Armia Dzieci

W Patronite od 07.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 293

liczba Patronów: 1084

4 patronów
947 zł miesięcznie
5 662 zł łącznie
Świeccy, katoliccy, radykalni! Te trzy słowa najlepiej opisują członków Instytutu Ewangelizacji Świata ICPE Misja w ramach którego działa Armia Dzieci. Jesteśmy powołani w Kościele do uwielbienia i ewangelizacji, i to powołanie realizujemy w całej Polsce. Do zobaczenia!

O Autorze

 

Świeccy misjonarze

Instytut Ewangelizacji Świata - Misja ICPE jest misją katolicką złożoną z chrześcijan zaangażowanych w ewangelizację świata. Misja ICPE poświęca się formacji i szkoleniu katolików, tak aby mogli być bardziej skutecznymi ewangelizatorami. Poprzez ewangelizację, naśladowanie Chrystusa, budowanie wspólnoty oraz uczynki miłosierdzia Misja ICPE realizuje swoje cele szkolenia, formacji, służby Kościołowi oraz wpływania na świat dla Chrystusa. Misja ICPE jest Międzynarodowym Stowarzyszeniem wiernych Prawa Pontyfikalnego i jest misyjnym przejawem Międzynarodowej Wspólnoty Przymierza Chwała Boga.

Czytaj więcej o ICPE Misja Polska...

 

 

Nasze korzenie

Istnienie Armii Dzieci zainicjowali w 2010 roku jej liderzy: Anna i Jacek Saj, którzy są wspaniałymi małżonkami, rodzicami, liderami i przyjaciółmi. Szybko dookoła nich zebrały się inne rodziny, a także osoby samotnie wychowujące dzieci oraz single. Dlaczego? Dlatego, że wszyscy mamy wspólny cel: uwielbienie i ewangelizację. Armia Dzieci ma swoje źródło w Posłudze Kobiet Katolickich Magnificat. To właśnie na tych spotkaniach zaczęły się początkowo pojawiać kobiety wraz z dziećmi.

Przeczytaj o naszych początkach...

 

 

Metoda pracy z dziećmi

Dzieci są dla nas partnerami w ewangelizacji, a nie obiektem katechizacji. Posługują wraz z dorosłymi i uczą się od nich tym samym ucząc ich. Dzięki temu, dużo szybciej przyswajają wiedzę i budują stabilny fundament na całe dorosłe życie. Od najmłodszych lat znają Jezusa i wchodzą w dorosłe życie podejmując decyzje oparte na relacji z Duchem Świętym. W ten sposób chcemy przekazywać ogień kolejnym pokoleniom i tworzyć społeczność chrześcijan, która będzie budować Królestwo Boże na Ziemi.

 

 

Weekendowe Szkoły ICPE

Św. Paweł pisze, że ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi (Rz 8,14). Weekendowe Szkoły są rodzajem rekolekcji, w czasie których ludzie każdego wieku i stanu mogą nauczyć się słuchania Jego głosu i współpracowania z Nim. Chcemy być ludźmi, którzy żyją wg planu, który Bóg dla nas przygotował. Są to wydarzenia katolickie, organizatorzy działają za wiedzą i błogosławieństwem władz Kościoła. Zapraszamy wszystkich którzy chcą nauczyć się jak współpracować z Duchem Świętym! Dzieci - zabierzcie ze sobą rodziców!

Więcej o Szkołach...

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni