Zbiórka zweryfikowana

Na pomoc Ukrainie, na złość Putinowi

Avatar Fundacja GROM Siła i Honor Fundacja GROM Siła i Honor
481 037 zł z 480 000 zł
100%
bezterminowa do końca zbiórki
5111 wpłat

Patronite nie pobiera prowizji od zbiórek

O zbiórce

Aktualizacja 1.06.23
Witajcie, drodzy wspierający naszą zbiórkę!

Bardzo dziękujemy za Wasze wpłaty. Mamy dla Was nowe, ekscytujące informacje. Łódka jest już na Ukrainie i obecnie jest testowana oraz doposażana przez naszych przyjaciół z Gwardii Narodowej Ukrainy.

Spójrzcie sami!

https://youtu.be/zLEJB2uP3iI

Ważna informacja:

niestety okazało się, że Urząd Skarbowy nalicza od zbiórki 9% podatku CIT. To wstrząsająca informacja, od której zamierzamy się odwoływać. To oznacza, że Rzeczpospolita Polska zarabia 9% na waszych wpłatach, które pomagają Ukrainie w walce z agresją rosyjską. Dla nas to oznacza mniej sprzętu nurkowego, mniej osprzętu…

W związku z tym prosimy Was o dodatkowe wpłaty, które - w przypadku, gdyby Urząd Skarbowy zmienił zdanie - wykorzystamy na doposażenie zespołu obsługującego łódź w stroje nurkowe i sprzęt.

Dodatkowo, podczas Forum Patronite 2023 wręczyliśmy dyplomy wybranym osobom zaangażowanym w promocję naszej zbiórki, dzięki czemu dotarliśmy do Was, nasi wspierający.

Jeszcze raz za wszystko dziękujemy i oczywiście prosimy o dalsze wpłaty.


Aktualizacja 12.05.23

Drodzy Wspierający,

Sukces! Łódź została zakupiona i przekazana! Dostaliśmy, List z podziękowaniem potwierdzający przekazanie łodzi oraz podziękowania od Gwardii Narodowej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Dołożymy wszelkich starań, aby na bieżąco informować Was o tym, jak łódź jest wykorzystywana (oczywiście o ile nie będzie to wpływało na bezpieczeństwo żołnierzy).

Jeżeli chodzi o zbiórkę:

  1. Nadal zbieramy środki na 10 zestawów wyposażenia dla płetwonurków, które są nam potrzebne na prośbę strony Ukraińskiej.
  2. Środki, które zostały zebrane, a nie zostały bezpośrednio wykorzystane na łódź, przeznaczymy na zakup dodatkowego sprzętu, w szczególności właśnie w/w zestawów.
  3. Rozpatrujemy z doradcami kwestię podatku od zebranej kwoty aby w jak najwięcej środków trafiło na Ukraine.

W związku z powyższym, zmniejszamy docelową kwotę do 480 tysięcy złotych, które powinny wystarczyć na powyżej wymienione potrzeby (trochę dodatkowych środków zebrało się też na starej zrzutce (165 452 zł na dzień dzisiejszy). 

Przy tej okazji chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim darczyńcom oraz wielu dziennikarzom i ekspertom, którzy przyczynili się i nadal przyczyniają do promowania tej zbiórki.

Aktualizacja 21.04.23

Jesteśmy już za połową celu, rozpoczęliśmy więc produkcję łodzi - chcemy, by możliwie jak najszybciej udało się zakończyć jej tworzenie i by bez opóźnień trafiła do ukraińskich oddziałów. Dlatego Wasza pomoc i Wasze wsparcie jest szczególnie ważne!

Możemy już zdradzić więcej szczegółów konstrukcyjnych - bazujemy na łodzi IRONBOAT, którą firma TECHNO wzbogaci o dodatkowe technologie i elementy, zwiększające możliwości operacyjne w warunkach bojowych. Powłoka łodzi zostanie zabezpieczona specjalnym, dwuskładnikowym komponentem, który zwiększy ochronę przed odłamkami i uszkodzeniami mechanicznymi. Taką powłokę firma TECHNO z powodzeniem stosuje np. dla ochrony okrętów wojennych (jak niszczyciele min). Dodatkowo, cała łódź zostanie pokryta dedykowanym kamuflażem. Jeśli chodzi o kwestie finansowe - dokonaliśmy aktualizacji kwoty zbiórki, pomniejszając ją o środki, zebrane od ostatniej aktualizacji na platformie zrzutka.pl. 

Już niewiele brakuje, by łódź  w pełnym kształcie ujrzała światło dzienne - dlatego raz jeszcze gorąco prosimy Was o wsparcie!

Zobacz jak generał Skrzypczak i pułkownik Ivan M. z ukraińskich sił zbrojnych opowiadają o naszej akcji! 

https://www.youtube.com/watch?v=NKQUiUQPQ0w

-----------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja 20.03.2023

Drodzy! Idzie dobrze! Zaliczając środki, zebrane w poprzedniej akcji obniżyliśmy  cel do 650 tys (na zrzutce https://zrzutka.pl/k9ah66 zebraliśmy 148 tys) Zatem jesteśmy już na połmetku.
 

Koniecznie zobaczcie - swoje podziękowania dołącza też sierżant Dymytro Moskalenko z Gwardii Narodowej Ukrainy: [Link] 
 

Prowadzimy zaawansowane rozmowy, dotyczące specyfikacji łodzi i sprzętu. Możemy już zdradzić, że ufundowana przez Was łódź będzie działała m.in w rejonie ujścia Dniestru do Morza Czarnego czy na rzece Boh.  W przyszłym tygodniu bedziemy rozmawiać z producentem o konkretnym maskowaniu.


Kluczowe jest, żeby sprzęt dotarł do ukraińskich specjalsów jeszcze wiosną - dlatego zachęcamy gorąco do wsparcia naszej zbiórki! 

-----------------------------------------------------------------------------

Szczegóły zbiórki

Fundacja GROM. Siła i Honor przy współpracy z Ambasadą Ukrainy zbiera środki na zakup łodzi taktycznej oraz sprzętu nurkowego dla oddziałów specjalnych Ukrainy. Nie jest to przypadkowy zakup a pilna potrzeba, określona przez jednostki walczące w bezpośrednich starciach.

Wspieraj pierwszą linię frontu!

Jednostki specjalne prowadzą precyzyjne operacje bojowe o strategicznym znaczeniu, bardzo często działając daleko za liniami wroga. Powodzenie misji oparte jest na wielu elementach - podstawą jest posiadanie wyspecjalizowanego sprzętu, pozwalającego realizować operacje w najtrudniejszych warunkach.

Każda złotówka, przekazana w ramach tej zbiórki, zostanie przeznaczona na zakup wyspecjalizowanej łodzi taktycznej i sprzętu. W tym momencie to główna potrzeba ukraińskich specjalsów, które - za pośrednictwem tej akcji - przekazujemy w Państwa ręce.

Być może dzięki Twojemu wsparciu, kolejny rosyjski krążownik zostanie awansowany do służby w randze łodzi podwodnej!

Zbiórkę środków wspierają: Ambasada Ukrainy w Polsce, Gen. Waldemar Skrzypczak, Fundacja GROM, Igor Janke. Akcja jest kontynuacją pierwszej zbiórki, w ramach której pozyskane zostało 98391 zł.

O Fundacji

Fundacja GROM. Siła i Honor powstała z inicjatywy – bliskiej rodziny pomysłodawcy, współorganizatora i pierwszego dowódcy jednostki specjalnej „GROM” śp. gen. bryg. Sławomira Petelickiego (1946-2012) oraz przyjaciół i współpracowników.

Ostatni wpłacający

Arkadiusz Czapliński Arkadiusz Czapliński
10.04.2024
3 zł
Łukasz Balbus Łukasz Balbus
24.03.2024
50 zł
Tomasz Konieczka Tomasz Konieczka
29.02.2024
50 zł
Wsparcie anonimowe
07.12.2023
3 zł
Wsparcie anonimowe
26.11.2023
300 zł

Komentarze

Trwa ładowanie...

Wesprzyj zbiórkę!

Nie czekaj dłużej i wesprzyj zbiórkę już teraz!
Dziękujemy za każde wpłaty.

Wpłać na zbiórkę