Nowy Tygodnik Kulturalny

W Patronite od 15.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 87

Liczba Patronów: 69

Zostań Patronem
Kup na prezent
319 patronów
6 720 miesięcznie
209 305 łącznie
Nowy Tygodnik Kulturalny - premiery, wydarzenia i zjawiska, merytoryczne i burzliwe dyskusje o kulturze, znani goście, lubiani prowadzący. Nowe miejsce, nowa energia, gorące spory, wolność i wielkie emocje. Od teraz w internecie - dla Was i dzięki Wam!

O Autorze


 


 

Chcemy, żeby AGNIESZKA SZYDŁOWSKA mogła znów szelmowsko uśmiechnąć się do kamery i z właściwym sobie niepowtarzalnym wdziękiem przekazać głos kolejnemu rozmówcy, a muzyczny świat, którego jest nieodrodną częścią pojawił się przy naszym stole.

Nie możemy się doczekać, aż JACEK WAKAR znowu uspokoi dyskusję nieznoszącym sprzeciwu spojrzeniem. I tak, jak cała Polska, czekamy na jego teatralne recenzje.

Tęsknimy za ciepłem, mądrością i wielością barw strojów MAGDY SENDECKIEJ. I niech jak najwięcej opowiada nam o filmie.

Nie wyobrażamy sobie kulturalnych debat bez profesjonalizmu ŁUKASZA MACIEJWSKIEGO

Czekamy z niecierpliwością na przekomarzania OLI SALWY, GRZEGORZA BRZOZOWICZA  i BŁAŻEJA HRAPKOWICZA.

Niechaj przez literackie morze pełne nowości znów przeprowadzają nas KAROLINA FELBERG i SZYMON KLOSKA.

Świat galerii i wystaw na nowo może nie mieć przed nami tajemnic dzięki artystycznej duszy BOGUSIA DEPTUŁY.

Muzyka klasyczna w przystępnej odsłonie okraszona ponadczasową elegancją stroju tylko w wydaniu nieocenionego JACKA MARCZYŃSKIEGO.

Filozoficzno-awangardowe spojrzenie na sztukę? Oczywiście! Jest z nami IWO ZMYŚLONY.

Niepowtarzalny głos, erudycja i wiedza o muzyce (nie tylko) poważnej – tym zdobył nas ADAM SUPRYNOWICZ i bardzo chcielibyśmy, żeby urzekał nas nadal.

Komiksy będzie nam znów przybliżać ich znawca, mistrz ciętej riposty ADAM GAWĘDA.

Cieszymy się już na samą myśl, że JACEK KOPCIŃSKI i PRZEMYSŁAW SKRZYDELSKI zrecenzują dla nas najlepsze spektakle w Polsce.

Marzymy, żeby tajniki filmowego świata nadal odsłaniała przed nami KATARZYNA BOROWIECKA.

O najmłodszych będziemy mogli zaś dbać dzięki EWIE ŚWIERŻEWSKIEJ, która nie przeoczy niczego, co dzieje się w kulturze dziecięcej.

Chcemy tworzyć taki program, jaki konsekwentnie tworzyliśmy przez ostatnie 15 lat, nie stroniący od dobrodziejstw nowoczesności, do którego będziecie mieli dostęp o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od tego, czy posiadacie telewizor. Nie wyobrażamy sobie, żeby pozytywna energia, jaka wytworzyła się wokół tego projektu, mogła zostać zmarnowana. Drogie Widzki i Drodzy Widzowie, chcemy Wam dać to, za czym tęsknicie, a co dzisiaj zdaje się zanikać, czyli dyskusję, w której wszystkie strony słuchają siebie nawzajem, a różne punkty widzenia mają szansę być reprezentowane. 

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy to miejsce wyjątkowe na mapie Warszawy i kultury filmowej w ogóle. Miejsce wyraziste, odważne, pełne obrazów i dyskusji. Jesteśmy pewni, że będzie idealną przestrzenią do realizacji Nowego Tygodnika Kulturalnego.

Specyfika architektoniczna budynku sprawia, że przechodnie będą mogli na żywo przyglądać się realizacji odcinków.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
ŁUKASZ KLEBEKO
ŁUKASZ KLEBEKO
Próg: 15 zł
Filip Jacobson
Filip Jacobson
Próg: 10 zł
Marcin Krakowiak
Marcin Krakowiak
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Agata Sobkowiak
Agata Sobkowiak
Próg: 15 zł
Błażej  Redko
Błażej Redko
Próg: 10 zł