Autorze, zastanawiasz się czy Patronite jest dla Ciebie?

Jeśli jesteś youtuberem, społecznikiem, podcasterem, dziennikarzem, muzykiem lub bloggerem, to koniecznie zapoznaj się dlaczego warto do nas dołączyć!

Patronite Illustration

Dlaczego warto dołączyć do Patronite?

500+ tysięcy Patronów czeka na Ciebie!

Zakładając konto na Patronite, dołączasz do społeczności ponad 6 tysięcy Autorów i ponad 500 tysięcy Patronów, którzy finansowo wspierają Twórców!

To osoby, które są wrażliwe na potrzeby Twórców i organizacji, chętnie finansując wartościowe treści oraz inicjatywy. Wielu z Patronów wspiera kilku Autorów jednocześnie (rekordziści nawet kilkunastu!)

Dołącz do Patronite

Regularne wsparcie, Twoja pensja

Patronite to nie jednorazowa zrzutka, tylko sposób na zbudowanie mechanizmu regularnego, comiesięcznego wsparcia od Twojej społeczności.

Pieniądze od Patronów pozwalają osiągnąć twórczą wolność i niezależność – bez nich żadna pasja czy misja nie może się rozwijać.

Zyskujesz też finansową stabilność i możesz planować przyszłe wydatki – bo każdego miesiąca otrzymujesz “pensję” od Twoich fanów!

Dołącz do Patronite

Bezpieczeństwo finansowe, jasność podatkowa

Posiadamy status Małej Instytucji Płatniczej, zatwierdzonej przez Komisję Nadzoru Finansowego - dzięki czemu możemy przesyłać pieniądze między Patronami a Twórcami.

W naszych materiałach przekazujemy również informacje, dotyczące sposobów rozliczania się ze wsparcia, z których korzystają Twórcy i organizacje. W panelu Autora można również pobrać wszystkie niezbędne dane i dokumenty, które ułatwiają ewentualne rozliczenia.

Dołącz do Patronite

Akcje specjalne tylko z najlepszymi markami

Czy wiesz, że Patronite współpracuje z ciągle rosnącym gronem Mecenasów, którzy aktywnie wspierają Twórców i organizacje? Współdziałaliśmy już z takimi markami i instytucjami jak ING Bank Śląski, Google czy, Ministerstwo Kultury. Wraz z partnerami, budujemy także specjalne programy wsparcia mecenackiego - w ramach jednego z takich projektów, Związek Cyfrowa Polska przekazał finansowe grantu już kilkudziesięciu Autorom na Patronite!

Najważniejsze funkcje Patronite

Po założeniu konta, zyskujesz dostęp do zintegrowanego systemu usług, dedykowanym Twórcom i organizacjom. Blog, newslettery, narzędzia analityczne, monetyzacja, dodatkowe integracje - wszystko w jednym miejscu!

Metody płatności

Patroni mogą płacić kartami Visa lub Mastercard, PayPalem, przelewem z dowolnego banku lub BLIKiem.

Wsparcie dla streamerów

Angażuj swoich widzów i zamieniaj ich w Patronów podczas streamów - wykorzystaj powiadomienie o nowych Patronach, zintegrowane z OBS!

Automatyzacja Discord

Jeśli zechcesz, Twoi Patroni zostaną automatycznie przypisani do wybranych przez Ciebie ról na serwerach Discord!

Newslettery dla każdego

Wysyłaj maile do swoich Patronów. Skorzystaj z mechanizmów postów, szablonów maili i powiadomień!

Twój blog na Patronite

Patronite to także bezpłatna platforma blogowa. Możesz wygodnie tworzyć treści, wybierać czy chcesz je pokazać wszystkim – a może tylko swoim Patronom?

Dyskusje w zamkniętych grupach

Rozmawiaj w komforcie zamkniętych grup dyskusyjnych ze swoimi Patronami. dziel się opiniami i buduj relacje także z osobami, które nie mają kont na Facebooku czy Discordzie.

Aplikacja Patronite Audio

Twoją domeną są podcasty, muzyka czy radio? Po aktywacji konta zyskujesz bezpłatny dostęp do aplikacji Patronite Audio. To jedna z najszybciej rosnących platform audio w Polsce!

Główną zaletą Patronite Audio są mechanizmy, zachęcające słuchaczy do wsparcia, ale także możliwość łatwego dostarczania Patronom dodatkowych, dostępnych tylko dla nich treści (np. niepublikowanych wywiadów czy nagrań).

Zobacz co popularni twórcy sądzą o Patronite

„Kiedy „7 metrów pod ziemią” zdobywało pierwsze subskrypcje, Patronite uratował nam tyłek – pomógł utrzymać się na powierzchni. Wspólnie z widzami kanału udało nam się udowodnić, że YouTube to odpowiednie miejsce również dla tych nieco bardziej ambitnych i wartościowych treści. Dziś Patronite pozwala nam robić rzeczy, które jeszcze jakiś czas temu wydawały się absolutnie niemożliwe!”

Rafał Gębura z kanału

7 metrów pod Ziemią

„Szczerze? Bez Patronite kanał G.F. Darwin pewnie już by nie istniał. Patroni przekazali nam łącznie ponad PÓŁ MILIONA złotych – dzięki nim stworzyliśmy już 23 filmy, a kolejne przed nami… Bez wsparcia nie byłoby na to szans!”

Jan Jurkowski z kanału

Grupa Filmowa Darwin

„Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że gdyby nie Patronite, film Tylko Nie Mów Nikomu nigdy by nie powstał. Żaden inny crowdfunding nie gwarantował bowiem – w zasadzie natychmiastowego – dostępu do środków finansowych, a tym samym możliwości tworzenia filmu już w momencie rozpoczęcia na niego zbiórki. Jestem przekonany, że gdyby nie było tej możliwości, szukalibyśmy innego zajęcia, a pomysł na film o pedofilii w polskim Kościele pozostałby w sferze planów.”

Tomasz Sekielski z kanału

Sekielski Brothers Studio

„Do zmiany mojego życia zawodowego potrzebowałem dwóch rzeczy: Patronite i przemyślanej decyzji, by z niego skorzystać. Jestem najlepszym przykładem, że poważne podejście do tej świetnej machiny wspierającej może odmienić wszystko.
Dziś żyję i pracuję dzięki pensji fundowanej przez Patronów!

Michał Bańka z kanału

Baniak Baniaka

Zobacz co Bracia Sekielscy sądzą o Patronite

„Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że gdyby nie Patronite, film Tylko Nie Mów Nikomu nigdy by nie powstał. Żaden inny crowdfunding nie gwarantował bowiem - w zasadzie natychmiastowego - dostępu do środków finansowych, a tym samym możliwości tworzenia filmu już w momencie rozpoczęcia na niego zbiórki. Jestem przekonany, że gdyby nie było tej możliwości, szukalibyśmy innego zajęcia, a pomysł na film o pedofilii w polskim Kościele pozostałby w sferze planów.

Sekielski Brothers Studio

53 670 zł miesięcznie

Jak zacząć otrzymywać wsparcie od Patronów?

1

Zarejestruj się

2

Wypełnij kreator profilu

3

Przejdź proces weryfikacji/akceptacji

4

Powiedz wszystkim, że można Cię wspierać!

Dołącz do Patronite już teraz!

W tym momencie znajdujesz się w tej samej sytuacji, w której byli wszyscy nasi twórcy – myślisz nad założeniem konta na Patronite. Pamiętaj – każda wielka podróż, zaczyna się od pierwszego kroku.