baza wiedzy

Patronite w mediach

Za realizację projektu "Biały Wilk" odpowiada serwis Arhn.eu. Prace nad nim trwały blisko rok. Film został częściowo sfinansowany przez fanów, którzy wspierali pomysł za pomocą portalu Patronite. Comiesięczne wpłaty pozwoliły na opłacenie aktorów, wykorzystanie profesjonalnego sprzętu i odnalezienie osób związanych z początkami komputerowego Wiedźmina
...Langusta na Palmie ale i na Patronite...Dominikanin tłumaczy, że YouTube jest jedną z największych ambon świata. Twierdzi też, że trzeba ją wykorzystać „na każdy możliwy sposób”. Co zamierza więc zrobić? Znów oddajmy mu głos. Chce „zalać cały YouTube Słowem Bożym”.W tym celu twórca kanału Langusta na palmie rozpoczął zbiórkę w serwisie Patronite. Pierwszym celem, który wyznaczył, było 7 tys. zł miesięcznie. Bardzo łatwo udało mu się tę kwotę uzbierać, a nawet ją przekroczyć...
Wielu twórców wierzy, że wsparcie widzów da im większą swobodę niż współpraca z płacącymi za reklamę markami - a to było dotychczas główne źródło zarobków vlogerów. Tak by widz, co podkreśla Gonciarz, stał się klientem i przestał być traktowany jak towar. - Ludzie dorastają powoli do wizji, że za dobre treści w internecie się płaci - twierdzi Czajka.
Chcę przebudować model mojego działania na taki, w którym to Wy - społeczność widzów - jesteście podstawą tego, co robię, i to Wy macie prawo ode mnie wymagać najwyższej jakości treści. Chciałbym rozwijać swoje kanały w taki sposób, by przede wszystkim myśleć o tym, co Wy chcielibyście zobaczyć – napisał Gonciarz.
W ostatnich dniach głośnym echem rozeszła się po mediach elektronicznych informacja o tym, że Krzysztof Gonciarz uzyskał w ramach serwisu crowdfundingowego Patronite.pl finansowanie swojej działalności na poziomie ponad 20 000 zł miesięcznie. Tyle pieniędzy (a liczba ta wciąż rośnie) internauci chcą rzucać w znanego polskiego youtubera każdego miesiąca.
Magia zadziałała (…) imponujące wyniki osiągnął vloger Krzysztof Gonciarz. Zebrał na portalu Patronite imponujące deklaracje comiesięcznego wsparcia, co gorsza, zrobił to w niesamowitym tempie. Zachęceni jego przykładem ruszyli inni twórcy, na Patronite zaczęło przybywać kilkadziesiąt kont dziennie, zakładanych przez wszystkich możliwych potrzebujących: znalazły się tam i projekty youtube, i artyści, i fundacje.
Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT – ZIPSEE "Cyfrowa Polska" przeznaczy 150 tys. zł na wsparcie twórczości artystów, którzy nie mają możliwości, a także środków, na rozwój i promowanie swoich pasji.
Ideę mecenatu, obejmującą także internetowych twórców, postanowili wskrzesić Tadeusz Chełkowski i Michał Krawczyk, którzy odwiedzą Czwórkę.
Co i rusz słyszymy lub jesteśmy świadkami pomysłów polegających na wprowadzeniu płatności za internetowe treści. Wielkie korporacje, wydające popularne tytuły przekonują nas, że warto płacić, jeśli chce się mieć dostęp do wszystkiego, a youtuberzy mniej lub bardziej dyskretnie wypytują swoich widzów o to, czy ci płaciliby za możliwość oglądania ich niektórych filmów.
Patronite.pl to pierwsza w Polsce platforma finansowania społeczności młodych twórców wielu dziedzin kultury i sztuki, oparta na prostej i transparentnej zasadzie subskrypcji. To nie tyle wsparcie finansowe na realizację konkretnych projektów artystycznych, ale szansa dla utalentowanych ludzi na rozwój w cyfrowym świecie kultury.
KOLOROFONIA z dumą oznajmia, że znalazła się w gronie twórców reprezentujących debiutujący portal crowdfundingowy PATRONITE. To rodzimy odpowiednik serwisów, które umożliwiają artystom ich swobodę twórczą, dzięki dobrowolnym, comiesięcznym wpłatom płynącym od wspierających ich fanów. Oto, co mówi na temat udziału w tym przedsięwzięciu Michał Kisielewski, pomysłodawca projektu KOLOROFONIA.
KOLOROFONIA z dumą oznajmia, że znalazła się w gronie twórców reprezentujących debiutujący portal crowdfundingowy PATRONITE. To rodzimy odpowiednik serwisów, które umożliwiają artystom ich swobodę twórczą, dzięki dobrowolnym, comiesięcznym wpłatom płynącym od wspierających ich fanów. Oto, co mówi na temat udziału w tym przedsięwzięciu Michał Kisielewski, pomysłodawca projektu KOLOROFONIA.
Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT – ZIPSEE „Cyfrowa Polska” przeznaczy 150 tys. zł na wsparcie twórczości artystów, którzy nie mają możliwości, a także środków, na rozwój i promowanie swoich pasji.
Polscy artyści mogą znaleźć patronów w internecie. Rośnie zainteresowanie platformą crowdfundingową dla twórców patronite.pl. Projekt znalazł się na liście NewEurope100 - stu największych innowacji Financial Times`a w Europie.
Z przyjemnością witamy na pokładzie nowego Partnera serwisu digart.pl mianowicie: patronite.pl
Nowy sposób na wsparcie pracy artystów w Polsce. Grupa Polaków działająca na rzecz kultury wzorując się na rozwiązaniach ze Stanów Zjednoczonych uruchomiła pierwszą w Europie platformę społecznościową Patronite.pl, która umożliwia internautom objęcie twórców e-mecenatem, a artystom poszukiwanie internetowego patrona.
Samsung Electronics Polska wspiera rozwój platformy crowdfundingowej opartej na modelu subskrypcji – Patronite.pl. Platforma łączy osoby aktywne w różnych obszarach z patronami, którzy poprzez finansowanie oraz budowanie relacji wspomagają ich rozwój i podejmowane działania.
Jeśli wspierać kulturę, to innowacyjnie! Z pomocą portalu patronite.pl Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZIPSEE) postanowił zająć się e-mecenatem.
Tadeusz Chełkowski i Michał Krawczyk. Jedni z twórców patronite.pl, platformy wspierającej artystów. Mogą oni publikować tam muzykę, obrazy, filmy online lub każdy inny rodzaj sztuki i pozostać niezależny.
W audycji "Wybieram Dwójkę" o autobiografii Renée Fleming mówił tłumacz książki Janusz Ziolko, a także Daniel Cichy z PWM i krytyk muzyczny Jacek Marczyński. Ponadto w audycji Grzegorz Młudzik opowiedział o platformie crowdfundingowej patronite.pl, a Joanna Szwedowska zrecenzowała "Cynkowych chłopców" Swietłany Aleksijewicz.
Samsung Electronics Polska wspiera rozwój platformy crowdfundingowej opartej na modelu subskrypcji - Patronite.pl. Platforma łączy osoby aktywne w różnych obszarach z patronami, którzy poprzez finansowanie oraz budowanie relacji wspomagają ich rozwój i podejmowane działania.
Twórcy samochodu dla niepełnosprawnych, taniej metody na wykrywanie Eboli oraz konstruktorzy drona pomagającego przy skutkach katastrof naturalnych – to niektórzy z wyróżnionych w drugiej edycji listy New Europe 100, na której znaleźli się innowatorzy z Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród laureatów jest 27 Polaków.
Twórcy samochodu dla niepełnosprawnych, taniej metody na wykrywanie Eboli czy konstruktorzy drona pomagającego przy skutkach katastrof naturalnych - oto niektórzy z wyróżnionych w drugiej edycji rankingu "New Europe 100 Challengers" fundacji Res Publica. Na liście największych innowatorów w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się 30 Polaków docenionych w 27 kategoriach.
Wśród laureatów jest 27 Polaków zostało wyróżnionych w drugiej edycji listy New Europe 100, na której znaleźli się innowatorzy z Europy Środkowo-Wschodniej.
Dwa dni temu wystartowałem z Patronite (…) Sukces jest szalony! Autentycznie od dwóch dni co o tym pomyślę to zapiera mi dech w piersiach. A nie miałem żadnych oczekiwań. Absolutnie żadnych. Liczyłem się z tym, że widzowie mogą mi tam dać zarówno 2000 jak i 200 złotych łącznie. Najwyższy z celów ustaliłem bez jakichkolwiek nadziei na to, że się uda – bo ktoś mi zasugerował, że tyle mogę zebrać (jak widać wyczuł to lepiej ode mnie).