Szmaragdowe Pióro

W Patronite od 02.12.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
210 łącznie
Witaj! Pragniemy zabrać Cię do niezwykłego świata pełnego tajemnic, niebezpiecznych stworzeń, budujących się przyjaźni i opowieści, których pewnie nigdy nie słyszałeś. A wszystko to na kartach naszych książek.

O Autorze

O nas

Witaj! Nazywam się Aleksandra R.K. Stupera i razem z mężem tworzę niezwykłe historie osadzone w skonstruowanym przez nas świecie fantasy. Jestem pisarką, która spędza sporo czasu ze swoimi bohaterami. Razem z nimi piszę kolejne rozdziały, wykłócam się o zmiany czy przyznaję im rację. Wspólnie staramy się o to, by te opowieści wywołały u Ciebie łzy radości, czasami smutku. Pragniemy, by nasze historie Ci się spodobały. Chcemy zabrać Cię do niezwykłych krain i pokazać świat, jakiego nigdy nie widziałeś.

 

Cześć! Mam na imię Mateusz i razem z żoną ostatnie miesiące poświęcam tworzeniu świata, w którym będą osadzone pisane przez nas historie. Jest to fascynująca praca. To aktualnie moje główne zajęcie, choć zdarza mi się też dbać o to, żeby nasze portfele nie były ciągle puste. Nie mogę się już doczekać czasów, kiedy będziemy wydawać nasze książki, a potem może także inne produkty związane z wykreowanym przez nas światem fantasy. Mam nadzieję, że Tobie także spodoba się to, co wspólnie wymyślamy.

 

Nasze marzenia

Chcemy założyć własne wydawnictwo, by wydawać samodzielnie nasze książki. Pragniemy tworzyć literaturę z najwyższej półki, a do tego potrzeba czasu i sporych oszczędności. O to pierwsze musimy zadbać sami, ale w drugiej kwestii możesz nam pomóc. My ze swojej strony postaramy się ze wsparciem redaktorów, korektorów, grafików i całego zespołu fantastycznych osób tworzyć niezwykłe historie o naszych bohaterach przemierzających cały znany sobie świat.

Na razie jednak chcemy Cię zaprosić na blog Szmaragdowe Pióro, gdzie wciąż udostępniamy nasze opowiadania, recenzje i artykuły. Zamieszczamy tam też historie, które wprowadzą Cię w tworzony przez nas świat i przybliżą Ci naszych bohaterów. Mamy nadzieję, że znajdziesz tam coś dla siebie.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma możliwość wesprzeć nas finansowo. Pieniądze nie są najważniejsze. Najważniejsze jest to, że tu jesteś i pomagasz nam współtworzyć ten niezwykły świat swoimi komentarzami, inspiracjami, a czasami samą obecnością. Jesteśmy Ci naprawdę wdzięczni.

 

Nasze twórcze plany

Od wielu miesięcy tworzymy wspólnie świat fantasy, w którym będzie osadzona akcja większości naszych książek. Pracujemy nad wszystkim. Od poszczególnych bohaterów, przez florę i faunę każdej krainy, po księżyce krążące wokół naszej planety. Poznajemy przy tym wspaniałych ludzi, którzy pomagają nam zrozumieć zasady panujące w kosmosie czy w samej przyrodzie. Z ich pomocą postaramy się nie popełniać zbyt wielu błędów w budowie naszego świata. A jeśli się już zdarzą, to winę bierzemy na siebie.

Mamy wiele pomysłów na historie, które chcemy opowiedzieć. Nie brakuje nam inspiracji, ale czasu, żeby je wszystkie przelać na papier. Pragniemy spisać wszystkie wymyślone przez nas opowieści i samodzielnie je wydać.

 

Świat Ariadny

Porzucony, który ocalałW tej chwili pracujemy nad cyklem Bielijon, który opowiada o Ariadnie. W pierwszym tomie wpadliśmy do jej rodzinnej wsi, Klodri, by przekonać się, kim jest, o czym marzy i razem z nią posłuchać historii o Księciu pragnącym uwolnić swój lud spod tyranii Króla Nocy. Potem razem z Ariadną usłyszeliśmy plotkę o stworze kryjącym się w lesie i kradnącym owce. Podobno ma zęby ostre jak sztylety i ogon przypominający młot, którym może zrobić z człowieka miazgę. Nie jest to zbyt zachęcające do tego, żeby odwiedzać pobliski las. I może byśmy zostali poza nim, gdyby nasza bohaterka nie znalazła tam rannego, któremu trzeba pomóc.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Natalia Kubicius
Natalia Kubicius
Próg: 10 zł