, film Tylko Nie Mów Nikomu nigdy by nie powstał. Żaden inny crowdfunding nie gwarantował bowiem — w zasadzie natychmiastowego — dostępu do środków finansowych, a tym samym możliwości tworzenia filmu już w momencie rozpoczęcia na niego zbiórki. Jestem przekonany, że gdyby nie było tej możliwości, szukalibyśmy innego zajęcia, a pomysł na film o pedofilii w polskim Kościele pozostałby w sferze planów.”

Sekielski Brothers Studio
2.75 mln
łącznie

Dołącz do Patronite już teraz!

W tym momencie znajdujesz się w tej samej sytuacji, w której byli wszyscy powyżsi Twórcy — myślisz nad założeniem konta na Patronite.
Pamiętaj, że nie musisz działać samotnie — napisz lub zadzwoń do naszego zespołu, pomożemy Ci stworzyć idealny profil.

Musisz tylko wykonać pierwszy krok, od którego rozpocznie się Twoja wielka podróż!