Zbiórka zweryfikowana

Na pomoc Ukrainie, na złość Putinowi

Avatar Fundacja GROM Siła i Honor Fundacja GROM Siła i Honor
461 540 zł z 480 000 zł
96%
bezterminowa do końca zbiórki
4897 wpłat

Patronite nie pobiera prowizji od zbiórek

O zbiórce

Aktualizacja 12.05.23

Drodzy Wspierający,

Sukces! Łódź została zakupiona i przekazana! Dostaliśmy, List z podziękowaniem potwierdzający przekazanie łodzi oraz podziękowania od Gwardii Narodowej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Dołożymy wszelkich starań, aby na bieżąco informować Was o tym, jak łódź jest wykorzystywana (oczywiście o ile nie będzie to wpływało na bezpieczeństwo żołnierzy).

Jeżeli chodzi o zbiórkę:

  1. Nadal zbieramy środki na 10 zestawów wyposażenia dla płetwonurków, które są nam potrzebne na prośbę strony Ukraińskiej.
  2. Środki, które zostały zebrane, a nie zostały bezpośrednio wykorzystane na łódź, przeznaczymy na zakup dodatkowego sprzętu, w szczególności właśnie w/w zestawów.
  3. Rozpatrujemy z doradcami kwestię podatku od zebranej kwoty aby w jak najwięcej środków trafiło na Ukraine.

W związku z powyższym, zmniejszamy docelową kwotę do 480 tysięcy złotych, które powinny wystarczyć na powyżej wymienione potrzeby (trochę dodatkowych środków zebrało się też na starej zrzutce (165 452 zł na dzień dzisiejszy). 

Przy tej okazji chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim darczyńcom oraz wielu dziennikarzom i ekspertom, którzy przyczynili się i nadal przyczyniają do promowania tej zbiórki.

Aktualizacja 21.04.23

Jesteśmy już za połową celu, rozpoczęliśmy więc produkcję łodzi - chcemy, by możliwie jak najszybciej udało się zakończyć jej tworzenie i by bez opóźnień trafiła do ukraińskich oddziałów. Dlatego Wasza pomoc i Wasze wsparcie jest szczególnie ważne!

Możemy już zdradzić więcej szczegółów konstrukcyjnych - bazujemy na łodzi IRONBOAT, którą firma TECHNO wzbogaci o dodatkowe technologie i elementy, zwiększające możliwości operacyjne w warunkach bojowych. Powłoka łodzi zostanie zabezpieczona specjalnym, dwuskładnikowym komponentem, który zwiększy ochronę przed odłamkami i uszkodzeniami mechanicznymi. Taką powłokę firma TECHNO z powodzeniem stosuje np. dla ochrony okrętów wojennych (jak niszczyciele min). Dodatkowo, cała łódź zostanie pokryta dedykowanym kamuflażem. Jeśli chodzi o kwestie finansowe - dokonaliśmy aktualizacji kwoty zbiórki, pomniejszając ją o środki, zebrane od ostatniej aktualizacji na platformie zrzutka.pl. 

Już niewiele brakuje, by łódź  w pełnym kształcie ujrzała światło dzienne - dlatego raz jeszcze gorąco prosimy Was o wsparcie!

Zobacz jak generał Skrzypczak i pułkownik Ivan M. z ukraińskich sił zbrojnych opowiadają o naszej akcji! 

https://www.youtube.com/watch?v=NKQUiUQPQ0w

-----------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja 20.03.2023

Drodzy! Idzie dobrze! Zaliczając środki, zebrane w poprzedniej akcji obniżyliśmy  cel do 650 tys (na zrzutce https://zrzutka.pl/k9ah66 zebraliśmy 148 tys) Zatem jesteśmy już na połmetku.
 

Koniecznie zobaczcie - swoje podziękowania dołącza też sierżant Dymytro Moskalenko z Gwardii Narodowej Ukrainy: [Link] 
 

Prowadzimy zaawansowane rozmowy, dotyczące specyfikacji łodzi i sprzętu. Możemy już zdradzić, że ufundowana przez Was łódź będzie działała m.in w rejonie ujścia Dniestru do Morza Czarnego czy na rzece Boh.  W przyszłym tygodniu bedziemy rozmawiać z producentem o konkretnym maskowaniu.


Kluczowe jest, żeby sprzęt dotarł do ukraińskich specjalsów jeszcze wiosną - dlatego zachęcamy gorąco do wsparcia naszej zbiórki! 

-----------------------------------------------------------------------------

Szczegóły zbiórki

Fundacja GROM. Siła i Honor przy współpracy z Ambasadą Ukrainy zbiera środki na zakup łodzi taktycznej oraz sprzętu nurkowego dla oddziałów specjalnych Ukrainy. Nie jest to przypadkowy zakup a pilna potrzeba, określona przez jednostki walczące w bezpośrednich starciach.

Wspieraj pierwszą linię frontu!

Jednostki specjalne prowadzą precyzyjne operacje bojowe o strategicznym znaczeniu, bardzo często działając daleko za liniami wroga. Powodzenie misji oparte jest na wielu elementach - podstawą jest posiadanie wyspecjalizowanego sprzętu, pozwalającego realizować operacje w najtrudniejszych warunkach.

Każda złotówka, przekazana w ramach tej zbiórki, zostanie przeznaczona na zakup wyspecjalizowanej łodzi taktycznej i sprzętu. W tym momencie to główna potrzeba ukraińskich specjalsów, które - za pośrednictwem tej akcji - przekazujemy w Państwa ręce.

Być może dzięki Twojemu wsparciu, kolejny rosyjski krążownik zostanie awansowany do służby w randze łodzi podwodnej!

Zbiórkę środków wspierają: Ambasada Ukrainy w Polsce, Gen. Waldemar Skrzypczak, Fundacja GROM, Igor Janke. Akcja jest kontynuacją pierwszej zbiórki, w ramach której pozyskane zostało 98391 zł.

O Fundacji

Fundacja GROM. Siła i Honor powstała z inicjatywy – bliskiej rodziny pomysłodawcy, współorganizatora i pierwszego dowódcy jednostki specjalnej „GROM” śp. gen. bryg. Sławomira Petelickiego (1946-2012) oraz przyjaciół i współpracowników.

Ostatni wpłacający

Kamil Lachtara Kamil Lachtara
8 godzin temu
50 zł
Dominik Dobrowolski Dominik Dobrowolski
11 godzin temu
100 zł
Wsparcie anonimowe
1 dzień temu
100 zł
Wsparcie anonimowe
1 dzień temu
50 zł
Łukasz  Szmit Łukasz Szmit
1 dzień temu
300 zł