Porozumienie dla Pragi

W Patronite od 13.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1382

Liczba Patronów: 1552

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
260 miesięcznie
7 315 łącznie
Tak jak Wy, jesteśmy mieszkańcami i mieszkankami warszawskiej Pragi, którym zależy na tym, aby nasza dzielnica stawała się coraz lepszym miejscem do życia. Sadzimy, piszemy do urzędów, pomagamy Wam realizować pomysły, dbamy o zabytki, patrzymy władzy na ręce, promujemy zrównoważony transport.

O Autorze

Łączy nas działanie i Praga – miejsce, w którym mieszkamy.

Porozumienie dla Pragi to - podobnie jak Wy - grupa zaangażowanych mieszkańców i mieszkanek działająca pod wspólnym szyldem od 2017 roku.

Część z nas działała na rzecz dzielnicy już od wielu lat, a stowarzyszenie powstało, by połączyć rozproszone wysiłki i działać jeszcze skuteczniej na rzecz poprawy jakości życia na Pradze!

Żeby to osiągnąć:

🌿 Sadzimy rośliny i dbamy o zieleń;
✍️ Piszemy artykuły, pisma i wnioski;
👨‍👩‍👧 Wspieramy Was w realizacji pomysłów;
🔍 Tropimy i ujawniamy nadużycia władzy;
🏛️ Dbamy o zabytki i historię lokalną;
👩‍🏫 Edukujemy; 
🚲 Walczymy o inwestycje w dzielnicę;
📽️ Organizujemy wydarzenia kulturalne i społeczne.

 

Ekipa Porozumienia dla Pragi tuż po sadzeniu krokusów przy ul. Inżynierskiej.

Czym się zajmujemy?

Dzięki Waszemu zaangażowaniu przez te 4 lata zdążyliśmy m.in.:

Robert rozwozi posiłki potrzebującym w trakcie pandemii koronawirusa. fot. Tomasz Kaczor / warszawa.ngo.pl

 

Do czego dążymy?

Zależy nam, aby standardem na Pradze-Północ stał się zrównoważony rozwój, a także wiarygodność i przejrzystość procesów decyzyjnych. Aby decyzje, które dotyczą prażan i prażanek, były podejmowane w drodze dialogu różnych środowisk, a wszyscy mieszkańcy i mieszkanki byli traktowani po partnersku.

Chcemy również, aby normą stało się szerokie zaangażowanie obywatelskie w życie naszej dzielnicy - bo wiemy, że dzięki temu - zarówno Wam jak i nam - będzie się żyło na Pradze lepiej!

Dużo już się udało, ale też sporo jeszcze przed nami.

Krzysiek, Wanda, Krzysiek i Pankracy pod Punktem dla Pragi - naszą ciasną, ale własną siedzibą. fot. Piotr "Kaczy" Kaczor

 

Jak działamy?

Działamy społecznie - za swoją pracę nie pobieramy wynagrodzenia - ale część aktywności wymaga angażowania dodatkowych środków finansowych (jak choćby zakup sadzonek czy farb).

Pomóż nam działać dla Pragi!

Krzysiek, Ania i Robert malują ściany na Inżynierskiej w ramach akcji #StopBazgrołom

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Barnaba Turek
Barnaba Turek
Próg: 10 zł
Paula Koczara
Paula Koczara
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Daniel Wąsik
Daniel Wąsik
Próg: 25 zł
Marta Krawczyk
Marta Krawczyk
Próg: 25 zł