Gry

Kroniki Myrtany

W Patronite od 29.11.2020

Kroniki Myrtany: Archolos to darmowy mod do gry Gothic II: Złota Edycja. Oferuje zupełnie nowy, otwarty świat, złożoną historię oraz ulepszone systemy umiejętności i mechaniki rozgrywki.

O Autorze

Witaj Podróżniku!

Jeśli zawitałeś w nasze skromne progi, to bez wątpienia łączy nas pewna cecha - miłość do jednej z najlepszych gier cRPG wszechczasów.

Od kilku lat pracujemy nad modyfikacją do gry Gothic II, która ponownie przeniesie Cię w świat wykreowany przez studio Piranha Bytes i pozwoli przeżyć jeszcze jedną przygodę.

Nasz zespół, The Chronicles of Myrtana Team to przede wszystkim grupa pasjonatów poświęcających swój wolny czas by tchnąć życie w klasyczną serię. Są wśród nas zarówno studenci, profesjonalni twórcy gier, jak i osoby na co dzień pracujące w zawodach zupełnie niezwiązanych z branżą. Kroniki Myrtany to nasz hołd uznania dla dzieła, które nie tylko dało nam setki godzin wspaniałej rozgrywki, ale również stało się inspiracją do tworzenia gier.

Chcemy, by dzięki naszemu projektowi osoby wspominające Gothica jako grę swojego dzieciństwa ponownie mogły poczuć się jak wtedy, gdy po raz pierwszy zwiedzały leśne tereny Górniczej Doliny czy niebezpieczne trakty Khorinis. Nie poprzestajemy jednak tylko na sentymencie i naszym celem jest również zachęcenie młodszego pokolenia graczy do zapoznania się z tym kultowym cyklem gier.

 


 

Powróć do Królestwa Myrtany!

Królestwo Myrtany znajduje się w dramatycznej sytuacji. Po porażce królewskiej floty na wodach Wschodniego Archipelagu, niegdyś znakomicie prosperujące miasto Archolos stanęło nad przepaścią kryzysu. Tymczasem na wyspę w poszukiwaniu nowego życia zmierza młody cudzoziemiec...

 

ŚWIAT

Udaj się na Archolos, ogromną wyspę na wschód od Myrtany, i odkryj nigdy wcześniej niewidziany region królestwa, pełen winnic, farm i wiosek, wspomniany w pierwszej grze z serii Gothic.

Odwiedź wspaniałe miasto Archolos i zgub się wśród brukowanych ulic największego miasta, jakie kiedykolwiek przedstawiono w trylogii Gothic.

Na wyspie Archolos będziesz miał okazję zagłębić się w najgłębsze kopalnie, odwiedzić spokojny klasztor Adanosa, napić się piwa słuchając plotek w jednej z miejskich tawern, oraz odkryć inne ciekawe lokacje, których sekrety odkryją tylko najodważniejsi poszukiwacze przygód.

FABUŁA

Królestwo Myrtany — chylące się ku upadkowi pod wpływem wiatrów wojny i niepokojów szalejących na jego ziemiach. Przeżyj wydarzenia, które ukształtowały oryginalną fabułę gier z serii Gothic i zobacz na własne oczy, jak powstanie Kolonii Górniczej wpłynęło na życie ludzi z dala od kontynentu.

Pozostaw po sobie ślad w brutalnym świecie, w którym każda twoja decyzja ma wyraźny wpływ na otoczenie i życie tych, których spotykasz na swojej drodze.

Wcielasz się w Marvina, młodego mężczyznę, którego czająca się na horyzoncie wojna wypędziła z domu. Rzeczywistość Archolos — rzekomej ostoi bezpieczeństwa — okazuje się daleka od jego oczekiwań. Bogaci kupcy pragnący tylko złota, słudzy króla Rhobara II, wprowadzającego w życie coraz to nowe i bardziej restrykcyjne prawo, oraz fale zdesperowanych uchodźców poszukujących lepszego życia. Marvin będzie musiał znaleźć sposób na przetrwanie w tym świecie pełnym zdrady, oportunizmu i sprzecznych interesów.

Nie jesteś wybrańcem. Nie jesteś złoczyńcą. Ale musisz przetrwać.

Czy weźmiesz wszystko siłą? A może spróbujesz pomóc innym w potrzebie?

W Kronikach Myrtany sam decydujesz o swoim losie.

Cechy modyfikacji:

-Profesjonalny dubbing
-Pełna zgodność z lore serii Gothic
-Ponad 40 godzin rozgrywki
-Złożona fabuła ze zwrotami akcji i sekretami do odkrycia
-Ponad 180 zadań z wieloma sposobami ich ukończenia
-Wielowymiarowe postacie z wiarygodnymi historiami i osobistymi celami
-Zapierająca dech w piersiach ścieżka dźwiękowa skomponowana wyłącznie na potrzeby projektu
-Około 200 losowych zdarzeń, w które może wplątać się główny bohater
-Nowy system wytwarzania przedmiotów: alchemia, gotowanie i pisanie magicznych zwojów
-Dopracowana ekonomia oraz zrównoważone statystyki przedmiotów opracowane wspólnie z fanami gier Gothic
-Rozbudowany system podróży z opcją wyboru pomiędzy magicznymi teleportami, łodziami i karawanami najemników
-Ponad 100 nowych zbroi i broni z unikalnym wyglądem
 


 

O zbiórce:

Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie zbiórki z powodu niedawno rozpoczętych nagrań dubbingowych. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w Polsce oraz ciągle zmieniające się prawne obostrzenia, zdecydowaliśmy się z naszymi aktorami na przeprowadzenie w pełni zdalnych nagrań dubbingowych. Niestety wiąże się to z potrzebą zakupienia dodatkowego sprzętu, wynajęciem odpowiednich odizolowanych powierzchni do nagrań, a także opłaceniem wszelkich usług kontraktorskich.

Wspierając nas na Patronite, pomagasz sfinansować nam wszystkie wydatki, które generuje tworzenie modyfikacji. Zawierają się w tym wspomniane powyżej koszta tworzenia dubbingu, ale także regularnie rosnące płatności za utrzymanie serwerów oraz licencji.

Uwaga!
Z dniem 28.12.2020 została zablokowana opcja nowych subskrypcji dla progów 25, 35, 50 i 100zł
- z tego powodu widać przy tych progach informację o maksymalnej liczbie wspierających wynoszącej max 1 osobę, co może być niezgodne z aktualnym stanem subskrypcji.

Decyzja została podyktowana rozpoczęciem przygotowań do stworzenia zawartości nagród dla Patronów.

Jeśli aktualnie wspierasz któryś z zablokowanych progów to będziesz mógł to robić tak długo aż zbiórka nie zostanie zamknięta, albo sam zrezygnujesz z sybskrypcji - w razie pytań zapraszamy do kontaktu przez wiadomość w Patronite :)
 

Odpowiedzi na kilka częstych pytań:
-Nagrodę otrzymasz niezależnie od tego czy będziesz wspierać nas miesiąc czy aż do samej premiery. 
-W sprawie dostarczenia odpowiednich plików i ustalenia nagród będziemy kontaktować się ze wszystkimi Patronami najprawdopodobniej w styczniu. Gdyby coś się w tej sprawie zmieniło to wyślemy taką informację drogą mailową.

-Cała oficjalna komunikacja odnośnie spraw związanych z Patronite będzie kierowana na e-mail który podaliście w serwisie Patronite. 
-Jeśli chcesz zrezygnować z subskrypcji to nie usuwaj konta na Patronite tylko przerwij subskrypcję poprzez odpowiednią opcję na stronie! To bardzo ważne, gdyż usuwając konto/dezatywując e-mail tracimy jedyną pewną drogę kontaktu!
-Możliwość aktywowania nowej subskrypcji dla progów z nagrodami ingame zostanie wyłączona na jakiś czas przed premierą - tak abyśmy mogli spokojnie przygotować nagrody dla wszystkich Patronów :)


 

Nasze filmy:

W zwiastunie możecie dowiedzieć się więcej o głównym bohaterze modyfikacji - Marvinie.

W materiale z maja opowiadamy o ukończonej wersji Alfa oraz o planach na najbliższe miesiące:

Więcej o powstawaniu soundtracku możecie dowiedzieć się z poniższego filmu:

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)