Николай Бахур • Объективно о Польше

W Patronite od 20.12.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2010

Liczba Patronów: 2407

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
60 miesięcznie
225 łącznie
Aby spełnić swoje Marzenia, czasami trzeba zrobić krok do przodu! Tak właśnie się stało, kiedy przyjechałem do Polski.

O Autorze

Nazywam się Mikołąj Bakhur pochodzę z Ukrainy. Po tym, jak rodzice wyjechali z miasta Prypeć (Czarnobyl) po Katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej (1986 r.) do Rosji, w 1990 roku ja się urodziłem. Komsomolsk na Amurze to jest moje miasto rodzinne, którego wcale nie pamiętam, bo po roku wróciliśmy na Ukrainę.

Moja historia z Polską zaczęła się w 2013 roku. Wtedy właśnie przyjechałem pierwszy raz, a jak wróciłem na Ukrainę — napisałem pierwszy artykuł pod tytułem Polska spełnia Marzenia! W 2014 r. wróciłem do Polski znowu, ale już zostałem tu na zawsze! W 2017 roku skończyłem studia z dziennikarstwa na Karkonoskiej w Jeleniej Górze. Teraz mieszkam w tym pięknym mieście na Dolnym Śląsku od 8 lat. Lubię ten kraj, ludzi, lubię życie i o tym opowiadam na swoich portalach społecznościowych. YouTube otworzyłem w 2021 roku, jest to mój blog dziennikarki Obiektywnie o Polsce.

Cieszę się, że mogę w Polsce spełniać marzenia! 

Moje życie to cała historia pełna cudów i rzeczy niewytłumaczalnych. Tworzę filmy na YouTube po to, aby Wam te historii opowiedzieć, aby zachęcić i na swoim przykładzie pokazać, że niema rzeczy niemożliwych! Warto wierzyć i się nie poddawać, jeśli bardzo czegoś chcesz i dużo dla tego robisz — to na pewno się uda! Nie mogę ująć tego w kilku słowach, dlatego zapraszam Was na mój kanał oraz dziękuję Wam za Wasze wsparcie tutaj na Patronite!  

Moje najważniejsze cele na YouTube w tym momencie:

 • Tworzenia interesujących wywiadów z ludźmi na temat imigracji i życia w Polsce. 
 • Nagrania filmów, w których przeprowadzam analizę życia w Polsce opierając na doświadczenie pobytu w innych krajach. 
 • Tworzenie poradnika wideo z pytań migracji, pobytu w Polsce, integracji dla przybyszów, migrantów z Ukrainy, Białorusi i z innych państw.
 • Budowanie społeczności w swoim lokalnym mieście oraz w całej Polsce.
 • Budowania stosunków polsko-ukraińskich, tworzenie wspólnej przyszłości, poszerzanie wiedzy na temat Polski, kultury i historii. 

W tym filmie w jez. ros. opowiadam całą swoją historię imigracji w szczegółach. Nawigacja w filmie jest uproszczona dzięki rozdziałom, trzeba tylko wybrać jeden z nich.

W Polsce doświadczyłem wiele życzliwości, spełniłem wiele marzeń, poznałem fajnych ludzi, o których właśnie opowiadam w swoich filmach. 

Długo myślałem o tym, czy jestem gotów, aby zarejestrować się na tym portalu. "Przyszedł już czas" — pomyślałem. Na moim kanale już 2000 subskrybentów, 50 filmów, 200 tyś wyświetleń, a kanał ma zaledwie 8 mieś. Codziennie nad nim pracuje, szlifuje i rozwiałam, dlatego, aby tworzyć więcej ciekawego materiału. Wasze wsparcie będzie dla mnie bezcenne!

Zostań moim Patronem, co dostaniesz w zamian — czytaj w progach wsparcia! 


 

Nasza społeczność polsko-ukraińska

Od pięciu lat prowadzę stronę i grupę o Ukraińcach w Polsce, jedna z nich to Ukraińcy Jelenia Góra. 

Mamy dużo projektów i pomysłów na integracje Ukraińców (innych narodowości też) w polskie społeczeństwo. Pracuję nad projektem MIGRANT CLUB, otworzyliśmy kursy języka polskiego dla cudzoziemców, prowadzimy spotkania integracyjne, jak na temat legalizacji pobytu tak w innych tematach też.

Rozwój społeczności polsko-ukraińskiej to jedna z celów, którą sobie postawiłem. Kiedyś, jak tylko przyjechałem do Polski, brakowało mi tego, aby z kimś mógłbym porozmawiać, "stworzę tą wspólnote!" - pomyślałem i już od 5 lat ją się opiekuje. Więcej informacji możesz znaleźć na tych stronach: 

Cała ta społeczność nalicza około 27 tyś osób, mamy plan, wierzę, że możliwość na ich realizacje się znajdzie, wierzę, że nie jesteś tutaj przypadkiem, masz okazję zostać częścią tego Projektu! 

Pozdrawiam 
  Mikołaj Bakhur 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Katia Manskowa
Katia Manskowa
Próg: 30 zł
Grzegorz Górnicki
Grzegorz Górnicki
Próg: 30 zł
Agnieszka Żuk
Agnieszka Żuk
Próg: 30 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł