Jej Perfekcyjność

W Patronite od 30.12.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 450

Liczba Patronów: 660

Zostań Patronem
18 patronów
Autorka, blogger, dziennikarka, performer, stand-uperka i chodzący kabaret w jednej osobie. Działaczka społeczna, naukowiec, socjolożka i imprezowicz w jednym. Wielbicielka kiepskiej sztuki, dobrej muzyki i właściciel JejPerfekcyjnosc.pl. Osoba trans. Promotor praw człowieka.

O Autorze

JejPerfekcyjnosc.pl


 

Kim jestem?

Na jednej z wikipedii piszą o mnie: 
działacza społeczna, socjolog i medioznawczyni, wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim, założyciela i wieloletnia Prezesa Queer UW, Prezesa Zarządu Fundacji Pro Diversity oraz była Sekretara Zarządu Fundacji Wolontariat Równości i była Prezesa Fundacji LGBT Business Forum. Nie chce być utożsamiana z żadną płcią.

I w sumie nie kłamią. Prawda jest jednak dużo bardziej skomplikowana.

Od kilku lat prowadzę talk-show na żywo "Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka" a od 2018 roku także "Szoty z JP". W obu namawiam ludzi, żeby pod wpływem alkoholu opowiedzieli mi coś o sobie i o swoim życiu. Często dotykam tematów LGBT, bo z tego środowiska się wywodzę. To jednak nie wszystko, co robię.

Jestem także stand-uperką. Co prawda nie występuję na największych scenach w Polsce (może się to jednak zmieni...), bo proponowany przeze mnie program jest co najmniej kontrowersyjny. Gwarantuję jednak, że rozśmieszę Was opowiadając prawdziwe historie z mojego życia. Taką bowiem jestem osobą.

Prowadzę gale, spotkania, imprezy. W roli prowadzącej czuję się doskonale i zawsze chętnie zgadzam się na to, by rozbawić gości przy najbardziej nawet poważnych wydarzeniach.

Od lat komentuję też rzeczywistość. Dawniej na blogu, okazjonalnie na queer.pl i w innych mediach. Regularnie zaś na JejPerfekcyjnosc.pl. W czasie pandemii zaś zabawiam Was swoim humorem na "Wirusowym YouTube LIVE" oraz "JP na wirusa".

Ten profil Patronite ruszył dlatego, że zbieraliśmy na start kolejnego sezonu programu "Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka". Po kilku miesiącach, dzięki wsparciu wielu osób, udało się! Program wrócił na antenę. Niestety... tylko na 1 odcinek. Dokładnie chwilkę później wybuchła pandemia koronawirusa.

Z dnia na dzień musieliśmy zerwać nagrania (a gości zaprosiliśmy już na ponad miesiąc wprzód...). Wrócimy do nich, gdy tylko sytuacja epidemiczna w kraju na to pozwoli. O to nie musicie się obawiać.

Wspierając mój patronite, stajesz się współautorką_rem programu telewizyjnego!

Ale to NIE KONIEC. Wystarczy przeczytać opis "O mnie", żeby domyślić się, że z powodu koronawirusa straciłam prace. Wszystkie prace. Kwarantanna społeczna spowodowała, że nie mogę robić stand-upu, nie mogę prowadzić wydarzeń, nie mogę robić tego, co na co dzień sprawiać ma Wam radość. Ale to oznacza, że zostałam bez żadnego dochodu.

Ja wiem, to mój wybór. Sama chciałam robić freelance zamiast pracować w korpo. Tak się jednak składa, że w Polsce nie da się być stand-uperką, aktorem czy drag queen na etacie. Tak chujowo skonstruowany jest nasz system. A jednak, mimo tego, że nie mamy zazwyczaj ubezpieczeń społecznych, zdrowotnych i emerytalnych, robimy to, co możemy i umiemy. Dajemy Wam oderwanie od codziennych problemów i trosk.

Dziś muszę Was prosić o pomoc także z tego powodu. Mówiąc krótko: nie mam jak przetrwać kolejnych tygodni.

Wiem, kasa potrzebna jest na maseczki dla lekarzy, na testowanie nowych leków i na tysiąc innych spraw. Ale prawda jest taka, że jeśli ja i inne osoby nie przetrwamy tej pandemii z Waszym wsparciem, to po jej zakończeniu możemy się już nigdy nie zobaczyć.

Dlatego proszę Was o wsparcie na Patronite.

W zależności od wysokości Twojego wsparcia, mam dla Ciebie różne prezenty w ramach podziękowania!

Prezenty fizyczne wysyłam dopiero po drugim miesiącu wsparcia.

10 zł10 zł / miesiąc

Twoje wsparcie jest dla mnie ważne. Wiem, że lubisz to, co robię i chcesz, bym tworzyła nadal. Strasznie to doceniam! Twoje imię i nazwisko pojawi się choć raz w miesiącu w programie "Wirusowy YouTube LIVE". Możesz liczyć też na osobistego maila ode mnie z podziękowaniem za wsparcie!

20 zł20 zł / miesiąc

Wielkie dzięki! Otrzymasz ode mnie maila z podziękowaniem, Twoje imię i nazwisko pojawi się na końcu każdego odcinka "Wirusowy YouTube LIVE". Dostaniesz ode mnie także fizyczną fotkę z podziękowaniem wysłaną na Twój adres korespondencyjny.

50 zł50 zł / miesiąc

Jesteś najlepszą osobą na świecie! Otrzymasz ode mnie maila z podziękowaniem, Twoje imię i nazwisko pojawi się na końcu każdego odcinka "Wirusowego YouTube LIVE". Dostaniesz ode mnie także fizyczną fotkę z podziękowaniem wysłaną na Twój adres korespondencyjny. Dodatkowo przygotuję dla Ciebie torbę lub kubek ze sklepu na JejPerfekcyjnosc.pl/sklep. Dostaniesz je w przesyłce na wskazany adres.

75 zł75 zł / miesiąc

Hit! No tego to się nie spodziewałam! Strasznie Ci dziękuję za wsparcie! W podziękowaniu za to, otrzymasz ode mnie maila z osobistym listem, Twoje imię i nazwisko pojawi się na końcu każdego odcinka "Wirusowy YouTube LIVE", dostaniesz ode mnie także fizyczną fotkę z podziękowaniem wysłaną na Twój adres korespondencyjny oraz torbę i kubek ze sklepu JejPerfekcyjnosc.pl/sklep a dodatkowo masz możliwość wejścia na mój stand-up w dowolnie wybranym mieście raz w miesiącu za darmo.

100 zł / miesiąc

Sami tego chcieliście! Na Waszą prośbę dodaję nowy próg. Bo ponoć są osoby chętne jeszcze bardziej pokazać, że warto być ze mną. Cieszy mnie to w chuj i naprawdę wiele dla mnie znaczy. Czuję, że po latach działania, są osoby, które zauważają to, co się dzieje. W podziękowaniu za to wsparcie, otrzymasz ode mnie maila z podziękowaniem, Twoje imię i nazwisko pojawi się na końcu każdego odcinka "Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka" oraz "Szotów z JP", dostaniesz ode mnie także fizyczną fotkę z podziękowaniem wysłaną na Twój adres korespondencyjny oraz torbę i kubek ze sklepu JejPerfekcyjnosc.pl/sklep a dodatkowo masz możliwość wejścia na mój stand-up w dowolnie wybranym mieście raz w miesiącu za darmo. Dodatkowo, podczas mojego pobytu w Twoim mieście (lub okolicy) pójdziemy razem na jakiś obiad lub kolację. Żeby pogadać sam na sam. W sumie na drinka też może być ;)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Marlena Sieńska
Marlena Sieńska
Próg: 50 zł
Krzysztof Hajos
Krzysztof Hajos
Próg: 20 zł
Bonawentura  Aleksander
Bonawentura Aleksander
Próg: 50 zł
Bartosz Jaśkiewicz
Bartosz Jaśkiewicz
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Emilia Matyjasik
Emilia Matyjasik
Próg: 20 zł