Szmaragdowe Pióro

W Patronite od 02.12.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 3085

Liczba Patronów: 2413

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
15 miesięcznie
300 łącznie
Cześć!
Spotkałaś kiedyś luwana czuwającego w elfim lesie?
A może widziałaś rokanę lub ziele kalendy?
Miałaś okazję rozmawiać w fatickim lub sariańskim?
Nie?
To pozwól, że zabierzemy Cię w podróż do niezwykłego świata pełnego tajemnic i opowieści, których pewnie nigdy nie słyszałaś.

O Autorze

Witaj! Jestem Aleksandra i razem z moim Mężem tworzę opowieści o zwykłych ludziach, którzy pewnego dnia przekraczają próg rodzinnego domu i wyruszają w podróż. Dokąd? O tym przekonasz się na kartach naszych książek.

A kim ja jestem? Twórcą cyklu Bielijon, współtwórcą e-booka Grzechy cudze. A przede wszystkim pisarzem, który ma więcej pomysłów niż czasu na ich spisywanie.

Lubię spędzać czas ze swoimi postaciami. Razem z nimi piszę kolejne rozdziały, wykłócam się o zmiany lub przyznaję im rację. Wspólnie staramy się o to, by te opowieści wywołały u Ciebie łzy szczerej radości lub  szlachetnego współczucia.

I nie mogę zapomnieć o mojej kochanej, fantastycznej Rodzince (Mężu i Synu), która mnie wspiera, dodaje sił i pomaga realizować szalone pomysły.

 

Cześć! Mam na imię Mateusz i razem z Żoną ostatnie lata poświęcam tworzeniu uniwersum, w którym osadzane są pisane przez nas historie. Jest to fascynujące zajęcie. Poza tym próbuję je godzić z zarabianiem na bieżące wydatki. Nie jest to takie proste, bo doba ma zawsze tylko 24 godziny… Naprawdę, nie mogę się już doczekać czasów, kiedy będziemy wydawać nasze książki, a potem może także inne produkty związane z wykreowanym przez nas światem fantasy, nie martwiąc się, czy starczy nam funduszy. Za to na pewno nie braknie nam pomysłów i entuzjazmu, który towarzyszy naszemu tworzeniu. Mam nadzieję, że Tobie także spodoba się to, co wspólnie wymyślamy 😎

 

Nasze marzenia

Wiecie, o czym marzyliśmy? O samodzielnym wydawaniu książek na wysokim poziomie. A to nie jest proste. Wymaga czasu i sporych oszczędności. Musimy przyznać, że z tym pierwszym jesteśmy w stanie prędzej się uporać niż z drugim. Właśnie dlatego cenimy sobie każde wsparcie.

Jeśli tylko jesteście w stanie, możecie dołączyć do grona naszych patronów. My za to postaramy się tworzyć dla Was historie pełne emocji, przygód, przyjaźni, ale też trudów, smutków i łez. Opowieści, które poruszą odpowiednie struny w sercu i zostaną z Wami na dłużej.

 

Nasze twórcze plany

Już od lat wspólnie tworzymy świat fantasy, w których będzie osadzona fabuła większości naszych książek. Pracujemy dosłownie nad wszystkim: od głosek w poszczególnych językach, przez opisy i historię bohaterów, po kulturę i historię całych ludów

Pomysłów naprawdę nam nie brakuje. Choć wciąż sądzimy, że doba mogłaby być nieco dłuższa ;)

 

Świat Ariadny

Obecnie pracujemy nad cyklem Bielijon, który opowiada o zwyczajnej dziewczynie ze wsi, Ariadnie.

 

Tom I: Porzucony, który ocalał

Nie zapominaj o swoim darze.

Może kiedyś oswoisz wilka albo inne dzikie zwierzę.

 

Ariadna od lat słucha opowieści o Księciu, wypędzonym następcy tronu, który kiedyś powróci, by uwolnić swój lud spod władzy okrutnego Króla Nocy. Sama pragnie do niego dołączyć i wziąć udział w przygodach, ale na razie może jedynie mierzyć się z własną bestią prześladującą ją od lat. Gdy pewnego dnia słyszy o porywającym owce stworze, zamierza sprawdzić, kim jest i skąd wziął się w pobliżu jej domu. Nie spodziewa się, że zamiast niego natrafi na rannego, który potrzebuje pomocy.

 

Tom II: Zagubiony, który prowadził

Często to nie silni wojownicy dokonują największych czynów,

ale ci najmniejsi, najmniej doświadczeni.

 

Ariadna w końcu poznała prawdę. Wie już, kim naprawdę jest ten, kogo uważała za brata. Wie, jak znalazł się w jej wiosce i dlaczego przez tyle wiosen ukrywał się pod fałszywym imieniem. Jednak to nie koniec tajemnic. Dziewczyna odkrywa, że otacza ją jeszcze sporo sekretów. I zamierza je poznać. Szczególnie ten dotyczący zadania, które chcą jej powierzyć elfy i Książę.

W towarzystwie starych i nowych przyjaciół weźmie udział w kolejnych przygodach i wyzwaniach, jakie czekają ją w elfim mieście. Jak zawsze też odważnie ruszy na pomoc potrzebującym, nawet jeśli sama przy tym narazi się na niebezpieczeństwo.

 

Tom III: w przygotowaniu (premiera planowana na: 2023/2024 r.)

Tom IV: w przygotowaniu

Tom V: w trakcie pisania

 

Tom dodatkowy I: w przygotowaniu
Tom dodatkowy II: w umyśle autora


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Łukasz Hebdziński
Łukasz Hebdziński
Próg: 5 zł
Ewa Kaczor
Ewa Kaczor
Próg: 10 zł
Natalia Kubicius
Natalia Kubicius
Próg: 10 zł