Avatar użytkownika

Fundacja Study Buddy

4
patronów
470 
miesięcznie
7 190 
łącznie
4
patronów
470 zł 7 190 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy za wpłatę! Każda złotówka jest na wagę złota, dlatego jesteśmy wdzięczni, że zdecydowałeś się przekazać ją właśnie na wsparcie naszej Fundacji. Dzięki Tobie możemy w tym miesiącu kupić np. 5 zeszytów dla naszych Podopiecznych.

P.S. Każdą złotówkę przeznaczamy wyłącznie na pomoc naszym Dzieciom.
20 zł miesięcznie
Ziarnko do ziarnka i zbierze się dobroczynna miarka! Dwie dyszki przybliżą nas do celu - za tą kwotę możemy kupić pędzle, blok rysunkowy a nawet piórnik dla Podopiecznego Fundacji na nowy rok szkolny.
Jesteś Mistrzem Świata w Pomaganiu!

P.S. Każdą złotówkę przeznaczamy wyłącznie na pomoc naszym Dzieciom.
30 zł miesięcznie
Dziękujemy! Dzięki Tobie nasz Podopieczny będzie mógł na przykład iść do kina na swój ulubiony film! Za trzy dyszki możemy też kupić kilka materiałów do plastyki i zeszyty (sam wiesz, że zeszytów nigdy za wiele). You are simply the best!

P.S. Każdą złotówkę przeznaczamy wyłącznie na pomoc naszym Dzieciom.
50 zł miesięcznie
Dziękujemy! Dzięki Tobie podręcznik dla naszego Podopiecznego na nowy rok szkolny leci ruchem przyspieszonym! Tym samym zostałeś Mistrzem Świata w Pomaganiu! Keep going! P.S. Każdą złotówkę przeznaczamy wyłącznie na pomoc naszym Dzieciom.
100 zł miesięcznie
Dziękujemy! To duża pomoc. 100 zł to kwota, która zapewni wsparcie działań Fundacji. Środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów księgowości lub voucher do Empiku dla jednego z naszych Podopiecznych (mamy kilka moli książkowych wśród naszych Dzieciaków). W ramach podziękowania Twoje imię i nazwisko lub logo firmy znajdzie się naszej stronie internetowej i social media w zakładce darczyńcy/partnerzy. P.S. Każdą złotówkę przeznaczamy wyłącznie na potrzeby Dzieci i prowadzenie Fundacji.
250 zł miesięcznie
WOW! 250 PLN to duża kwota, ale mamy idealny pomysł na co ją przeznaczyć - za te pieniądze ufundujesz miesięczny kurs programowania dla jednego z naszych Podopiecznych! Fajne uczucie móc pomagać, prawda?
Oficjalnie zostałeś Mega Mistrzem Świata w Pomaganiu! Twoje imię i nazwisko/ nazwa firmy pojawi się na naszej stronie internetowej i social mediach (jeśli wyrazisz na to zgodę). Będziesz regularnie otrzymywać informacje na co przeznaczyliśmy te środki. Dziękujemy!

P.S. Każdą złotówkę przeznaczamy wyłącznie na pomoc naszym Dzieciom.
500 zł miesięcznie
PATRON PROGRAM: Gratulacje! Właśnie zostałeś Patronem jednego z naszych Podopiecznych. Dzięki Tobie jeden z trójki naszych Podopiecznych będzie mógł/mogła spełnić swoje marzenia (na przykład wyjazd na obóz językowy). W ramach podziękowania otrzymasz relację z wydatkowania kwoty przeznaczonej na Patron Program oraz koszulkę z logo Study Buddy! Twoje imię i nazwisko/nazwa firmy pojawi się na naszej stronie internetowej i social mediach (jeśli wyrazisz na to zgodę).

P.S. Każdą złotówkę przeznaczamy wyłącznie na pomoc Dzieciom.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Study Buddy w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jesteśmy Fundacją, która powstała z myślą, że wszystkie dzieci, mają prawo do edukacji i równanego startu w życiu. 
Wpieramy Domy dziecka oraz Rodziny Zastępcze poprzez wolontariat - lekcji angielskiego, niemieckiego, matematyki, kursów programowania, nauczania wczesno-szkolnego. Pomóż nam pomagać!

English version below.

Kiedy Dom Dziecka w Kartuzach zamieścił ogłoszenie z prośbą o pomoc w korepetycjach

języka angielskiego dla swoich małych Podopiecznych, nie wahaliśmy się ani chwili. Dopilnowaliśmy, aby nikt z Domu Dziecka nie stracił swojej szansy na edukację. Dostarczyliśmy również do placówki personalizowane artykuły szkolne, książki oraz gry edukacyjne. Bardzo szybko okazało się, że nasza pomoc to jedynie kropla w morzu potrzeb dzieci przebywających w Domach Dziecka i Rodzinach Zastępczych. Braki finansowe oraz kadrowe sprawiają, że dzieci nie są w stanie otrzymać pomocy w odrabianiu zadań domowych, czy też w postaci korepetycji z danego przedmiotu.  

…to właśnie wtedy powstała Fundacja Study Buddy:

https://www.studybuddypl.com/fundacja-study-buddy

https://www.facebook.com/profile.php?id=100066593064701

W ciągu 2 lat naszej pracy pomocowej, zgłosiło się do nas łącznie 64 Wolontariuszy, głównie studentów z Uniwersytetu Rzeszowskiego.


Wspólnymi siłami pomogliśmy już ponad 70 dzieciom w wyrównaniu szans na lepsze jutro poprzez dodatkowe lekcje języka angielskiego, niemieckiego, przedmiotów ścisłych i wielu innych.

Przeprowadzilśmy łącznie 3400 godzin zajęć (a ta liczba nadal rośnie), dzięki którym nasi Podopieczni zdobywają lepsze wyniki w nauce i, co za tym idzie, zaczynają wierzyć w swoje możliwości.

Do tej pory wydaliśmy 17 000 PLN na pomoc dla naszych Podopiecznych. Co roku dostarczamy nie tylko personalizowane wyprawki szkolne, ale także upewniamy się, że Święty Mikołaj trafia również do Domów Dziecka.

I Ty możesz odmienić czyjś mały świat na lepsze!

Zostań Patronem - zmień życie Podopiecznego Pieczy Zastępczej!

Czym jest Patron Program?

Program polega na zapewnieniu wsparcia w nauce Podopiecznym Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych. Dzieci te mają dostęp do edukacji, jednak ze względu na ograniczone środki finansowe nie posiadają niezbędnych narzędzi oraz zaplecza, które pozwoliłoby im na efektywne przyswajanie wiedzy. Jest to długofalowy projekt, który zakłada wszechstronny rozwój osobisty młodych, ambitnych osób. Jego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych i społecznych, a w konsekwencji pewny start w dorosłość.

Jak dołączyć do Patron Program?

Zostań Patronem naszych trzech Podopiecznych. Każdy Patron otrzyma comiesięczną relację z wydatkowania środków i będzie mógł mieć realny wpływ na przyszłość Adasia, Paulinki i Ani.

 Co chcemy osiągnąć? 

Uczniowie objęci programem są zakwalifikowani pod względem sytuacji finansowej, chęcią rozwijania swoich talentów oraz chęcią podjęcia dalszej edukacji. Pragniemy wspierać Adasia, Paulinę i Anię (objętych programem) w zakupie wyprawek szkolnych, wymarzonych kursów, książek, finansowania wycieczek szkolnych oraz biletów na wydarzenia kulturalne. Przeznaczenie kwoty:

 • wyprawki szkolne (plecaki, materiały szkolne, piórniki)
 • podręczniki szkolne
 • bilety do kina, teatru
 • książki
 • materiały plastyczne
 • wycieczki szkolne
 • kursy związane z zainteresowaniami Podopiecznego
 • laptopy dla Podopiecznych objętych programem

Wszelkie wydatki koordynowane będą z Zespołu do Spraw Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz Instytucjonalnej Pomocy Dziecku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz szkołami do których uczęszczają nasi Podopieczni.

Kim są nasi Podopieczni?

Adaś (15 lat)  

Chłopiec jest dzieckiem nastoletniej matki, która zostawiła go zaraz po urodzeniu i zrzekła się do niego praw rodzicielskich. Nigdy nie poznał ojca. Od urodzenia chłopcem zajęła się prababcia i przyjęła go do rodziny zastępczej. Od kilku lat chłopiec jest objęty specjalistyczną opieką psychiatryczną, neurologiczną i psychologiczną, gdyż leczy się z powodu depresji.

Chłopiec, jeszcze jako uczeń szkoły podstawowej, dał się poznać jako osoba odpowiedzialna, mądra, sumienna, ambitna, rozsądna i zdyscyplinowana. Przez pierwsze 7 klas szkoły podstawowej miał świadectwa z czerwonym paskiem. Od 1,5 roku aktywnie uczy się języka angielskiego oraz matematyki z Wolontariuszką Fundacji Study Buddy. Obecnie Adaś jest uczniem jednego z liceów ogólnokształcących w swoim mieście, osiąga dobre wyniki w nauce, nie ma negatywnych uwag od nauczycieli. Pomimo rożnych przeciwności losu chłopiec ma ambitne plany na przyszłość, związane z edukacją - chciałby zdobyć odpowiednie wykształcenie i znaleźć dobrą pracę. Jak twierdzi nastolatek, byłaby to – i tak zbyt mała rekompensata dla prababci, za ,,to całe dobro, które zrobiła dla niego oraz za serce i życie, które poświęciła dla niego".      

Hobby: astronomia, IT.

Marzenia: pójście na studia i znalezienie dobrej pracy.

Paulinka (13 lat)

Po urodzeniu dziewczynką zajęła się babcia i przyjęła ją do rodziny zastępczej jako, że biologiczna matka dziewczynki choruje na schizofrenie. Ojciec jest nieznany. Matka zastępcza od wielu lat zajmuje się psychicznie chorującą córką i wnuczką. Dziewczynka jest osobą odpowiedzialną, sumienną, ambitną i koleżeńską, nie sprawiała żadnych trudności ani dydaktycznych ani wychowawczych.

Ulubionym przedmiotem Pauliny jest informatyka, uwielbia wszelkiego rodzaju projekty, prezentacje multimedialne, ma innowacyjne pomysły i próbuje je realizować w miarę swoich możliwości i zasobów. Od 2022 roku aktywnie uczy się języka angielskiego z Wolontariuszem Study Buddy. Dziewczynka obecnie kontynuuje edukację w VII klasy szkoły podstawowej i chciałaby w przyszłości związać swoją edukację z informatyką. Pragnęłaby mieć dobre wykształcenie i zatrudnienie, by móc zapewnić godne warunki funkcjonowania dla najbliższych, tj. babci i matki biologicznej.

Hobby: Informatyka, projektowanie

Marzenia: zapewnić godne warunki życia i bezpieczną przyszłość dla najbliższych.

Ania (14 lat)

Dziewczynka jest dzieckiem nastoletniej matki, nigdy nie poznała ojca. Dziewczynka ma za sobą pobyt w domu dziecka w związku z chorobą psychiczna biologicznej matki. Obecnie przebywa pod opieką babci zastępczej, która walczyła o otrzymanie prawnej opieki nad nią.

Niestety u dziewczynki uwidoczniły się zaburzenia rozwojowe - stwierdzono autyzm dziecięcy. Wieloletnia wieloaspektowa terapia pomogły jej na tyle, że mogła kontynuować edukację w szkole publicznej. Obecnie  Ania uczęszcza do VIII klasy szkoły podstawowej. Ma dostosowany plan nauczania do jej możliwości rozwojowych. Uczęszcza na zajęcia wyrównawcze i kompensacyjne. Jest bardzo sumienna i dokładna.

Uzyskuje dobre oceny, niestety ma duże problemy z przedmiotami ścisłymi. Jest natomiast urodzoną polonistką! Ma bardzo rozwiniętą wyobraźnię. Dziewczynka uwielbia plastykę. Jej prace wyróżniają się pomysłowością i oryginalnością. Tworzy i rysuje komiksy. Dziewczynka fascynuje się historią, uwielbia czytać. Każdą wolną chwilę poświęcają na czytanie, śledzi w internecie dostęp do interesujących ją pozycji literackich.

Hobby: Plastyka, książki, projektowanie kreatywne.

Marzenia: Chciałaby w przyszłości zostać prawnikiem, aby bronić wszystkich pokrzywdzonych przez los ludzi. Zależy jej też na zmianę dotychczasowego miejsca zamieszkania, ze względu na trudności w chodzeniu babci (blok bez windy), z którą jest bardzo związana emocjonalnie.

*imiona dzieci zostały zmienione ze względów prywatności, Patroni będą mogli uzyskiwać bardziej szczegółowe informacje.

------------

ENGLISH VERSION

Our Foundation was established based on the belief that all children have the right to an education and an equal start in life.

We provide support to children homes and foster families through volunteering – by giving free lessons in English, German, mathematics, as well as programming courses and early childhood education. Together, we have the power to change lives!

About us

Without hesitation, we answered the children's home's call for English tutoring. We ensured every child had access to education and provided personalized school supplies, books, and educational games. Yet, we soon realized our efforts were just a drop in the vast ocean of needs in children's homes and foster families. Limited resources and staff shortages prevent children from receiving essential homework help and subject tutoring. 

It was then that the Study Buddy Foundation was established:

https://www.studybuddypl.com/fundacja-study-buddy

https://www.facebook.com/profile.php?id=100066593064701

Within 2 years of our work, a total of 64 volunteers, mostly students from the University of Rzeszów, joined us.

We helped more than 70 children to bridge the educational gap by giving them extra lessons in English, German, natural sciences, and more.

Overall, a total of 3,400 hours of activities have been carried out (and counting!), enabling our pupils to achieve a higher academic performance. As a result, they are slowly gaining confidence in their own abilities.

So far we have invested 17,000 PLN in supporting our pupils going beyond personalized school kits by ensuring Santa Claus visits the children's homes too. 

Together, we're bringing joy and educational opportunities to their lives. Join us in making a lasting impact and spreading the magic of giving!

Become a Patron - you can also make a difference in someone's tiny everyday world!

What is the Patron Programme?

The Patron Programme is all about providing learning support to children's homes and foster families. Although these children already have access to education, owing to their limited financial means, they lack the necessary resources and the tools to learn effectively. This long-term project aims at the all-round personal development of these young and ambitious individuals. The goal of the Programme is to level the educational and social opportunities and, in turn, ensure a confident start into adulthood.

How to join the Patron Programme?

Become a Patron of our three pupils. As a Patron you will receive a monthly report on how your funds are spent. Furthermore, you will have a real impact on the future of Adaś, Paulinka and Ania.

What do we want to achieve?

The pupils in the programme have been qualified with respect to their financial situation, eagerness to develop their talents, and aspiration for higher education. Our aim is to support Adaś, Paulina and Ania by providing school kits, dream courses, books, funding for school trips, and tickets to cultural events. Funds allocation:

 • school kits ( backpacks, school supplies, pencil cases)
 • textbooks
 • cinema and theatre tickets
 • books
 • art supplies
 • school trips
 • courses related to the pupil's interests.
 • laptops for Pupils covered by the programme

Any expenses will be coordinated with the Family Foster Care and Institutional Child Welfare Team of the Municipal Social Welfare Centre in Rzeszów and with the schools attended by our pupils.

Meet our pupils!

 

Adaś (15 years old)

Adaś is a remarkable young boy with a challenging past. Abandoned by his teenage mother and never knowing his father, he found love and care from his great-grandmother, who welcomed him into foster care. Adaś has faced significant hurdles, receiving specialized care 

Even in primary school, Adaś stood out as responsible, clever, conscientious, ambitious, sensible, and disciplined. His dedication earned him certificates with honors for the first seven grades. For the past 1.5 years, he has been actively studying English and mathematics with a Study Buddy volunteer.

Now a student in secondary school, Adaś excels academically, receiving positive feedback from his teachers. Despite the adversities he has faced, Adaś dreams of receiving a proper education and finding a fulfilling career. He believes it's the least he can do to honor his great-grandmother for, in his own words,  “all the good she has done for him, devoting her heart and life to him”.

Let's rally behind Adaś, supporting his educational journey and helping him build a bright future. Together, we can make a lasting impact in his life and ensure his dreams become a reality.

Hobbies: astronomy, IT.

Dreams: going to university and finding a decent job.

 

Paulinka (13 years old)

Raised by her grandmother, who lovingly adopted her due to her mother's schizophrenia and unknown father, Paulina has thrived despite the challenges. The foster mother takes care of her mentally ill daughter and granddaughter. Paulinka is a responsible, conscientious, ambitious, and collegial person and has never caused any difficulties neither at school nor during her upbringing.

Passionate about IT, Paulina unleashes her creativity through various multimedia projects and presentations. With a wealth of innovative ideas, she strives to bring them to life with her available resources and abilities. Since 2022, she has been actively learning English with the support of a Study Buddy volunteer. Currently in the seventh grade, Paulina envisions a future intertwined with IT, driven by her desire to provide a better life for her grandmother and biological mother.

Let's join forces to empower Paulina's educational journey and help her realize her dreams. Together, we can create opportunities that will transform her life and make a lasting impact on her loved ones.

Hobbies: IT, design

Dreams: to provide decent living conditions and a secure future for her loved ones.

 

Ania 14 years old

Ania is a resilient girl whose journey has been marked by challenges. Born to a teenage mother and never knowing her father, Ania's life has revolved around a Children's Home due to her mother's mental illness. Thankfully, her foster grandmother fought tirelessly to secure legal custody and provide a stable home.

Ania's developmental disorders, specifically childhood autism, became apparent early on. Through years of comprehensive therapy, she has made remarkable progress, allowing her to continue her education in a public school. Currently in the eighth grade, Ania follows a personalized learning plan adapted to her developmental abilities, attending remedial and compensatory classes. She is known for her conscientiousness and meticulousness.

Although science subjects pose challenges for her, Ania shines in her natural talent for Polish. Her vivid imagination fuels her love for art, where she excels in creating imaginative and original works, particularly in the form of comic strips. Additionally, she has a deep fascination with history and is an avid reader, utilizing her free time to explore literary treasures she discovers online.

Let's rally behind Ania, celebrating her unique strengths and supporting her educational journey. Together, we can empower her to embrace her passions, overcome obstacles, and build a bright future filled with creativity and knowledge.

Hobbies: Art, books, creative design.

Dreams: In the future she would like to become a lawyer to defend all disadvantaged people. Due to her grandmother's walking difficulties, with whom she is very emotionally connected, Ania is also keen to change her current place of residence as the current one lacks proper facilities (a block of flats without a lift).

*All the children's names have been changed for privacy reasons. Patrons will be able to obtain more detailed information.

We will spend donations for:

10 PLN a month (2,25 EUR)

Thank you for your donation! Every single zloty is priceless, which is why we are extremely grateful that you decided to donate it to support our Foundation. This month, with your help we can buy, for example, 5 notebooks for our pupils.

 

20 PLN a month (4,50 EUR)

Grain to grain and a charitable sum comes together! Your 20 PLN will bring us closer to our goal – for this sum we can buy paintbrushes, a drawing block and a pencil case for one of our Pupils for the new school year. You are the world champion of helping!

 

30 PLN a month (6,70 EUR)

Thank you! With your help, our pupil will be able, among other things, to go to the cinema to see his/her favourite film! For 30 PLN we can also buy a few art supplies and notebooks (never can you have enough notebooks, you know). You are simply the best!

 

50 PLN a month (11 EUR)

Thank you! The  textbook for our pupil for the new school year is racing ahead! You have thereby become the world champion of helping! Keep going!

 

100 PLN a month (23 EUR)

Thank you! This is an immense gesture of support.100 PLN is an amount that will provide excellent financial support to the Foundation's activities. This money will be used to cover bookkeeping costs or to provide one of our pupils with a voucher to Empik (we do have a few bookworms among our children). As a sign of our gratitude, your name or company logo will be featured on our website and social media under the donors/partners heading.

 

250 PLN a month (55 EUR)

WOW! 250 PLN is a substantial amount of money, yet we have the perfect idea what to spend it on – a one-month programming course for one of our pupils! What a great feeling to be able to help, right?

Hereby you have officially become a mega champion of helping! Your name/company name will appear on our website and social media (if you agree). What is more, you will receive regular updates on what we have used the money for. Thank you!

 

500 PLN a month (110 EUR)

PATRON PROGRAMME: Congratulations! You have just become a Patron of one of our pupils. Thank to your support one of our three pupils will be able to fulfil their dreams (such as going to a language camp). As a token of our deepest gratitude, you will receive a report on how the amount donated to the Patron Programme was spent. You will also receive a T-shirt with the Study Buddy logo! Your name/company name will appear on our website and social media (if you agree).

 

 

 

 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Study Buddy już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Fabienne Barbieux
Fabienne Barbieux
20 zł
Thomas Barbieux
Thomas Barbieux
100 zł
Beata Wisnicka
Beata Wisnicka
100 zł
Mariola Hauke
Mariola Hauke
250 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.